Geometria zawieszenia-brak możliwości wyregulowania

Awatar użytkownika
szynkus
Posty: 44
Rejestracja: 19 paź 2015, o 21:02
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Geometria zawieszenia-brak możliwości wyregulowania

Post autor: szynkus »

Ahaaa...czyli moja walka z warsztatem nie ma sensu bo tak ma być? Człowiek się uczy całe życie... ;)
Dobrze też wiedzieć, że innym też tył świruje po wpadnięciu w studzienkę. Mam wrażenie, że w Octavii II na tych samych kołach (18) nie było to aż tak odczuwalne. Co auto to obyczaj.
igorw
Posty: 168
Rejestracja: 11 sie 2014, o 10:37
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Igor
Lokalizacja: Warszawa

Re: Geometria zawieszenia-brak możliwości wyregulowania

Post autor: igorw »

Jak kupiłem autko warsztat kilkukrotnie próbował ustawiać zbieżność ale niestety z mojego punktu widzenia było to nie do zaakceptowania. Zmieniłem opony na zimowe i dalej ściągało na prawo. W końcu pojechałem do gościa z komputerem gdzie coś się zakłada na koła i podobno laserowo to mierzy. O dziwo od tamtej pory działa świetnie i ściąga w tą stronę na którą jest spadek powierzchni jezdni. widzę, że jesteś z Wawki więc nie bardzo daleko - przed Nowym Dworem Mazowieckim. Aż zły się zrobiłem że dałem 80 zł za 10 minut z wjechaniem na kanał. Wrzuć w Google Wulkanizacja ul. Główna 20,05-154 Czosnów. Ale faktem jest, że wcześniej zjeżdżał masakrycznie, inni nie dali rady ustawić mimo 3 jazd próbnych.
Awatar użytkownika
Puch4
Posty: 536
Rejestracja: 20 maja 2014, o 07:46
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Warszawa (Bemowo)

Re: Geometria zawieszenia-brak możliwości wyregulowania

Post autor: Puch4 »

sz00gun pisze:@koda, i jak udało się naprawić tą usterkę? Ja mam identyczny problem, zacznę od nowych kół, balansu i zbieżności, zobaczę czy to coś da...

Od niedawna mam Superb 2, czy koledzy użytkownicy mają problem ze zdzieraniem się przednich opon od zewnątrz? Moja Avensis miała z tym wielki problem, ciekawe jak to będzie z Superb...
Mój SII FL nie ma tego problemu a poprzednia Avensis T25 też nie miała.
SKODA Superb III FL 2.0 TDI Obrazek
Awatar użytkownika
szynkus
Posty: 44
Rejestracja: 19 paź 2015, o 21:02
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Geometria zawieszenia-brak możliwości wyregulowania

Post autor: szynkus »

igorw pisze:Jak kupiłem autko warsztat kilkukrotnie próbował ustawiać zbieżność ale niestety z mojego punktu widzenia było to nie do zaakceptowania. Zmieniłem opony na zimowe i dalej ściągało na prawo. W końcu pojechałem do gościa z komputerem gdzie coś się zakłada na koła i podobno laserowo to mierzy. O dziwo od tamtej pory działa świetnie i ściąga w tą stronę na którą jest spadek powierzchni jezdni. widzę, że jesteś z Wawki więc nie bardzo daleko - przed Nowym Dworem Mazowieckim. Aż zły się zrobiłem że dałem 80 zł za 10 minut z wjechaniem na kanał. Wrzuć w Google Wulkanizacja ul. Główna 20,05-154 Czosnów. Ale faktem jest, że wcześniej zjeżdżał masakrycznie, inni nie dali rady ustawić mimo 3 jazd próbnych.
Mieszkam na Tarchominie więc daleko nie mam, dzięki, spróbuję :)
igorw
Posty: 168
Rejestracja: 11 sie 2014, o 10:37
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Igor
Lokalizacja: Warszawa

Re: Geometria zawieszenia-brak możliwości wyregulowania

Post autor: igorw »

Spoko, daj znać jak poszło.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Geometria zawieszenia-brak możliwości wyregulowania

Post autor: leszekmw »

geometria huntera załatwia problem szybko i bezboleśnie.
ODPOWIEDZ