S3 2.0TDI bierze olej

Wojti2
Posty: 357
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 12:49
Samochód: Superb III
Rocznik: 2021
Silnik: Inny
Aktualnie: 200 KM
Lokalizacja: Pyskowice

Re: S3 2.0TDI bierze olej

Post autor: Wojti2 »

Ja użytkowałem już kilka skód i zawsze docierane z dużą starannością a tylko jedna z silnikiem 2.0 TDI CR 140 KM nie brała oleju od wymiany do wymiany (30 kkm w moim przypadku). Reszta zawsze te 1-1,5 l brały. Także nie ma reguły, oczywiście pomijam przypadki bezmyślnego pałowania zaraz po wyjeździe z salonu ;)
Skoda Superb Combi 2016 2.0 TDI 190 KM - była
Skoda Superb Liftback 2018 2.0 TDI 190 KM - była
Skoda Superb Liftback 2021 2.0 TDI 200 KM - jest
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: S3 2.0TDI bierze olej

Post autor: Mej »

elzimny pisze: ps. Ciekawe ile oleju napędowego w oleju silnikowym mają Ci co im oleju nie bierze :D :D
Raczej wcale. ON rozpuszczony w oleju silnikowym chętnie i relatywnie szybko odparowuje podczas długich odcinków pokonanych w warunkach autostradowych i między innymi właśnie dlatego niektórym się wydaje, że im w trasie oleju ubywa.

Silniki utrzymujące stabilny poziom pomimo zróżnicowanych warunków eksploatacji nie są zagrożone przenikaniem nadmiernych ilości ON do misy olejowej.

Także ... kiepski dowcip :lol: :lol: ... .
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Rolnik
Posty: 263
Rejestracja: 18 wrz 2015, o 20:13
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: S3 2.0TDI bierze olej

Post autor: Rolnik »

Mogę zapytać skąd masz tą pewność, że bierze Ci 0,2 litra na 1000 km?? Bo teoretycznie jeśli masz 20-40 tys km to możesz to jakoś sensownie zaobserwować ale jak masz np 4 tys jak ja to jakim cudem to zrobić? Zaznaczyłeś na bagnecie jakąś krechę i w identycznych warunkach odtworzyłeś pomiar?
Auto jest nowe i może trochę tego oleju gdzieś tam musiało ubyć, wejść w dziury czy coś podobnego?
Kurde... idę zobaczyć swój bagnet bo może już się nawet nie macza... W końcu mam ten sam silnik! :shock:

Sprawdziłem. Olej jest. tzw. górny stan. Za to płynu chłodniczego jest minimum co może wskazywać skąd tyle oleju :lol:
Ale w sumie nie wiem ile było jak odbierałem auto więc albo mam niepopsuty silnik i jestem wyjątkiem albo mam popsuty ale jeszcze
się tym nie martwię :P
Awatar użytkownika
wolly10
Posty: 154
Rejestracja: 7 lut 2016, o 20:15
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Ely

Re: S3 2.0TDI bierze olej

Post autor: wolly10 »

Ja mam jakies 12kkm i jest OK, chyba że jest więcej ON lub płynu chłodniczego niż oleju ;-)
Q7 50 TDI 286PS
Obrazek
Superb Kombi SE L Executive 4x4 http://goo.gl/i7foSI
Obrazek
Awatar użytkownika
MIREK
Posty: 115
Rejestracja: 30 paź 2013, o 19:18
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Mirek
Lokalizacja: SZCZECIN

Re: S3 2.0TDI bierze olej

Post autor: MIREK »

Rolnik pisze:Mogę zapytać skąd masz tą pewność, że bierze Ci 0,2 litra na 1000 km?? Bo teoretycznie jeśli masz 20-40 tys km to możesz to jakoś sensownie zaobserwować ale jak masz np 4 tys jak ja to jakim cudem to zrobić? Zaznaczyłeś na bagnecie jakąś krechę i w identycznych warunkach odtworzyłeś pomiar?
Auto jest nowe i może trochę tego oleju gdzieś tam musiało ubyć, wejść w dziury czy coś podobnego?
Kurde... idę zobaczyć swój bagnet bo może już się nawet nie macza... W końcu mam ten sam silnik! :shock:

Sprawdziłem. Olej jest. tzw. górny stan. Za to płynu chłodniczego jest minimum co może wskazywać skąd tyle oleju :lol:
Ale w sumie nie wiem ile było jak odbierałem auto więc albo mam niepopsuty silnik i jestem wyjątkiem albo mam popsuty ale jeszcze
się tym nie martwię :P
Dalem przyklad ostatnich 4tys km a mam przejechane 35tys. Do pierwszego przegladu na 30tys zjadl 4.5l auto bylo normalnie docierane nic nie przeginane.
I nie woze Jarka z kotem do pracy :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Rolnik
Posty: 263
Rejestracja: 18 wrz 2015, o 20:13
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: S3 2.0TDI bierze olej

Post autor: Rolnik »

MIREK pisze: Dalem przyklad ostatnich 4tys km a mam przejechane 35tys. Do pierwszego przegladu na 30tys zjadl 4.5l auto bylo normalnie docierane nic nie przeginane.
I nie woze Jarka z kotem do pracy :lol: :lol:
No to jest kolego bardzo wiarygodna informacja i z tego by wynikało, że faktycznie można się zacząć martwić.
Niestety doświadczenie z wymianą oleju co 30 tys km mam zerowe ale jest to dosyć niepokojące. Wymieniałem oleje w aucie co 15-20 kkm i nigdy nie dolewałem. Jak raz przeciągnąłem do 30 tys to pół litra dolałem ale auto 320 kkm najechane ...
Skoda ma normę z kosmosu ale to chyba jak każda inna marka i jak silnik nie stanie to ciężko będzie coś wywalczyć.
W dupę... trzeba będzie kupić butelkę oleju w razie "W" :P
Awatar użytkownika
MIREK
Posty: 115
Rejestracja: 30 paź 2013, o 19:18
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Mirek
Lokalizacja: SZCZECIN

