Webasto

Awatar użytkownika
phil
Posty: 106
Rejestracja: 31 paź 2014, o 18:56
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Sławek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Webasto

Post autor: phil »

Witam kolegów ! Więc z tą gwarancją to jest tak ; nie tracimy żadnych praw gdy dokładamy jakieś urządzenie, w tym przypadku ogrzewanie postojowe ! Odpowiedź importera jest co prawda zachowawcza ,dlaczego ? bo nie wiadomo co będziemy montowali , gdzie będziemy to montować i kto to będzie montować ! Możemy zamówić zamontować w salon - serwis , ale raczej oni się z tym nie chcą bawić i zlecają webasto Polska petemar . Wtedy oni przyjeżdżają i montują dostrajają i odpowiadają za działanie , gwarancje itd. Możemy sami samochód podstawić np.do webasto polska w miejsce wskazane przez centralę na montaż , a na marginesie to właśnie agregaty webasto siedzą fabrycznie w superbach i ta elektronika jest właśnie robiona pod webasto i całą serwisówkę elektryczną superba posiadają właśnie oni , a jak coś się krzaczy to webasto zaczyna grzebaninę i przejmuje odpowiedzialność , a gwarancja na samochód działa dalej i to na całym świecie, gdzie tylko pojedziemy o ile jest przedstawiciel skoda bo samochód jest na gwarancji o ile limitów nie przekroczyliśmy jak i spełniliśmy wszystkie wymogi gwaranta . Webasto polska wpisuje w swoją bazę danych nr vin pojazdu w którym zastosowano agregat, i numer tego urządzenia. Gdziekolwiek jesteśmy i coś, nie daj Boże nam walnie z tym ogrzewaniem, to udajemy się do najbliższego partnera Webasto z dowodem rejestr. i działają goście wpisując co było ,gdzie było i kto co robił w swoją bazę danych ! Tak jest podczas gwarancji agregatu grzewczego na który producent udzielił 2 lata , jak i po gwarancji jeżeli ktoś chce firmowo serwisować ! Sterowanie również z aplikacji na telefon - android - windows phone - iPhone - , a cena 9.000 zł. No i montuję ! Pozdrawiam.
Czarna perła L&k produkcja drugi tydzień 2015
Awatar użytkownika
dolko
Posty: 406
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 12:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: uzupełnij pole

Re: Webasto

Post autor: dolko »

No to właściwie nic nowego kolega nie napisał...
Kurde, 3,5 tyś. za sterowanie ze smartfona (to chyba jedyna różnica do wersji fabrycznie montowanej) to calkiem niewiele - podziwiam kolegi determinację. Za to webasto + grzania szyba -BEZCENNE ;))
niestandardowy
Posty: 106
Rejestracja: 5 gru 2015, o 21:40
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Marcin
Lokalizacja: WLKP/Poznań

Re: Webasto

Post autor: niestandardowy »

Odswieze kotleta. Orientuje sie ktos w temacie dolozenia webasto w s2? Prosilbym o namiary na numery pieca, pompki paliwa, wezy itd. Moze juz ktos u nas dokladal webasto do swojego autka?
Za pomoc z gory dziekuje. Odwdziecze sie manualem :)
juniorcis
Posty: 20
Rejestracja: 19 wrz 2015, o 23:02
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Webasto

Post autor: juniorcis »

Witam, orientuje się ktoś z forumowiczów czy webasto od octavi 3, 2,0tdi podejdzie do superba 2,0tdi?
Cały komplet- piec, pompy, węże, wiązki, sterownik, wydech.
Panel climatronika od superba z podgrzewaną przednią szybą.
Czy to jest tylko kwestia montażu i podłączania podzespołów ? czy szykują się jakieś większe przeróbki?
Po montażu zapewne kodowanie ?
Proszę o jakieś podpowiedzi czy warto się w to bawić czy odpuścić temat i zimą wychodzić z domu 15 min wcześniej, skrobać szyby i nagrzewać wnętrze :)
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Webasto

Post autor: whity »

Wynajmi na zimę garaż, taniej cię wyjdzie
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
juniorcis
Posty: 20
Rejestracja: 19 wrz 2015, o 23:02
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Webasto

Post autor: juniorcis »

Komplet o którym pisałem to koszt nie przekraczający 2000zł (tyle jestem w stanie zapłacić jak wszystko miało by hulać)
Robocizna własna :)
W tym rejonie gdzie mieszkam najbliższe garaże są w okolicy 2 km.
Zależy mi na odpowiedzi osób które miały styczność z dokładanie webasto do samochodu.
'whity' jeśli montowałeś webasto i wiesz że jest z tym sporo pracy i modzenia to sobie odpuszczę.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Webasto

Post autor: whity »

Nie montowałem webasto ale napewno to nie będzie Plug&Play
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Webasto

Post autor: kamracik »

Z Webasto poza fabryką nigdy nie jest P&P, przygotuj się na dorabianie wiązek i węży. Bez tego ani rusz. Z używanym Webasto też jest problem, bo dmuchawa/sterownik w każdym momencie może polecieć, a to spory koszt. Głupi palnik to parę stówek.

