Fotel - ustawienia

Tematy nie związane z Superbem
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Fotel - ustawienia

Post autor: neck99 »

Bo wszedles i nie dales w ryj na wejsciu ;) - takie jest zalecenie kolegi ktory ma problem z wyciekami w silniku :)
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Fotel - ustawienia

Post autor: dato »

No. Ale "chromy" zewnętrzne zmienił. Emil - pizdłeś za słabo, na fotele nie starczyło :lol:
Awatar użytkownika
Qubik
Posty: 19
Rejestracja: 8 lip 2011, o 00:56
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fotel - ustawienia

Post autor: Qubik »

Tak apropos tunelu środkowego - moim zdaniem to jeden z większych mankamentów tego auta - jest na tyle szeroki, że nie mogę znaleźć pozycji w której jednocześnie mógłbym mieć kierownicę odpowiednio blisko i tyłek na tyle daleko, żeby nogami sięgać (pardon) pedałów a prawe kolano nie ocierało przy tym o tunel. Na dłuższą metę jest poprostu niewygodnie ale nie tracę nadzieji - może jeszcze uda się znaleźć optymalne ustawienie :)
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Fotel - ustawienia

Post autor: sjak »

Nie jest on najszczęśliwszy, to fakt. Ale daje się z tym żyć. MI zaczyna przeszkadzać dopiero po kilku godzinach bez tempomatu.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Fotel - ustawienia

Post autor: dato »

Ja mam dość daleko fotel i kierownicę ustawione i opieram nogę pod kolanem. Tempomatu nie używam, a po wielu godzinach jazdy jest ok.
Awatar użytkownika
Qubik
Posty: 19
Rejestracja: 8 lip 2011, o 00:56
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fotel - ustawienia

Post autor: Qubik »

Widać jestem jakiś koślawy albo zbyt marudny ale fotel z dziesięcioletniego okulara był dla mnie poprostu dużo wygodniejszy. Ach, gdyby tak dało sie go zamontować w Superbie - auto byłoby wtedy prawie idealne :)
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Fotel - ustawienia

Post autor: dato »

Najprawdopodobniej są wygodniejsze, a ja nie mam porównania - miałem na początku problem z tym tunelem, w końcu się zaprzyjaźniliśmy. W każdym aucie szukam dobrej pozycji pod prawą nogę i zwykle da się znaleźć. Umęczyłem się strasznie dwoma trasami Nissanem Micra, jeździłem nim czekając na szkodnika, tam nie było tunelu i podparcia pod prawą nogę :(
Awatar użytkownika
Otzi
Posty: 38
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:32
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Aktualnie: 151KM
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fotel - ustawienia

Post autor: Otzi »

To samo jest w nowej micrze. Pedały ustawione są pod takim kątem, że po 20km miałem dość.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Fotel - ustawienia

Post autor: dato »

To masakra jest jak się nie da nogi zaprzeć :(
latoski
Posty: 45
Rejestracja: 1 maja 2012, o 18:03
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wrocław

Re: Fotel - ustawienia

Post autor: latoski »

ja już 12 tys. zrobiłem Superbem i za nic w świecie nie mogę znaleźć pozycji.. :( albo kręgosłup po 200km boli, albo lewa noga cierpnie... bliżej, dalej nic nie daje... raz znalazłem jakąś średnio wyważoną pozycję i było w miarę - ale na myjni zaczęli się bawić i przestawili mi ustawienia pamięci... myślałem że ich wtedy pozabijam...
ogólnie dla mnie fotel kierowcy to MASAKRA jest...
jeżdżę na co dzień Citroenami (Saxo, stary C3, nowy C5) - 11 letni Saxon mojej Żonki bije na głowę Superba pod względem wygody na przednim siedzeniu... To samo w Mondeo który miałem poprzednio - tam rewelacji nie było - ale było lepiej niż w SUperbie...
Może któryś z Kolegów ma jakiegoś speca, który np byłby w stanie podmienić przednie siedzenia z C5'tki (najlepsze w tej klasie cenowej)... może same gąbki?? nie chodzi o tapicerkę - to zawsze można zmienić, tylko o wyłożenie gąbek itd itp... ma ktoś z Was w tym doświadczenie?? albo zna kogoś kto ma??
wynajmuję Thule EuroWay 923 (bagażnik na max. 3 rowerki na hak holowniczy) gdyby ktoś potrzebował - PW
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: Fotel - ustawienia