Re: S3 2.0TDI bierze olej

Post autor: MIREK »

Najlepiej cala beczke :lol: :lol: :lol:
enigma
Posty: 18
Rejestracja: 3 cze 2016, o 08:36
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: asads

Re: S3 2.0TDI bierze olej

Post autor: enigma »

Panowie, czytam te posty o braniu oleju i interesuje kilka wątków, które może mądrzejsi ode mnie są w stanie rozwinąć:

1. Czy jest udowodnione, że sam fakt "brania" oleju niesie ze sobą jakieś negatywne skutki? Jeździłem kilkoma samochodami w życiu, które brały około 0,1-0,2l/1000km np. ostatnio Civic Type-R FN23 i nie słyszałem żeby silnikowi w jakiejkolwiek Hondzie to zaszkodziło?
2. Jak to jest, że silniki produkowane z dokładnością do mikronów mają tak zróżnicowane potrzeby smarowania?
3. Co można wydedukować z pkt. 2 najbardziej logiczną konkluzją jest to, że zużycie oleju jest proporcjonalne do stylu jazdy (vide w niektórych tematach ludzie chwalą się jak to liczników nie zamykali w S3 a samochód kupiony/wyprodukowany miesiąc temu?)
4. Czy nie jest tak, że użytkownicy intensywnie eksploatujące silnik plączą później nt. awaryjności DSG lub zużycia oleju?
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: S3 2.0TDI bierze olej

Post autor: Misiek Fisiek »

Mej pisze: Raczej wcale. ON rozpuszczony w oleju silnikowym chętnie i relatywnie szybko odparowuje podczas długich odcinków pokonanych w warunkach autostradowych i między innymi właśnie dlatego niektórym się wydaje, że im w trasie oleju ubywa.
Ciekawe. Nie wiedziałem, ze jest takie zjawisko. Czasami nawet można sie czegoś dowiedzieć z forum :)
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
mandela
Posty: 90
Rejestracja: 11 gru 2015, o 19:48
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Marek
Lokalizacja: warszawa

Re: S3 2.0TDI bierze olej

Post autor: mandela »

Airbus A320 z silnikami CFM56-5 potrafi brać 0.5 qt (około pół litra) oleju na każdą godzinę lotu na silnik i latać bez problemów.
Zatem limity skody to pikuś.
Fabia I Flash 1.2 HTP - kiedyś
Yeti Ambition 1.2 TSI - aktualnie oddany w ręce żony
S3 L&K 2.0 TSI 220KM - aktualnie użytkowany
Awatar użytkownika
MIREK
Posty: 115
Rejestracja: 30 paź 2013, o 19:18
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Mirek
Lokalizacja: SZCZECIN

Re: S3 2.0TDI bierze olej

Post autor: MIREK »

mandela pisze:Airbus A320 z silnikami CFM56-5 potrafi brać 0.5 qt (około pół litra) oleju na każdą godzinę lotu na silnik i latać bez problemów.
Zatem limity skody to pikuś.
Nastepny bedzie Airbus ;)
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: S3 2.0TDI bierze olej

Post autor: piramida »

Jak tylko nie wpierdziela 0.5l/1000 to nie ma się czym stresować :D
Awatar użytkownika
Rolnik
Posty: 263
Rejestracja: 18 wrz 2015, o 20:13
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: S3 2.0TDI bierze olej

Post autor: Rolnik »

Nie bez powodu jak wyskakuje nam asystent zmęczenia to jest napis: napij się kawy i sprawdź olej :) hehe
Awatar użytkownika
Movibonczuk
Posty: 149
Rejestracja: 17 lis 2015, o 22:49
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: S3 2.0TDI bierze olej

Post autor: Movibonczuk »

[quote="mandela"]Airbus A320 z silnikami CFM56-5 potrafi brać 0.5 qt (około pół litra) oleju na każdą godzinę lotu na silnik i latać bez problemów.
Zatem limity skody to pikuś.[/quote]
To IAE biora mniej! Daje slowo! Dzis sprawdzalem! ;)
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: S3 2.0TDI bierze olej

Post autor: jdef90 »

OK, ja od początku (auto kupione używane) zauważyłem ubytek oleju... dolewać musiałem około 0,5-0,8 litra na 3000km. Zgłaszałem to do serwisu, ale temat był zlewany (mieści się w normie, gorąco jest itp itd). Towarzyszyła temu zbyt wysoka moim zdaniem temperaturaa oleju (114-120 stopni przy normalnej eksploatacji, czasem wyższa przy jeździe autostradowej z dużymi prędkościami). Przy 60k km zmieniłem serwis (na PolmMot przy Połczyńskiej). Zaproponowano mi przeprowadzenie tzw. próby olejowej, czyli zważono nowy olej, zalano do silnika, jeździłem tak kilkaset km (zaplombowany bagnet), spuszczono olej... i wyszło po przeliczeniu zużycie na poziomie 0,7 litra na 1000km. Czyli poza normami. Auto kilka miesięcy po gwarancji. Na razie jestem zaproszony na dalszą weryfikację, w ramach gwarancji... Zobaczymy jak to się potoczy.
ODPOWIEDZ