Watek, o tym jak dbac o nasze limuzyny.

Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Watek, o tym jak dbac o nasze limuzyny.

Post autor: elmi_k »

X
Ostatnio zmieniony 21 lip 2016, o 06:43 przez elmi_k, łącznie zmieniany 2 razy.
Elegance

Re: Watek, o tym jak dbac o nasze limuzyny.

Post autor: Elegance »

To ja chyba na dzisiaj koncze z internetem :lol: ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Watek, o tym jak dbac o nasze limuzyny.

Post autor: whity »

Skończ na miesiąc :D
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Elegance

Re: Watek, o tym jak dbac o nasze limuzyny.

Post autor: Elegance »

Nieeeeeeee :D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Watek, o tym jak dbac o nasze limuzyny.

Post autor: szms »

Mogę Ci pomóc elegance, jesteś blisko, bo coraz więcej osób chce Twojego bana.
Elegance

Re: Watek, o tym jak dbac o nasze limuzyny.

Post autor: Elegance »

Mow mi po imieniu ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Watek, o tym jak dbac o nasze limuzyny.

Post autor: whity »

Po tym texcie chyba cie juz nie ma :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Elegance

Re: Watek, o tym jak dbac o nasze limuzyny.

Post autor: Elegance »

Chyba rzeczywiscie :lol:


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
bodziobsz
Posty: 52
Rejestracja: 11 kwie 2015, o 21:59
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: 178km/380nm
Imię: Bartek

Re: Watek, o tym jak dbac o nasze limuzyny.

Post autor: bodziobsz »

Iron pisze:Może ja się trochę też pochwalę.
Czas zabawy 6h, bule kręgosłupa oraz nie czuję nóg ale efekt - bezcenny :)

Po kolei:
Karoseria
1. Mycie R222 BodyWork - jakieś 20-30 minut
2. Cleaner CarPro Iron X - środek do usunięcia kawałków metali wbitych w lakier - UWAGA! Jak używacie go to musicie mieć dostęp do Myjki ciśnieniowej aby to spłukać. Nie bawcie się wiadrami czy ręcznikami :) Bez myjki mnie to zajęło 2h.
3. Cleaner R222 PaintWork - po tym mamy efekt lustra - 30 - 40 min
4. Sonus The Prfect Shine - glinka - przy tym chyba lepiej dokupić Sonus Clay Glyde Lubricant - z wodą idzie ale czasami czegoś brakuje - 30 min
5. R222 Carnauba Wax - 30 - 40

Felgi (alu)
1. R222 Wheel Cleaner - 10 - 15 min
2. Cleaner CarPro Iron X - 20 min
3. Sonus The Perfect Shine - glinka - 20 min
4. Chemical Guys - Wheel Guard - 15 min nałożenie - 15 min czekanie i 15 min ściąganie.

Jak widzicie 6h poświęciłem na karoserię i koła. Mam jeszcze do zrobienia wnętrze ale to innym razem.
Oczywiście chciałem zrobić zdjęcia ale jak skończyłem karoserię to cieszyłem się całym pięknem 3 minuty ponieważ zaraz przyszła burza i oczywiście każdy napisałby, że nie było co pokazywać ale minęło 6 dni a w tym czasie samochód zrobił kurs z Katowic do Warszawy oczywiście przeszedł kilka burz no i kilka jazd po mokrym i ..... kurcze on dalej wygląda jakby był wczoraj umyty. Brud się go nie trzyma. Postaram się zrobić niedługo zdjęcia ale wcześniej tylko przetrę go wilgotną szmatką... tylko tym i sami ocenicie.

Acha koszt środków to około 600 zł ale jest to warte.
Trochę odgrzeję tego kotleta bo chyba z 5 lat temu, ale chodzi mi właśnie o taki mini poradnik na dzisiejsze czasy/preparaty. Coś się zmieniło przez ten czas czy ten post dalej aktualny jeżeli cacy auto chcemy mieć?
Awatar użytkownika
heparek
Posty: 9
Rejestracja: 18 lip 2016, o 22:51
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Imię: Jakub

Re: Watek, o tym jak dbac o nasze limuzyny.

Post autor: heparek »

Bardzo chętnie dowiem się od doświadczonych kolegów, jakie obecnie środki używają, w jaki sposób, w jakich proporcjach i w jakich cenach, z dokładnym opisem czasowym (ile na to poświęcił czasu).

Jeżeli jest ktoś taki tutaj to będzie miło się dowiedzieć takich rzeczy i nauczyć :)

Jeżeli jest tu ktoś z Poznania lub okolic, kto chciałby tak jak ja nauczyć się samemu autodetailingu, polerowania maszynką lakieru, odświeżaniem reflektorów itp to zapraszam do kontaktu, przynajmniej nie będę w tym sam :D
"Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają."
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Watek, o tym jak dbac o nasze limuzyny.

Post autor: whity »

Szczotki tylko szczotki
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Watek, o tym jak dbac o nasze limuzyny.

Post autor: marcin wroclaw »

I plack do deski rozdzielczej.
Marcin
Obrazek
piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Watek, o tym jak dbac o nasze limuzyny.

Post autor: piecu »

Czym wyczyścić dobrze powierzchnie piano black we wnętrzu? Chodzi mi zarówno o narzędzie (to chyba bardzo łatwo porysować, nie każda ściera się nada), jak i o jakiś środek, dzięki któremu nie będzie się tak kurz na tym osadzał.
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1021
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: Watek, o tym jak dbac o nasze limuzyny.

