Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
polrob
Posty: 306
Rejestracja: 12 sty 2014, o 19:22
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Lokalizacja: War-Maz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: polrob »

AndrzejD pisze:
Czansej pisze:
"Zgodnie z informacją przekazaną przez importera do sieci dealerskiej dnia 08.10.2015, element wyposażenia „roleta przeciwsłoneczna tylnej szyby i rolety szyb w tylnych drzwiach (mechaniczne)” dla samochodów Skoda Superb i Skoda Superb Combi zamówionych w 2015 roku, a których produkcja przypada na rok 2016, jest elementem opcjonalnym (nie znajduje się na liście wyposażenia standardowego). Tym samym pragniemy potwierdzić, iż w przypadku braku domówienia wspomnianego elementu wyposażenia na etapie składania zamówienia, samochód nie będzie wyposażony w roletę przeciwsłoneczną tylnej szyby i rolety szyb w tylnych drzwiach, co jest zgodne ze specyfikacją modelu na rok produkcji 2016."

Wszystkie samochody zamówione do 08.10.2015 powinny mieć rolety.

Rolety da się zamontować.
To coś się nie zgadza bo ja zamawiałem koniec września i rolet już miało nie być (dealer miał już takie info że rocznik 2016 ich nie będzie miał) ale zostały dodatkowo dorzucone do wyposażenia auta
viewtopic.php?f=18&t=7254 - SIII 1.4TSI Szary business
brylek
Posty: 91
Rejestracja: 1 gru 2015, o 13:36
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: brylek »

Czansej pisze:Ludzie, pomocy. Jak teraz odbieraliście swoje auta zamawiane w zeszłym roku (czyli np. w lipcu - wrześniu) to macie rolety w oknach z tyłu? Pomijam tych co zamówili "kopany" bagażnik bo wtedy te opcje się ze sobą kłóciły. Odbieracie z roletami, czy bez?
zamawialem w sierpniu, auto przyszlo z roletkami na drzwiach i z tylu (liftback)
czyzyk122
Posty: 21
Rejestracja: 4 lis 2015, o 14:33
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Tomasz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: czyzyk122 »

brylek pisze:
Czansej pisze:Ludzie, pomocy. Jak teraz odbieraliście swoje auta zamawiane w zeszłym roku (czyli np. w lipcu - wrześniu) to macie rolety w oknach z tyłu? Pomijam tych co zamówili "kopany" bagażnik bo wtedy te opcje się ze sobą kłóciły. Odbieracie z roletami, czy bez?
zamawialem w sierpniu, auto przyszlo z roletkami na drzwiach i z tylu (liftback)
Zamawiane ambition liftback początek listopada , produkcja początek marca. Rolety są i wszyscy są zdziwieni, że miało niby nie być . I nie są domawiane jako dodatkowe wyposażenie.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: kamracik »

Z litości ze względu na silnik ;)
Awatar użytkownika
Zapp
Posty: 943
Rejestracja: 14 lut 2012, o 08:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: więcej
Lokalizacja: ze wsi (OPO)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Zapp »

Do zamówienia na L&K z początku 12.2015, diler po zmianie cennika, i zniknięciu ze std. a pojawieniu się w opcjach rolet za dopłatą 1200pln, potrafił mi tylko odpowiedzieć: "Nie wiem, pewnie nie będzie. Ale może będą..."
A ja nie lubię być walony w rogi na 1200pln. I to w sumie był główny powód rezygnacji (+ przesuwany termin).
Bo chgw ile jeszcze zmian w specyfikacji danego wyposażenia mogą zrobić do terminu odbioru, a zostawić nazwę L&K.
"Masz Pan zamówione L&K, to Pan odbieraj. Czwarte koło i kierownica za dopłatą 5000pln, bo wyleciało ze std. dla tej wersji. My Pana koła, kierownicy i rolety nie mamy, i co nam Pan zrobisz?"
Był: Benzinový 3,6litrový vidlicový šestiválec
Jest: Das V6-Aggregat - Vorsprung durch Technik
Krzychu
Posty: 27
Rejestracja: 28 lis 2011, o 20:37
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: SuperbIII 2.0TSI 4x4
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Krzychu »

Ja mam rolety w drzwiach tylnych bez żadnej dopłaty (liftback - zamówienie 7.08.2015).
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: whity »

To oddaj jak nie płaciłeś za nie
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
AndrzejD
Posty: 133
Rejestracja: 24 lis 2015, o 09:50
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: AndrzejD »

Krzychu pisze:Ja mam rolety w drzwiach tylnych bez żadnej dopłaty (liftback - zamówienie 7.08.2015).
Bo zamowiles przed 8.10.2015
pozdrawiam,
Andrzej
_________________________
Skoda Superb I 1.9 TDI - była
Skoda Superb III 1.8 TSI - jest
Awatar użytkownika
mandela
Posty: 90
Rejestracja: 11 gru 2015, o 19:48
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Marek
Lokalizacja: warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: mandela »

