Głośny silnik 2.0 TDI

Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Głośny silnik 2.0 TDI

Post autor: elmi_k »

X
Ostatnio zmieniony 18 lip 2016, o 05:51 przez elmi_k, łącznie zmieniany 1 raz.
jan6a
Posty: 293
Rejestracja: 30 paź 2012, o 08:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Jan
Lokalizacja: Katowice

Re: Głośny silnik 2.0 TDI

Post autor: jan6a »

sigi pisze:W sumie po 100k km problem miałem tylko z tarczami kotwicznymi, gdzie poluzowały sie nakretki i wyrobiła blacha, a dzwiek był taki jakbym garnki woził w bagażniku... moze komuś to pomoże bo głupota, a bardzo przeszkadza...
tam nie ma nakrętek tylko są śruby i wcale się nie luzują tylko ta cienka blacha aluminiowa pęka wzdłuż krawędzi łba śruby.
Jeżeli pękniecie nie jest duże można ratować się podkładając pod śrubę podkładkę co ma większą średnicę niż łeb śruby. W dużym stopniu unikniecie tej awarii jeżeli zwrócicie panu wulkanizatorowi co przekłada wam koła co sezon by nie wieszał kół na tej blasze. Czyli jak zakłada to koło prosto na piastę a jak ściąga to niech nie da kole zeskoczyć z piasty bo wtedy cała masa koła uderza i wisi na tej nieszczęsnej blaszce.
a jak już lata cała blacha to tylko wymiana tj. ściągnąć trzeba zacisk jarzmo i tarczę - ciężko to zrobić bez kanału czy podnośnika bo śruby jarzma są od środka i trzeba użyć większej siły.
sigi
Posty: 3
Rejestracja: 10 sie 2015, o 08:56
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wołomin

Re: Głośny silnik 2.0 TDI

Post autor: sigi »

Ale racje z tymi podkładkami też tak zrobiłem i teraz jest gitara ;) a fakt, roboty przy tym jest...
diuun
Posty: 40
Rejestracja: 28 lut 2014, o 11:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Głośny silnik 2.0 TDI

Post autor: diuun »

Wracając do tematu. Po przeglądzie 60 tyś temat głośnego silnika zniknął. Obstawiam co pomogło:
1. Silnik zalany Motul Specific 504/507. Nawet po niego kawałek jechałem żeby mieć pewność, że nie chrzczony.
albo
2. Wymiana filtra paliwa. Sam nalegałem bo ASO twierdziło, że przy 90 000 się wymienia :?:
albo
3. Przy wymianie filtra powietrza jego obudowę mocna skręcili (to był mój główny podejrzany)
albo
4. Albo wszystko na raz.

Generalnie teraz jest ok jak na diesla, chociaż podświadomość mi podpowiada, że to kwestia czasu.

Pozdrawiam
bruzdi29
Posty: 26
Rejestracja: 27 cze 2016, o 14:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Głośny silnik 2.0 TDI

Post autor: bruzdi29 »

sigi mam podobne objawy i po przeczytaniu Twojego posta uświadomiłem sobie ze mam jeden uchwyt uszkodzony z pokrywy silnika :?
Trza to sprawdzic
ODPOWIEDZ