Karta SIM / WiFi

zury2000
Posty: 10
Rejestracja: 24 sie 2015, o 14:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Radom

Karta SIM / WiFi

Post autor: zury2000 »

Witam,

Nigdzie nie mogę znaleźć w sieci ani w instrukcji.
Jaką macie ikonkę połączenia z siecią GSM po włożeniu karty SIM i odpowiednim skonfigurowaniu wszystkiego ?
U mnie wciąż pokazuje jedynie na górze wyświetlacza 3G, a wydaje mi się, iż na początku widniało LTE.
Konfiguracja (Columbus, wybrany tryb połączenia sieci Plus - LTE) jest wg mnie prawidłowa. Inne urządzenia bez problemu łączą się z samochodem i używają netu, jednak wg mnie prędkość jest niezadowalająca.
Karta SIM sprawdzona w innych urządzeniach i LTE hula bez problemu.

BTW - jakie oznaczenia ma obecny Columbus i gdzie można znaleźć aktualne i ciekawe POI do wgrania ?

Pozdrawiam,
zury2000
Posty: 10
Rejestracja: 24 sie 2015, o 14:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Radom

Re: Karta SIM / WiFi

Post autor: zury2000 »

Czy ktos moze sprawdzic u siebie ?
zury2000
Posty: 10
Rejestracja: 24 sie 2015, o 14:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Radom

Re: Karta SIM / WiFi

Post autor: zury2000 »

Ktokolwiek ?
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karta SIM / WiFi

Post autor: Camillinhio »

Nikt chyba nie ma takich bajerów.
Obrazek
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Karta SIM / WiFi

Post autor: Enriquez »

POI gdzieś tam miałem, ale zdeletowałem. Przysyła mi to jeden kolega, który to tworzy do kupy.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
edgeofsanity
Posty: 18
Rejestracja: 26 paź 2015, o 21:32
Samochód: Inny
Rocznik: 2020
Silnik: Inny
Lokalizacja: Kraków

Re: Karta SIM / WiFi

Post autor: edgeofsanity »

Dziś będę stawiał WIFI na karcie SIM z plusa tez LTE więc dam Ci znać.
zury2000
Posty: 10
Rejestracja: 24 sie 2015, o 14:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Radom

Re: Karta SIM / WiFi

Post autor: zury2000 »

Dzięki edgeofsanity.

BTW - pojechałem z tym do serwisu, gdyż dodatkowo nie działała automatyczna roleta bagażnika.
Werdykt - uszkodzony "moduł komfortu / sterownik sieci wewnętrznej" (jak zwał, tak zwał).
Sypały się również błędy z oświetlenia i klimy.
Serwis pierwszy raz ma taki problem w nowym Superbie.
edgeofsanity
Posty: 18
Rejestracja: 26 paź 2015, o 21:32
Samochód: Inny
Rocznik: 2020
Silnik: Inny
Lokalizacja: Kraków

Re: Karta SIM / WiFi

Post autor: edgeofsanity »

Prawdę mówiąc to teraz sam jestem zdziwiony, kartę SIM, idę do auta i patrzę że mam sloty na karty SD a sIM po srodku brak. Mam bluetooth IV z obsluga WLAN. Teraz wychodzi chyba na to, ze kartę SIM mozna w Bluetooth I i II... Czy ktos moze rzucic trochę światła na ten temat ? Rozumiem ze w takim przypadku moj system bedzie w stanie obslugiwac WLAN ale musze zapewnic jakis WLAN z urzadzeniem, np wkladajac zakupiony SIM Internet w router mały i rzucajac go w aucie gdzies, mam racje ?
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karta SIM / WiFi

Post autor: Camillinhio »

Może być jak w S2FL, że auto łączy się z telefonem przez rsap. Wtedy telefon służy jako nośnik karty sim, a sterowanie przejmuje auto, i jest wifi.
Obrazek
roman_szpadel
Posty: 161
Rejestracja: 29 sie 2015, o 22:15
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Karta SIM / WiFi

Post autor: roman_szpadel »

No właśnie się zastanawiam czy poprzestać na bluetooth V i wtedy:
- albo wrzucić do auta mobilny router z LTE
- albo podpiąć do USB sam mały modem LTE i teoretycznie WLAN powinien działać przez auto (choć sam nie wiem co znaczy WLAN w opisie wyposażenia bluetooth IV i V dla L&K)

Czy wziąć jednak bluetooth III i wtedy liczyć na działanie karty sim w modemie/routerze skody.

Z tego co widzę na forum, to dopiero założyciel niniejszego wątku jest pierwszym użytkownikiem S3, który odpalił wifi z bluetooth II lub III, no i na razie nie jest zadowolony z szybkości.
pozdrawiam,
roman_szpadel
DżejDżej
Posty: 103
Rejestracja: 16 paź 2015, o 10:47
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: JJ
Lokalizacja: GKW

Re: Karta SIM / WiFi

Post autor: DżejDżej »

Tylko i wyłącznie moja opinia, ale bez sensu jest ta wersja z kartą SIM. Mały router LTE ma taką zaletę, że w każdej chwili można go zabrać ze sobą do hotelu, domku czy gdzie tam może być potrzebny.

Poza tym, po dokonaniu takiego manewru cały czas się zastanawiam, po co tej Skodzie w ogóle Internet. Columbus i tak nie używa go do pobrania danych o ruchu drogowym, jedynie chyba może aktualizację sobie zassać...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Karta SIM / WiFi

Post autor: CLO27 »

DżejDżej pisze:Tylko i wyłącznie moja opinia, ale bez sensu jest ta wersja z kartą SIM. Mały router LTE ma taką zaletę, że w każdej chwili można go zabrać ze sobą do hotelu, domku czy gdzie tam może być potrzebny.

Poza tym, po dokonaniu takiego manewru cały czas się zastanawiam, po co tej Skodzie w ogóle Internet. Columbus i tak nie używa go do pobrania danych o ruchu drogowym, jedynie chyba może aktualizację sobie zassać...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zgadzam się
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Karta SIM / WiFi

Post autor: pab567 »

I dlatego mam w Transformerze to, co mam. Mam dopiero od dziś więc więcej jutro.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Karta SIM / WiFi

Post autor: kamracik »

Ja się pytam, a po co w 21 wieku ten router LTE jak prawie każdy telefon potrafi to samo? :roll:

Osobiście by mi było szkoda kasy na drugi abonament/kartę.
czay
Posty: 7
Rejestracja: 5 sty 2016, o 23:07
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: inny 150 KM

Re: Karta SIM / WiFi

Post autor: czay »

Dla mnie możliwość aktualizacji trasy ze względu na natężenie ruchu to jedyny sensowny pożytek z internetu w samochodzie - np. w passatach jest to dostępne i jest to wg mnie duża zaleta. Jakby można było podpiąć pod to yanosika to w ogóle byłoby super, ale chyba trzeba niestety jeszcze poczekać, aż producenci zrozumieją potrzeby użytkowników i nie każą za to płacić nieuzasadnionych kwot (z mojej perspektywy nieuzasadnionych). Z drugiej strony zastanawiam się, czy - jak już odbiorę S3 - nie wyglądałbym jak idiota, mając nawigację "wbudowaną" (u mnie będzie i tak tylko amundsen) i dodatkowo zapinać szybę inną nawigację :)
ODPOWIEDZ