Mój diler zatroszczył się o rolety których nie zamawiałem dodatkowo (jako płatna opcja) zakładając wyposazenie L&K dostępne w uwczesnym cenniku (tak ustalilismy i specyfikacje z tego cennika mam jako załącznik do umowy).
Po mojej prośbie o potwierdznie, która miała miejsce po zmianie cennika z Y15 na y16 na stronie skody otrzymałem specyfikację, z której wynika że w specyfikacji mam to jako element wyposażenia bolidu do produkcji.

3Y3 - Roleta tylnej szyby i rolety szyb w tylnych drzwiach (tylko liftback)

Auto zamówione było 15.10.2015.
Auto będzie oderane w 16 tygodniu (produkcja 14w16), ale potwierdzene tej opcji mam w mailu od dilera, zatem zakładam że tak będzie.
Brak roletek jest niedopatrzeniem sprzedajacego (na przełomie zmiany cennika) i nalezy poszukać papierów/umów z dnia składania zamówienia i walczyć o swoje.
Fabia I Flash 1.2 HTP - kiedyś
Yeti Ambition 1.2 TSI - aktualnie oddany w ręce żony
S3 L&K 2.0 TSI 220KM - aktualnie użytkowany
Czansej
Posty: 17
Rejestracja: 10 sty 2016, o 10:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Czansej »

Czansej pisze:Ludzie, pomocy. Jak teraz odbieraliście swoje auta zamawiane w zeszłym roku (czyli np. w lipcu - wrześniu) to macie rolety w oknach z tyłu? Pomijam tych co zamówili "kopany" bagażnik bo wtedy te opcje się ze sobą kłóciły. Odbieracie z roletami, czy bez?
Uzupełnię, że data zamówienia superba to pierwsza połowa sierpnia, limo, style.
Dzięki za dotychczasowy odzew w sprawie.
Drążę temat dalej, co ugraliście/wyrwaliście gdy nie zastaliście spodziewanych rolet. Czy komuś założyli rolety w salonie?
Awatar użytkownika
mandela
Posty: 90
Rejestracja: 11 gru 2015, o 19:48
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Marek
Lokalizacja: warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: mandela »

Jeśli miałeś to w obowiązującym cenniku dla tej wersji to po prostu składasz reklamacje do dilera, jako niezgodność dostawy z zamówieniem z informacją, że oczekujesz na realizację zgodnie z zamówieniem wskazując termin 14 dniowy.
Jako opcje wskazujesz przywrócenie zamówionej funkcjinalności lub pokrycie różnicy kosztu pozwalającego Tobie na dokonanie zmiany we własnym zakresie przywracającej pierwotną funkcjionalność produktu w oparciu o częsci fabryczne (będą potem mogli chcieć fakturę) lub możesz dać im opcję jako zwrot iluśtam procent kosztu który bys ponosił przywracając pierwotną funkcjionalność jako rekompensatę.

Sprawa prosta, tylko składaj na piśmie za potwierdzeniem odbioru i czekaj.
W razie czego UOKIK pomoże.
Ja na szczęście mam zaprzyjaźnionego prawnika, który pomaga mi w artukulacji potrzeb na podstawie obowiązującego prawa.
Fabia I Flash 1.2 HTP - kiedyś
Yeti Ambition 1.2 TSI - aktualnie oddany w ręce żony
S3 L&K 2.0 TSI 220KM - aktualnie użytkowany
Michal79
Posty: 29
Rejestracja: 3 lut 2016, o 19:54
Samochód: Inny
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Aktualnie: KODIAQ
Imię: Michał

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Michal79 »

panowie od 22 tygodnia tego roku superb drożeje o 1800 zł i zmienia się wyposażenie niektórych wersji. Info z dzisiaj od sprzedawcy w salonie
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Termin oczekiwania na SIII

Post autor: whity »

Przecież i tak juz tego badziewia nikt nowy nie zamawia :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
mandela
Posty: 90
Rejestracja: 11 gru 2015, o 19:48
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Marek
Lokalizacja: warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: mandela »

To chyba warto zamówić, kupić i od razu sprzedać (lepszy czas dostawy niż fabryka) w celu zanabycia VW lub audi w lepszej wersji wyposażenia (bo już będą objektywnie tańsze) :)
Fabia I Flash 1.2 HTP - kiedyś
Yeti Ambition 1.2 TSI - aktualnie oddany w ręce żony
S3 L&K 2.0 TSI 220KM - aktualnie użytkowany
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Enriquez »

Ciekawe jakie wyposażenie obetną...
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