Pomoc przy zakupie Superb II 2008/2009.

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
MatJ
Posty: 25
Rejestracja: 18 lip 2016, o 15:02
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Krakow

Re: Pomoc przy zakupie Superb II 2008/2009.

Post autor: MatJ »

500+... nie chcę rozwijać tego tematu. ;) Należę do tych, którzy będą utrzymywali ten wspaniały program. ;) U mnie to będzie pierwsze dziecko. Octavia to ostatni samochód jaki będę rozważał, serio. ;) Jak wspominałem, żona mocno uczestniczy w procesie decyzyjnym, a ona nigdy nie zgodzi się na Octavię. Ja zresztą też nie bardzo z dość prozaicznego powodu, samochód poza tym, że ma być funkcjonalny musi mi się podobać, a Octavia nie podoba mi się ani trochę. ;)
Foton

Re: Pomoc przy zakupie Superb II 2008/2009.

Post autor: Foton »

No to ja chyba odpuszczam skoro octavia nie ladna a SII sedan must have:)

Polukaj auta w klasie octavi moze.
MatJ
Posty: 25
Rejestracja: 18 lip 2016, o 15:02
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Krakow

Re: Pomoc przy zakupie Superb II 2008/2009.

Post autor: MatJ »

Zdaje sobie sprawę z tego, że budżet jest napięty jak plandeka na żuku, ale co zrobić. Gdyby nie przygotowanie pokoju dla młodego, plus trochę inne wydatki teraz, poza samochodem ;) to pewnie byłoby >50 tys. ale nie ma i muszę się obracać w tym co mam. Chyba jedyną opcją pozostanie Mondeo, choć trochę się przed tym bronie, bo cholera nic mnie w tym aucie nie grzeje... Jest, jak dla mnie, totalnie żadne. Stałem i siedziałem ostatnio w zajebistej Lancii Delcie, no piękna, full wyposażenie, coś ok 100 tys. km przebiegu, 2012 rocznik, jasna skóra, obszyta skórą nawet deska rozdzielcza, w zasięgu budżetu, itp. no wszystko się zgadzało. No ale... no Lancia, no i Delta, mało tego jeździ u nas, nie wiem jak to się będzie zachowywać, nie wiem za ile to sprzedam za 3 lata. Dużo niewiadomych...
Foton

Re: Pomoc przy zakupie Superb II 2008/2009.

Post autor: Foton »

Dajesz jasne komunikaty. Masz napiety budzet i to oczywiste i zrozumiale. 40 tys to nie jest kwota, dzieki ktorej mozna przebierac w autach klasy wyzszej od kompacta... chyba ze "bomby zegarowe". Stad sugestia zjechania ciut nizej i octavia. No ale jak brzydka, to odpusc VAGa i uderz w forda czy tez opla, psa itp.
Bieniu
Posty: 38
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 09:37
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc przy zakupie Superb II 2008/2009.

Post autor: Bieniu »

Ja ostatnio ogladalem za 40 tys cos takiego, 1.9 TDI 105KM podkrecony ponoc do 140KM, z wyposazenia mi sie podobal I mysle ze Tobie tez by przypadl do gustu, aha ma duze dotykowe radio ale bez navi, tak wiec bez navi tez sa fajne, ponizej zdjecie jakie zrobilem bo jeszcze nie jest nigdzie wystawiona na oto motoObrazekObrazek
Obrazek

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 18 lip 2016, o 22:23 przez Bieniu, łącznie zmieniany 1 raz.
Bieniu
Posty: 38
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 09:37
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc przy zakupie Superb II 2008/2009.

Post autor: Bieniu »

Przebieg ma 220tys a kierownica wygladala jakby obszywana, z przodu kazda opona inna a z tylu jakies chinczyki I cos tak w niej mnie do konca nie przekonywalo ale mozliwe ze nie mam racji, bo ogolnie przez chwile o niej myslalem czy nie przyjrzec sie dokladniej. Ogolnie jednak w tych pieniadzach ciezko z fajnym wypasem, niby mozna cos trafic ale trzeba podchodzic z duzym dystansem

Mi po glowie bardziej chodzi jednak kombi, ta wydaje sie ciekawa ale tez raczej sklaniam sie ku cenie ok 40 tys, czasami jednak warto doplacic jakby bylo cos ciekawego
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6342847726


Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Doniec
Posty: 212
Rejestracja: 12 sie 2015, o 20:00
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Pomoc przy zakupie Superb II 2008/2009.

Post autor: Doniec »

MatJ odpuść skórę, ja tak zrobiłem w Cytrynie i zamiast tego kupiłem pokrowce skórzane szyte na miarę, koszt to byl zaledwie 600pln, a swoja rolę spełniło (abstrahując od C5 ktora wkuzwiala mnie nieprzeciętnie i ktora z ogromną chęcią wymieniłem na Superba:)

Sent from ASUS Zenfone by Tapatalk.
Awatar użytkownika
heparek
Posty: 9
Rejestracja: 18 lip 2016, o 22:51
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Imię: Jakub

Re: Pomoc przy zakupie Superb II 2008/2009.

