[S3] Silnik 1.4tsi 150KM Act- wrażenia, przebiegi, spalanie,

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: [S3] Silnik 1.4tsi 150KM Act- wrażenia, przebiegi, spala

Post autor: whity »

emm pisze: P.s Whity czekam na Twój test przyspieszenia i g-force w zakrętach z przyczepa kempingowa na haku :P :D
postaram sie ;)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Silnik 1.4tsi 150KM Act- wrażenia, przebiegi, spala

Post autor: Łuki_ssuperb »

Pany ja mialem jakis miesiac temu zastepczego Passata z tym motorem i kurna nie wiem jak to robicie ale w miescie nie chcial zejsc ponizej 8,7 a w trasie 7,5 wedlug tankowan. I jak patrze na wasze wyniki to kurna chyba nie umiem jezdzic albo passaty pala wiecej ;-) bo klasa premium ;-)
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
Milus
Posty: 539
Rejestracja: 13 lut 2016, o 11:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Mikołów

Re: [S3] Silnik 1.4tsi 150KM Act- wrażenia, przebiegi, spala

Post autor: Milus »

rezon pisze:
Milus pisze:"Kosiarka" "nie nadaje się" - normalnie ręce opadają. To tak jak jedyne właściwe felgi to 19.
Po przesiadce z 3.0 będzie boleć tak jak mnie bolało z 2.5 180ps ale jest lepiej niż w 1,6 - 2,0 TDI pod względem kultury pracy. Silnik ma dźwięk jak każda benzyna i mocy mu nie brakuje. Spalania nie miałem większego jak 7,5 z trumną na dachu(miasto i trasa)Teraz na letnich 225 i bez trumny po Katowicach 6 zobaczymy jak trasa. Jeżdżę szybko i dynamicznie Ale nie ścigał się z pod świateł z każdym autem.
Na 100% ten silnik wybrał bym ponownie.
niektórzy to tutaj trochę różnymi samochodami jeżdżą. Szybko z boxem i 7,5l to też chętnie poczytam jeszcze jakieś bajeczki na dobranoc - chyba, że mówimy o wskazaniach kompa. A na razie proponuję wpisywać wyniki z tankowań i zejdziemy albo z prędkości, albo zdejmiemy box, albo zwiększymy spalanie :lol:
Ja przynajmniej mówię o wskazaniach komputera nie jestem nawiedzony żeby lać pod korek za każdym razem i sprawdzać realne spalania. Jak ktoś napisał spali co wlejesz.
Forum ma służyć wymianie informacji i spostrzeżeni a w niektórych tematach wypowiadają się osoby które nic nie wnoszą do tematu poza zamętem z czego wynika ze S3 tylko w L&K w 2.0 felga 19 ale i tak się wszytko psuje.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: [S3] Silnik 1.4tsi 150KM Act- wrażenia, przebiegi, spala

Post autor: whity »

Powoli zaczynasz z sensem pisać Milus ;)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
flash
Posty: 337
Rejestracja: 8 sty 2016, o 16:09
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Gdynia

Re: [S3] Silnik 1.4tsi 150KM Act- wrażenia, przebiegi, spala

Post autor: flash »

Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: [S3] Silnik 1.4tsi 150KM Act- wrażenia, przebiegi, spala

Post autor: Camillinhio »

Milus pisze:Nie chce mi się w święta gonić auta aby znafffcą coś udowadniać
http://m.youtube.com/watch?v=YfYyge0u2Ek
Ten filmik to właściwie co ma pokazać? ;)

Odnoszę wrażenie, że użytkownicy tego silnika, bądź osoby nastawione na zakup auta z tym silnikiem, zaklinają trochę rzeczywistość (jak większość z nas podtrzymujących swoje racje) :)
Jak pisałem jeździłem octavią z tym motorem i ogólnie byłem bardzo zadowolony z tego, co motor oferował. Fajna dynamika, dość duża elastyczność, idealne rozwiązanie do miasta. I tyle.