Post autor: jjumbo »

latoski a jaką wersje wyposażenia masz
ja w wersji platyna na nic nie narzekam
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
latoski
Posty: 45
Rejestracja: 1 maja 2012, o 18:03
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wrocław

Re: Fotel - ustawienia

Post autor: latoski »

mam Ambition z elektryką fotela...
ale mój Szef ma Platinium - i też narzeka
wynajmuję Thule EuroWay 923 (bagażnik na max. 3 rowerki na hak holowniczy) gdyby ktoś potrzebował - PW
Super_Be
Posty: 379
Rejestracja: 1 paź 2012, o 09:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 218KM@309NM
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fotel - ustawienia

Post autor: Super_Be »

latoski pisze:ja już 12 tys. zrobiłem Superbem i za nic w świecie nie mogę znaleźć pozycji.. :( albo kręgosłup po 200km boli, albo lewa noga cierpnie... bliżej, dalej nic nie daje... raz znalazłem jakąś średnio wyważoną pozycję i było w miarę - ale na myjni zaczęli się bawić i przestawili mi ustawienia pamięci... myślałem że ich wtedy pozabijam...
ogólnie dla mnie fotel kierowcy to MASAKRA jest...
jeżdżę na co dzień Citroenami (Saxo, stary C3, nowy C5) - 11 letni Saxon mojej Żonki bije na głowę Superba pod względem wygody na przednim siedzeniu... To samo w Mondeo który miałem poprzednio - tam rewelacji nie było - ale było lepiej niż w SUperbie...
Może któryś z Kolegów ma jakiegoś speca, który np byłby w stanie podmienić przednie siedzenia z C5'tki (najlepsze w tej klasie cenowej)... może same gąbki?? nie chodzi o tapicerkę - to zawsze można zmienić, tylko o wyłożenie gąbek itd itp... ma ktoś z Was w tym doświadczenie?? albo zna kogoś kto ma??
Mnie też trochę czasu zajęło znalezienie sobie dobrej pozycji za kółkiem. Nie wiem, czy to nie kwestia pewnego "wysiedzenia" fotela. W każdym razie ostatecznie stwierdziłem, że żeby było naprawdę wygodnie, to muszę tyłek głęboko w siedzisko wcisnąć, tak żeby jego boczki (tzn. siedziska, nie tyłka :D ) obejmowały ze wszystkich stron -z tyłu też. Dodam, że z racji przeoczenia nie zamówiłem "prawdziwej" regulacji podparcia lędźwi, czego na początku mocno żałowałem. Ale ostatecznie nawet z tym prymitywnym mechanizmem plecy mam naprawdę dobrze podparte. Chociaż mogłoby być lepiej na wysokości barków, ale tu już fotele Elegance się kłaniają. A najlepsze w tej klasie, na jakich siedziałem, miał Accord (ten obecny). C5 też kiedyś próbowałem (nawet miałem zamiar kupić), ale też musiałbym poszukać odpowiedniego ustawienia - tak z marszu, po pobieżnej regulacji nie byłem zachwycony. Ale jednak każdy ma swoją budowę ciała (a niektórzy też swoje wady postawy i dolegliwości kręgosłupa :geek: ) i na czym jednemu będzie wygodnie, drugiemu wcale nie musi.
Awatar użytkownika
Zapp
Posty: 943
Rejestracja: 14 lut 2012, o 08:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: więcej
Lokalizacja: ze wsi (OPO)

Re: Fotel - ustawienia

Post autor: Zapp »

.
Ostatnio zmieniony 9 lis 2015, o 19:00 przez Zapp, łącznie zmieniany 1 raz.
Był: Benzinový 3,6litrový vidlicový šestiválec
Jest: Das V6-Aggregat - Vorsprung durch Technik
latoski
Posty: 45
Rejestracja: 1 maja 2012, o 18:03
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wrocław

Re: Fotel - ustawienia

Post autor: latoski »

hmmm - SuperBee - mówisz że wersja Elegance ma lepsze siedzenia w górnej części oparcia?? na pewno?? zawsze można podmienić siedzenia :) Mnie przy zakupie zapewniano, że jest to identyczne, tylko tapicerka jest inna... ale różnie bywa...
wynajmuję Thule EuroWay 923 (bagażnik na max. 3 rowerki na hak holowniczy) gdyby ktoś potrzebował - PW
ODPOWIEDZ