Post autor: heparek »

Koledzy, ja też mam ten sam problem co MatJ. Też budżet mam do 40k zł. I najlepiej jakbym jeszcze dał radę gaz założyć w tej kwocie :/

Myślałem nad audi A6 C6 2004 - 2008, Citroen C5, Peugeot 508, Ford Mondeo albo (przede wszystkim ) Superb.

Co powiecie w tej kwestii ? Auto ma być na parę najbliższych latek.
"Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają."
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomoc przy zakupie Superb II 2008/2009.

Post autor: marcin wroclaw »

Im młodszy samochod tym lepsze.
Marcin
Obrazek
Bieniu
Posty: 38
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 09:37
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc przy zakupie Superb II 2008/2009.

Post autor: Bieniu »

MatJ pisze:Chyba jedyną opcją pozostanie Mondeo, choć trochę się przed tym bronie, bo cholera nic mnie w tym aucie nie grzeje...
ST jest fajne :lol:
Ale niestety tez nie za te pieniadze


Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Pomoc przy zakupie Superb II 2008/2009.

Post autor: CLO27 »

MatJ pisze:Zdaje sobie sprawę z tego, że budżet jest napięty jak plandeka na żuku, ale co zrobić. Gdyby nie przygotowanie pokoju dla młodego, plus trochę inne wydatki teraz, poza samochodem ;) to pewnie byłoby >50 tys. ale nie ma i muszę się obracać w tym co mam. Chyba jedyną opcją pozostanie Mondeo, choć trochę się przed tym bronie, bo cholera nic mnie w tym aucie nie grzeje... Jest, jak dla mnie, totalnie żadne. Stałem i siedziałem ostatnio w zajebistej Lancii Delcie, no piękna, full wyposażenie, coś ok 100 tys. km przebiegu, 2012 rocznik, jasna skóra, obszyta skórą nawet deska rozdzielcza, w zasięgu budżetu, itp. no wszystko się zgadzało. No ale... no Lancia, no i Delta, mało tego jeździ u nas, nie wiem jak to się będzie zachowywać, nie wiem za ile to sprzedam za 3 lata. Dużo niewiadomych...
To poczekaj i dorób pieniędzy lub szukaj 1.8 benzyny w manualu. Ja mam wrażenie, że ty mówiąc o navi w superbie myślisz duży wyświetlacz, a tym czasem taki ekran ma zarówno bolero, amundsen jak i columbus-który ma navi, koszt wymianay to 2 tyś zł więc opcja do dodania(sam dodawałem)w każdej chwili. Jak zweryfikujesz trochę wymagania to na bank da się za takie pieniądze cos znaleźć...Powodzenie. Mondło to plastikowy badziewiok hehe, ale dobrze się prowadzi.
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
MatJ
Posty: 25
Rejestracja: 18 lip 2016, o 15:02
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Krakow

Re: Pomoc przy zakupie Superb II 2008/2009.

Post autor: MatJ »

CLO27 - masz bardzo dobre wrazenie. ;) Dokladnie to mam na mysli, mowiac "navi". Ja nawet nie bede z tej nawigacji zapewne korzystal, bo i tak zdecydowanie wole Google Maps. ;) Chodzi mi o duzy wyswietlacz, bo bez niego, deska wyglada, moim zdaniem, slabo na maksa. A wiec tak, nawi w takim wypadku moge na luzie odpuscic. Zarowno jak i silnik diesla, bo tak jak mowicie, benzyna, koniec koncow bedzie chyba lepszym rozwiazaniem. Czyli z rzeczy, ktore nadal jednak chce, zeby byly w samochodzie to: duzy wyswietlacz, skora, czujniki parkowania. A wiec troche schodzimy z "chciejstwa" i podejscia troche "marzeniowego" na ziemie. ;) Tylko nadal... kupie takiego Superba do 40 tys.? Czy jednak mam sobie odpuscic? (czego bym nie chcial)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Pomoc przy zakupie Superb II 2008/2009.

Post autor: szms »

o kuhwa!!!!

ale ta wersja LUXURY SUPER to mnie rozebaua :lol:
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Pomoc przy zakupie Superb II 2008/2009.

Post autor: CLO27 »

Heheh szymek :P

MatJ w tych pieniądzach w takim wypadku możesz coś poszukać....
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Pomoc przy zakupie Superb II 2008/2009.

Post autor: szms »

A ja bym nie uważał, że znajdzie się coś solidnego, ok... znajdzie do 40 tysięcy, ale na pewno będzie coś do zrobienia, więc w tych 40 się nie zamknie. nie ma się co oszukiwać. :roll:

Ja bym osobiście chyba wolał znaleźć SI 2.8 na konkretnym wypasie z końcówki produkcji i jeszcze zostanie na jakieś fajne fele :D
ODPOWIEDZ