Obniżamy nasze Superby

ddga
Posty: 70
Rejestracja: 4 paź 2010, o 13:22
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 298KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obniżamy nasze Superby

Post autor: ddga »

DAto, a ja nadal typuje jak Ci wczoraj mówiłem że masz geometrię do d@py. Jak wymieniałem
swoje FSD w ASO(ze względu na gwarancje) to też nie mogli poradzić sobie z geometrią - a to krzywa kierownica, a to raz sciąga w prawo, pózniej w lewo i po dwóch razach dałem sobie spokój i znalazłem na octaviaclub polecany warsztat z gometrią. Zapłaciłem 1/2 tego co w ASO, sam jak chciałem ustawiłem sobie kierownicę i stałem przy monitorze jak mechanik regulował i mimo że w parametry były w zielonych zakresach poprosiłem by jeszcze zmniejszył róznicę pomiędzy kołami. Minął już rok i 25kkm i opony jak FSD są OK i kierownica prosto. Dodam jescze że dodatkowo wyważam koła na samochodzie. U mnie ołówek na kierownicy postawisz i nie spadnie przy kazdej predkości. Pzy nastepnym spotkaniu przejedziemy się moim.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Obniżamy nasze Superby

Post autor: dato »

Spoko, ja też to obstawiam - proste wyjaśnienia / rozwiązania są zwykle prawdziwe / najskuteczniejsze...
Dlatego napisałem - nie widziałem geo po zmianie łożyska, a potem byłem rozjechany i nie sprawdzałem. Efekt jest jaki jest i czasu nie cofnę...

W ASO mam zaprzyjaźnionego mechanika i za pierwszym razem jak mu powiedziałem o geo to się skrzywił i powiedział, żebym lepiej pojechał do dobrego warsztatu na mieście - więc to chyba co do zasady nie jest mocna strona ASO ;)

Będę drążył - mam o tyle dobrą sytuację, że najbliższy miesiąc do dwóch muszę się kręcić w miarę blisko, a dodatkowo drugie rozsądne auto stoi i rdzewieje. Mam czas i możliwość to zbadać i ogarnąć przed zimą.

A gdzie byłeś ? Bo mnie Dobry Grześ z ocp odpisał na maila, że ma za mały podnośnik na Superba :lol:
A przed zapoznaniem się z serwisem Emila pierwszy raz zrobiłem w Asko koło powązek. Zuber chyba Pacholczyka poważa, a o innych nie wiem...
Ostatnio zmieniony 31 sie 2012, o 21:54 przez dato, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Obniżamy nasze Superby

Post autor: Misiek Fisiek »

W Warszawie masz dwóch doskonałych specjalistów (polecanych na wszystkich forach):
1) Dobrucki Auto Serwis: http://www.dobrucki.com.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; (Pan Sylwek)
2) Auto-Geometria Wacław Schubert http://dobrymechanik.net/mechanicy/wars ... ubert.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Pierwszy jest bardzo dobry, drugi jest perfekcjonistą. Masz blisko więc na Twoim miejscu jechałbym na fletniową. Zrobisz to i będziesz miał w końcu pewność, że jest tak jak być powinno.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Obniżamy nasze Superby

Post autor: dato »

Tak, pozajączkowało mi się, Dobrucki, a u Niego p. Sylwek - wcześniej siedział w Asko właśnie.
Ja nigdzie poza Emilem się póki co nie wybieram bo na moich kołach to se geometrię mogę równie dobrze mogę zrobić u Ciebie na pradze, z pomocą dresiarzy i na dowolnym podwórku, różnicy nie będzie :lol:
ddga
Posty: 70
Rejestracja: 4 paź 2010, o 13:22
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 298KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obniżamy nasze Superby

Post autor: ddga »

Robiłem geometrię tu:
http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=24077" onclick="window.open(this.href);return false;
Choć wygląd warsztatu nie przyciąga by zostawić tu superba, ale jak pisałem ja mam OK a ASO poległo.
EMILIOPIASTÓW
Posty: 336
Rejestracja: 29 mar 2012, o 08:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 175
Imię: EMIL
Lokalizacja: PIASTÓW
Kontakt:

Re: Obniżamy nasze Superby

Post autor: EMILIOPIASTÓW »

nie prawda nikt nie ingeruje gdzie które i dlaczego mieszanka gumowa jest ta sama , nie ma tak zwanego drugiego sortu. o tym dość obszernie mówiłem na spocie. teoretycznie chwalą się ,że z homologacją są lepsze i każą tego nikomu nie mówić Conti zawsze był dobrą oponą ale bardzo szybko giną w oczach max 25-27tyś km
EMILIO SUPERB KOMBI PLATINIUM 2,0 TDI DSG
EMILIOPIASTÓW
Posty: 336
Rejestracja: 29 mar 2012, o 08:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 175
Imię: EMIL
Lokalizacja: PIASTÓW
Kontakt:

Re: Obniżamy nasze Superby

Post autor: EMILIOPIASTÓW »

odnośnie geometri liczy sie po pierwsze wachowiec po drugie sprzęt na jakim się ustawia
EMILIO SUPERB KOMBI PLATINIUM 2,0 TDI DSG
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Obniżamy nasze Superby

Post autor: Misiek Fisiek »

U Ciebie Emil pewnie 25-27, u nas 35 wytrzymają.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
EMILIOPIASTÓW
Posty: 336
Rejestracja: 29 mar 2012, o 08:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 175
Imię: EMIL
Lokalizacja: PIASTÓW
Kontakt:

Re: Obniżamy nasze Superby

Post autor: EMILIOPIASTÓW »

nie nie nie u mnie max 15 tyś km
EMILIO SUPERB KOMBI PLATINIUM 2,0 TDI DSG
EMILIOPIASTÓW
Posty: 336
Rejestracja: 29 mar 2012, o 08:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 175
Imię: EMIL
Lokalizacja: PIASTÓW
Kontakt:

Re: Obniżamy nasze Superby

Post autor: EMILIOPIASTÓW »

Zuber to fakty
EMILIO SUPERB KOMBI PLATINIUM 2,0 TDI DSG
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Obniżamy nasze Superby

Post autor: Misiek Fisiek »

Nowe opony co sezon czy dwa to lekkie przegięcie. Trzeba będzie rozejrzeć się za czymś o gorszych właściwościach ale bardziej trwałym.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Obniżamy nasze Superby

Post autor: sjak »

Zuber pisze:Nowe opony co sezon czy dwa
Ja tak mam.
Zuber pisze:Trzeba będzie rozejrzeć się za czymś o gorszych właściwościach ale bardziej trwałym.
To po pierwszym sezonie będziesz z powrotem szukał czegoś jednak o lepszych właściwościach. A te o gorszych będą najtrwalszymi oponami jakie kiedykolwiek miałeś. :twisted:
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Obniżamy nasze Superby

Post autor: dato »

To prawda niestety. Byłbym szczęśliwy, gdyby te 35-45 wytrzymały... Emil, jakie gumy z sensownych jakościowo / wytrzymałościowo widziałbyś u mnie ? Też Michały ?
Takie na szybko wyszukałem, dają radę ? Michelin PILOT SPORT 3 225/40 R18 92 W XL
sjak pisze:
Zuber pisze:To po pierwszym sezonie będziesz z powrotem szukał czegoś jednak o lepszych właściwościach. A te o gorszych będą najtrwalszymi oponami jakie kiedykolwiek miałeś. :twisted:
Sprawdziło się w 100% na Bridge w Leonie Żony... Rok w rok pytałem gumiarza, czy już czas je zmienić i trzymały się france...
EMILIOPIASTÓW
Posty: 336
Rejestracja: 29 mar 2012, o 08:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 175
Imię: EMIL
Lokalizacja: PIASTÓW
Kontakt:

Re: Obniżamy nasze Superby

Post autor: EMILIOPIASTÓW »

bardzo dobra ale do agresywnej jazdy dla Ciebie polecam primacy 3
EMILIO SUPERB KOMBI PLATINIUM 2,0 TDI DSG
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Obniżamy nasze Superby

Post autor: Misiek Fisiek »

A ile można przelatać na tych Miśkach?
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
ODPOWIEDZ