Post autor: JanuszSz »

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sivy
Posty: 96
Rejestracja: 1 gru 2015, o 15:47
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Sławek
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Re: Watek, o tym jak dbac o nasze limuzyny.

Post autor: sivy »

bodziobsz pisze:
Iron pisze:Może ja się trochę też pochwalę.
Czas zabawy 6h, bule kręgosłupa oraz nie czuję nóg ale efekt - bezcenny :)

Po kolei:
Karoseria
1. Mycie R222 BodyWork - jakieś 20-30 minut
2. Cleaner CarPro Iron X - środek do usunięcia kawałków metali wbitych w lakier - UWAGA! Jak używacie go to musicie mieć dostęp do Myjki ciśnieniowej aby to spłukać. Nie bawcie się wiadrami czy ręcznikami :) Bez myjki mnie to zajęło 2h.
3. Cleaner R222 PaintWork - po tym mamy efekt lustra - 30 - 40 min
4. Sonus The Prfect Shine - glinka - przy tym chyba lepiej dokupić Sonus Clay Glyde Lubricant - z wodą idzie ale czasami czegoś brakuje - 30 min
5. R222 Carnauba Wax - 30 - 40

Felgi (alu)
1. R222 Wheel Cleaner - 10 - 15 min
2. Cleaner CarPro Iron X - 20 min
3. Sonus The Perfect Shine - glinka - 20 min
4. Chemical Guys - Wheel Guard - 15 min nałożenie - 15 min czekanie i 15 min ściąganie.

Jak widzicie 6h poświęciłem na karoserię i koła. Mam jeszcze do zrobienia wnętrze ale to innym razem.
Oczywiście chciałem zrobić zdjęcia ale jak skończyłem karoserię to cieszyłem się całym pięknem 3 minuty ponieważ zaraz przyszła burza i oczywiście każdy napisałby, że nie było co pokazywać ale minęło 6 dni a w tym czasie samochód zrobił kurs z Katowic do Warszawy oczywiście przeszedł kilka burz no i kilka jazd po mokrym i ..... kurcze on dalej wygląda jakby był wczoraj umyty. Brud się go nie trzyma. Postaram się zrobić niedługo zdjęcia ale wcześniej tylko przetrę go wilgotną szmatką... tylko tym i sami ocenicie.

Acha koszt środków to około 600 zł ale jest to warte.
Trochę odgrzeję tego kotleta bo chyba z 5 lat temu, ale chodzi mi właśnie o taki mini poradnik na dzisiejsze czasy/preparaty. Coś się zmieniło przez ten czas czy ten post dalej aktualny jeżeli cacy auto chcemy mieć?

tak na szybkio :)
Po kolei:
Karoseria
1. Mycie: prewash np shiny garage perfect active ( 5-10 minut )-> płukanie ciśnieniem -> mycie na dwa wiadra z grid guard. Jedno wiadro woda, drugie wiadro woda z szamponem. Rękawica car pro -
2. deironizer - wciąż królem jest Iron X - środek do usunięcia kawałków metali wbitych w lakier - UWAGA! Jak używacie go to musicie mieć dostęp do Myjki ciśnieniowej aby to spłukać. Nie bawcie się wiadrami czy ręcznikami :) Bez myjki mnie to zajęło 2h.
2,5 odsmalanie - Tutaj jak narazie królem jest prickbort. Czas pracy na lakierze 10-15 minut i płukanie ciśnieniem
3. Cleaner Mój ulubiony cleaner pod wosk syntetyczny Autofinesse rejuvenate - 30 - 40 min
4. Glinka bilt hamber jest dobra. Wybierasz jej moc pod dany lakier najbezpieczniejszy jest soft. Dobrze działa lubrykant z good stuff. Ja uzwyam tradycyjnych sposobów woda z szamponem. Glinka szybko umiera ale mam tego duzo ;)
5. Woski syntetyczne / hybrydowe - teraz rządzi Soft99 i jest bezkonkurencyjny w konkursie cena/jakość / Prym wiodą teraz powłoki ceramiczne

Felgi (alu)
1. Wystarczy dobrze rozrobione APC. Ja uzywam Koch green star 1:5 gdy są brudne mocno. 1/10 gdy są lekko brudne - 10 - 15 min
2. deironizer CarPro Iron X - 20 min - jest ok / Bardziej żelowy jest unique ares
3. Sonus The Perfect Shine - glinka - 20 min - moze być
4. Wszelkiego rodzaju syntetyki na felgach bardzo szybko umierają - 15 min nałożenie - 15 min czekanie i 15 min ściąganie. Trwałe rozwiązanie to powłoka


piecu pisze:Czym wyczyścić dobrze powierzchnie piano black we wnętrzu? Chodzi mi zarówno o narzędzie (to chyba bardzo łatwo porysować, nie każda ściera się nada), jak i o jakiś środek, dzięki któremu nie będzie się tak kurz na tym osadzał.
Do black piano użyj Quick detailer'a do lakieru i puszystej mikrofibry np Car pro BOA
Właściwości antystatyczne ma Williams cockpit matt finish.
Tak od siebie dodam, ze i tak bedzie sie brudzić, kurzyć i rysować ;)
ODPOWIEDZ