Za 2000PLN dołóż trochę i w dobrej promocji w lato złapiesz nówkę Ebera z montażem. O Webasto ostatnio nie słyszałem, aby robiło jakieś fajniejsze promocje, ale Eber potrafi.
juniorcis
Posty: 20
Rejestracja: 19 wrz 2015, o 23:02
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Webasto

Post autor: juniorcis »

Dzwoniłem do obu firm. Webasto 8500 zł z montażem , Eber około 7000 zł z montażem. Wychodzi na to że około 5000 zł musiał bym dołożyć :)
Pierwsza opcja jest wykonalna ( Graty około 2000zł + własny montaż + ewentualne awarie) Wiadomo że wszystko może się popsuć, jestem tego świadomy kupując używkę.
Większość ludzi do kilkuletniego samochodu kupuje części używane ( nie wliczając części eksploatacyjnych)
Druga opcja, nowe ogrzewanie postojowe z montażem w firmie. Niewykonalne ze względu na nieadekwatne koszta.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Webasto

Post autor: whity »

A nie lepiej sobie odpuścić?
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Webasto

Post autor: elmi_k »

Ostatnio zmieniony 23 lip 2016, o 12:04 przez elmi_k, łącznie zmieniany 1 raz.
juniorcis
Posty: 20
Rejestracja: 19 wrz 2015, o 23:02
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Webasto

Post autor: juniorcis »

"whity" Raczej sobie nie odpuszczę. W firmie użytkuję auto z webasto i wiem jaka to jest wygoda i oszczędność czasu zimą.
Gdy masz do pracy na 6:30, dziecko wieziesz do przedszkola na 6:00 to ma duże znaczenie.
Odśnieżanie, skrobanie, nagrzanie auta nie trwa 2 min.
O tak wczesnej porze czas jest bezcenny. Nie tyle dla mnie co dla dziecka, jak śpi to rośnie :)
Mając ogrzewanie postojowe mogę później budzić dziecko bo wychodzę do samochodu gotowego do jazdy.

"elmi_k" Części szukam od wczoraj, mam jeszcze na to trochę czasu przed zimą :)
Będę szukał części z instalacji pochodzącej z superba. Pompa paliwa, rurki złączki, instalacja elektryczna itd. aby jak najwięcej podłączeń było dedykowanych do tego madelu.
Na webasto jest miejsce w nadkolu, nawet są oryginalne blaszki mocujące piec do karoserii.
Gotówka jest do dyspozycji, więc będę śledził portale aukcyjne i szukał części.
Jesli coś znajdę to kupię, a jak skompletuję wszystkie części mechaniczne to zabieram się za montaż.
Z elektryką zapewne udam nię do znajomego elektryka.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Webasto

Post autor: whity »

juniorcis pisze: Gotówka jest do dyspozycji, więc będę śledził portale aukcyjne i szukał części.
widocznie nie, bo szukasz używek bez możliwości sprawdzenia czy to w ogóle działa
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
jarkow
Posty: 469
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Webasto

Post autor: jarkow »

juniorcis, to od octavii3 czy szukasz gratów od superba? Na pewno nie będzie pasował panel climatronika z podgrzewaną szybą. Nie spotkałem się z panelem z szybą i webasto. Można zrezygnować z uruchamiania z panelu, ważne żeby był pilot. Pompka paliwa od webasto ma własny króciec w pompie paliwa tej w baku, można to oczywiście zrobić inaczej, żeby nie wymieniać pompy. Reszta do ogarnięcia. Na forum turana opisane jest to dość dokładnie, poczytaj sobie.
juniorcis
Posty: 20
Rejestracja: 19 wrz 2015, o 23:02
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Webasto

Post autor: juniorcis »

jarkow, Początkowo myślałem kupić taki zestaw od octavi 3 i modyfikować przyłącza. A z tym climatronikiem w naszych superbach gdzieś na forum wyczytałem że jak masz podgrzewaną szybę to nie masz webasto, i na odwrót. Sugerowałem się włącznikiem na climatronicu. Włącznik jest tylko jeden albo, szyba albo webasto. Ja nie mam takiego włącznika na panelu tak więc pomyślałem że jak zakupię taki panel z włącznikiem to będzie do webasto. To było czytane tak w pośpiechu szukając informacji, nie biorąc jeszcze sprawy na poważnie. Teraz jestem zdecydowany więc będę weryfikował informacje. Jako jedyny z użytkowników forum odpisujących na moje posty jesteś optymistą :) dzięki :)
ODPOWIEDZ