wyciek oleju

Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

wyciek oleju

Post autor: piramida »

Pierwszy poważniejszy fuckup, zauważyłem że poci się dość mocno uszczelka pod deklem zaworów ale na tyle powaznie że cieknie na dół i cala miska olejowa ujebana i pozostałe graty na dole w tym osłona silnika itp. Wygląda to dość poważnie aczkolwiek nie pozostawia kropel oleju na asfalcie.

Incydent trwa chyba już dość długo bo nie wyglada na to aby z dnia na dzień to się stało, dolałem około 200ml przez ostatnie 10kkm ale okazuję się że to raczej ubytki oleju a nie zużycie przez silnik, problem w tym że skodzina po chipie i do ASO się z tym nie wybiorę, jestem umówiony z lokalnym serwisem co by dokładnie zlokalizować wyciek i dokonać naprawy.

Sprawdzajcie od czasu do czasu co się dzieje pod maską bo można się zdziwić!!
phonemania
Posty: 22
Rejestracja: 14 lip 2016, o 15:53
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)

Re: wyciek oleju

Post autor: phonemania »

Ja dolewam 1l/ 10kkm więc te Twoje 200 ml to kropla w morzu :)

A sorry, teraz looknalem że masz benzynę, mój w błocie jest
Foton

Re: wyciek oleju

Post autor: Foton »

piramida pisze:Pierwszy poważniejszy fuckup, zauważyłem że poci się dość mocno uszczelka pod deklem zaworów ale na tyle powaznie że cieknie na dół i cala miska olejowa ujebana i pozostałe graty na dole w tym osłona silnika itp. Wygląda to dość poważnie aczkolwiek nie pozostawia kropel oleju na asfalcie.

Incydent trwa chyba już dość długo bo nie wyglada na to aby z dnia na dzień to się stało, dolałem około 200ml przez ostatnie 10kkm ale okazuję się że to raczej ubytki oleju a nie zużycie przez silnik, problem w tym że skodzina po chipie i do ASO się z tym nie wybiorę, jestem umówiony z lokalnym serwisem co by dokładnie zlokalizować wyciek i dokonać naprawy.

Sprawdzajcie od czasu do czasu co się dzieje pod maską bo można się zdziwić!!
Jed do ASO...moze nie kapnal sie....
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: wyciek oleju

Post autor: piramida »

Nie lubię z siebie debila robić i walę prosto z mostu, jest chip, robicie czy nie jak nie to ch.j, sam se zrobię :mrgreen:
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: wyciek oleju

Post autor: Enriquez »

Jakby to była tylko uszczelka, to wolałbym zrobić to sam a zachować gwarancję na inne pierdoły typu rdza, coś się odklei, odpadnie itp.
W RS już mi wymieniali nakładkę progu, dekiel na kole, eliminacja drgań. Takie pierdoły kosztują a chipa przy nich nie sprawdzają. A tak odkryjesz karty i po zawodach.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
seth
Posty: 241
Rejestracja: 4 lis 2015, o 16:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Gdańsk

Re: wyciek oleju

Post autor: seth »

To nie jest złośliwość piramida ale dlatego nie będę już nic grzebał z mapą silnika jak już swoją kurę dostanę. 280KM styknie. Starczy mi wymiana 1 silnika (też niby był zrobiony przez "fachowców" z V-Tec). Jak się coś wydarzy to będę jechał do serwisu bez stresu.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: wyciek oleju

Post autor: piramida »

seth, tuning zawsze niesie ze sobą ryzyko, w poprzednich samochodach też wymieniałem silniki, mam nadzieję że tym razem będzie inaczej ;-)
"fachowaców" masz na myśli v-tech? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: wyciek oleju

Post autor: Tom-Tdi »

seth pisze:Starczy mi wymiana 1 silnika (też niby był zrobiony przez "fachowców" z V-Tec). Jak się coś wydarzy to będę jechał do serwisu bez stresu.
V-tech miał od zawsze dużo negatywnych opinii i dużo fuck-up'ow... ale to nie temat o tunerach.

Jak Ci silnik padnie to i tak będziesz się z ASO przepychal -przy takiej "awarii" zawsze szukają kanciatych jaj, żeby zwalić winę na użytkownika.
Awatar użytkownika
seth
Posty: 241
Rejestracja: 4 lis 2015, o 16:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Gdańsk

Re: wyciek oleju

Post autor: seth »

Tom-Tdi pisze:
seth pisze:Starczy mi wymiana 1 silnika (też niby był zrobiony przez "fachowców" z V-Tec). Jak się coś wydarzy to będę jechał do serwisu bez stresu.
V-tech miał od zawsze dużo negatywnych opinii i dużo fuck-up'ow... ale to nie temat o tunerach.

Jak Ci silnik padnie to i tak będziesz się z ASO przepychal -przy takiej "awarii" zawsze szukają kanciatych jaj, żeby zwalić winę na użytkownika.
Słusznie. I dlatego właśnie już nic nie będę grzebał w silniku żeby podjąć walkę z ASO z otwartą przyłbicą. Już jestem prawie czterdziestolatek i nie potrzeba mi więcej stresów :D
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: wyciek oleju

Post autor: piramida »

seth, ja wybrałem drugą stronę medalu, omijam ASO szerokim łukiem, po pierwsze mam już po gwarancji na silnik, skrzynię itp, po drugie jak już nie muszę to nie będę jeździć do nich bo nie ma po co chyba że po jedyną pieczątkę podczas przeglądu przy 30kkm aby leasingodawca w razie czego nie rościł pretensji więc wszelakie usterki przyjmuję na klatę, nie mam wyjścia, tuning niesie za sobą pewne zobowiązania i koszty :mrgreen:
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: wyciek oleju

Post autor: whity »

@piramida

Nie można było zrobić tak zeby był chip i była gwarancja ?
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Foton

Re: wyciek oleju

Post autor: Foton »

Po co gwarancja.? Przeciez w ASO sie nie znaja i nie leja Millersa.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: wyciek oleju

Post autor: piramida »

whity, w Polsce nie masz takiej możliwości, w DE zapewne tak kupując soft mtm czy też innej znanej niemieckiej firmy
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: wyciek oleju

Post autor: piramida »

foton, pewnie że sie nie znają, przywiozłem olej 0W40 to gość był w szoku i musiał zaczerpnąć info u swojego kolegi, nie był to millers ;)
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: wyciek oleju

Post autor: whity »

Ja będę po urlopie chipa robił, ale on tez będzie z przeglądem i wpisaniem podniesienia mocy do papierów i ubezpieczalni
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
ODPOWIEDZ