W trasie ten silnik będzie palił, nie ma siły, a przy prędkościach autostradowych to pewne. Moje średnie spalanie po weekendowych testach zatrzymało się na 7,9 l (30% miasto / 30%trasa / 40% autostrada). Silnik ten chcąc rozpędzić auto do 150 km/h musi wejść w obroty, a wtedy spalanie szybuje. A jak wrzucę box na dach (nie ważne jak opływowy), spalanie jeszcze skoczy w górę ;)
Kilku kolegów wstawiało wykresy spalania dla TSI, ja popełniłem testy dla TDI, i wyniki są jasne :)

TSI 1.4: viewtopic.php?f=18&t=7060&p=230105&hili ... ie#p230095
TSI 2.0: viewtopic.php?f=18&t=7060&p=230105&hili ... ie#p230105
TDI 2.0: viewtopic.php?f=18&t=4013&start=390#p217181
Obrazek
daro
Posty: 519
Rejestracja: 20 sie 2015, o 19:56
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: [S3] Silnik 1.4tsi 150KM Act- wrażenia, przebiegi, spala

Post autor: daro »

Camillinhio pisze:
Milus pisze:Nie chce mi się w święta gonić auta aby znafffcą coś udowadniać
http://m.youtube.com/watch?v=YfYyge0u2Ek
Ten filmik to właściwie co ma pokazać? ;)

Odnoszę wrażenie, że użytkownicy tego silnika, bądź osoby nastawione na zakup auta z tym silnikiem, zaklinają trochę rzeczywistość (jak większość z nas podtrzymujących swoje racje) :)
Jak pisałem jeździłem octavią z tym motorem i ogólnie byłem bardzo zadowolony z tego, co motor oferował. Fajna dynamika, dość duża elastyczność, idealne rozwiązanie do miasta. I tyle.

W trasie ten silnik będzie palił, nie ma siły, a przy prędkościach autostradowych to pewne. Moje średnie spalanie po weekendowych testach zatrzymało się na 7,9 l (30% miasto / 30%trasa / 40% autostrada). Silnik ten chcąc rozpędzić auto do 150 km/h musi wejść w obroty, a wtedy spalanie szybuje. A jak wrzucę box na dach (nie ważne jak opływowy), spalanie jeszcze skoczy w górę ;)
Kilku kolegów wstawiało wykresy spalania dla TSI, ja popełniłem testy dla TDI, i wyniki są jasne :)



TSI 1.4: viewtopic.php?f=18&t=7060&p=230105&hili ... ie#p230095
TSI 2.0: viewtopic.php?f=18&t=7060&p=230105&hili ... ie#p230105
TDI 2.0: viewtopic.php?f=18&t=4013&start=390#p217181
no i co z tych wykresów wynika ..... bo sorry się pogubiłem, kosiarka pali troszkę więcej niż TDI 140KM, i troszkę mniej niz TSI 2.0 ...chyba wszyscy się tego spodziewali :)
generalnie spali tyle ile masz w baku ... to jedyna prawda
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: [S3] Silnik 1.4tsi 150KM Act- wrażenia, przebiegi, spala

Post autor: Camillinhio »

Ano dowodzi temu, że przy autostradowych i z boxem to należy spodziewać się jeszcze wyższych wartości, a już te wskazane przeze mnie są jakby wyższe od wspomnianych przez Milusa.
O jedynej słusznej prawdzie też już tu pisałem :)
Obrazek
kanczu
Posty: 102
Rejestracja: 4 lip 2015, o 11:50
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: [S3] Silnik 1.4tsi 150KM Act- wrażenia, przebiegi, spala

Post autor: kanczu »

Autem nie jezdzi sie tylko po autostradzie i z boxem na dachu... Kazdy auto kupuje pod siebie. Ja na autostradzie spedzam moze 10% czasu, a boxa nie mam. Wiec te wykresy dla mnie nic nie znacza. Wazna natomiast informacja dla mnie jest to ze dzisiaj jak jechalem do pracy to auto spalilo mi 5.9 litra (po prawie pustym Krakowie) i zagrzalo sie w 5 minut.. Natomiast w salonie wydalem kilka tysiecy zl mniej.

TSI trzeba umiec jezdzic. Jak ktos jest "Januszem szos" to bedzie mial spalanie powyzej 10 litrow...--> polecam 3 link od "Flash"
Ostatnio zmieniony 29 mar 2016, o 06:40 przez kanczu, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: [S3] Silnik 1.4tsi 150KM Act- wrażenia, przebiegi, spala

Post autor: elmi_k »

Ufff jeszcze nie jestem "Januszem".

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: [S3] Silnik 1.4tsi 150KM Act- wrażenia, przebiegi, spala

Post autor: Camillinhio »

kanczu pisze:Autem nie jezdzi sie tylko po autostradzie i z boxem na dachu... Kazdy auto kupuje pod siebie. Ja na autostradzie spedzam moze 10% czasu, a boxa nie mam.
Pełna zgoda, każdy kupuje auto pod siebie.
kanczu pisze:Wiec te wykresy dla mnie nic nie znacza. Wazna natomiast informacja dla mnie jest to ze dzisiaj jak jechalem do pracy to auto spalilo mi 5.9 litra (po prawie pustym Krakowie) i zagrzalo sie w 5 minut.. Natomiast w salonie wydalem kilka tysiecy zl mniej.

TSI trzeba umiec jezdzic. Jak ktos jest "Januszem szos" to bedzie mial spalanie powyzej 10 litrow...
Dla Ciebie wykresy nic nie znaczą, innym mogą się przydać. Na pewno bardziej, niż informacja że auto spaliło 5,9 w pustym Krakowie :) (A na jakim odcinku, a ile zatrzymań, jaka średnia przędkość?). Bo ja w sumie w wątku o TDI mógłbym napisać, że mój skodilak spalił w trasie z Zieleńca 1,6 :lol: (a że w początkowym odcinku, gdzie głównie się kulałem z górki już dodawać nie będę :)).

Wątek jest o silniku 1.4 - wrażeniach, przebiegach, spalaniu. Podałem linka do miarodajnych wyników spalania takiego właśnie silnika. Bardziej merytorycznie się chyba nie da ;)
Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S3] Silnik 1.4tsi 150KM Act- wrażenia, przebiegi, spala

Post autor: szms »

Wzruszające są te wywody... :mrgreen:
kanczu
Posty: 102
Rejestracja: 4 lip 2015, o 11:50
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: [S3] Silnik 1.4tsi 150KM Act- wrażenia, przebiegi, spala

Post autor: kanczu »

Masz racje Camillinhio. Zle to ujalem. Wykresy sa najbardziej miarodajne.
Jednak w moim przypadku rzadko kiedy beda one mialy zastosowanie bo wiekszosc czasu poruszam ze z mniejszymi predkosciami. Natomiast jesli ktos wie ze bedzie spedzal czas glownie na autostradzie to moze wedlug nich obliczyc co mu sie bardziej oplaca:)
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: [S3] Silnik 1.4tsi 150KM Act- wrażenia, przebiegi, spala

Post autor: whity »

Camillinhio pisze:
(A na jakim odcinku, a ile zatrzymań, jaka średnia przędkość?).
oj czepiasz sie...przecież to w ogóle nie jest ważne ;)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: [S3] Silnik 1.4tsi 150KM Act- wrażenia, przebiegi, spala

Post autor: Camillinhio »

szms pisze:Wzruszające są te wywody... :mrgreen:
Bo my jesteśmy tacy romantyczni i wzruszający :)
Obrazek
ODPOWIEDZ