Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
mateo69
Posty: 283
Rejestracja: 25 lis 2015, o 11:59
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: mateo69 »

Nie chciałem wcześniej chwalić dnia przed zachodem słońca, ale u mnie salon wyrobił się dokładnie na deklarowany termin. Nawet uwzględniając obsuwę z leasingiem. Samochód dojechał w zamówionej specyfikacji. Zastanawiam się czytając Wasze historie czy to kwestia salonu, czy tego, że zamówiłem Style'a zamiast L&K?
Awatar użytkownika
flash
Posty: 337
Rejestracja: 8 sty 2016, o 16:09
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Gdynia

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: flash »

CRN pisze:Blokada w sensie zatwierdzenia? Jak to rozumiesz?
sherif pisze:co znaczy blokada i skąd masz takie dane ?

U mnie się wahają, niby 24 tydzień a może nie ... :oops:
Oficjalna informacja od dealera blokadzie terminu produkcji tzn, że auto zostanie wyprodukowane w 12 tygodniu 2016. W sobotę wpadłem na kawkę do salonu, obejrzeliśmy historię zmian terminów (wahania od 10/2016 do 41/2016 :)) i usłyszałem, że w poniedziałek będzie wiadomo czy 12/2016 będzie na 100% czy się zmieni. Z tego co wiem, blokada następuje na krótko przed planowanym terminem.
Awatar użytkownika
Kaspersky81
Posty: 375
Rejestracja: 27 sty 2016, o 18:36
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kaspersky81 »

Gratuluje wszystkim tego, że im tak terminy przyśpieszaj;-) Mój jak stał tak stoi w miejscu lub idzie w prawo ;-) A Lipiec nie daleko i rok będę świętował od zamówienia samochodu ;-)
Awatar użytkownika
wolli
Posty: 167
Rejestracja: 27 gru 2015, o 07:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Passat 1.8 TSI

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: wolli »

Kaspersky81 pisze:Gratuluje wszystkim tego, że im tak terminy przyśpieszaj;-) Mój jak stał tak stoi w miejscu lub idzie w prawo ;-) A Lipiec nie daleko i rok będę świętował od zamówienia samochodu ;-)
Szacun, Szacun i jeszcze raz Szacun przez duże SZ :)

Za taką cierpliwość powinni Ci jakieś auto w gratisie dać :)
Myśl pozytywnie o Świecie, a Świat pozytywnie pomyśli o Tobie :)
Link:Mój Passat B8 Variant 1.8 TSI manual
hajdi
Posty: 45
Rejestracja: 12 lis 2015, o 10:35
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Wojtas

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: hajdi »

Kaspersky81 pisze:Gratuluje wszystkim tego, że im tak terminy przyśpieszaj;-) Mój jak stał tak stoi w miejscu lub idzie w prawo ;-) A Lipiec nie daleko i rok będę świętował od zamówienia samochodu ;-)
Cyba te okno dachowe rzeźbią ... Moze to jakis michał anioł sie tym zajmuje :)
plbartek
Posty: 20
Rejestracja: 3 paź 2015, o 10:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Bartek
Lokalizacja: Nowy Targ

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: plbartek »

Kaspersky81 pisze:Gratuluje wszystkim tego, że im tak terminy przyśpieszaj;-) Mój jak stał tak stoi w miejscu lub idzie w prawo ;-) A Lipiec nie daleko i rok będę świętował od zamówienia samochodu ;-)
Zmień kolor skóry to też Ci przyśpieszy.
sherif
Posty: 47
Rejestracja: 4 mar 2016, o 15:50
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 250KM

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: sherif »

flash pisze:
CRN pisze:Blokada w sensie zatwierdzenia? Jak to rozumiesz?
sherif pisze:co znaczy blokada i skąd masz takie dane ?

U mnie się wahają, niby 24 tydzień a może nie ... :oops:
Oficjalna informacja od dealera blokadzie terminu produkcji tzn, że auto zostanie wyprodukowane w 12 tygodniu 2016. W sobotę wpadłem na kawkę do salonu, obejrzeliśmy historię zmian terminów (wahania od 10/2016 do 41/2016 :)) i usłyszałem, że w poniedziałek będzie wiadomo czy 12/2016 będzie na 100% czy się zmieni. Z tego co wiem, blokada następuje na krótko przed planowanym terminem.
Ok, ja dostawałem podobną informacje od dealera, tylko nie użył słowa blokada terminu. Tak czy inaczej, zapytałem go czy pisemnie potwierdzą datę produkcji abym były pewien na 100%. Odpowiedział, że nie, bo jak nawet jest zaplanowana produkcja to bywa, że i to się zmieni.
sherif
Posty: 47
Rejestracja: 4 mar 2016, o 15:50
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 250KM

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: sherif »

plbartek pisze:
Kaspersky81 pisze:Gratuluje wszystkim tego, że im tak terminy przyśpieszaj;-) Mój jak stał tak stoi w miejscu lub idzie w prawo ;-) A Lipiec nie daleko i rok będę świętował od zamówienia samochodu ;-)
Zmień kolor skóry to też Ci przyśpieszy.
Wczoraj dostałem info, że czy zmienię kolor z jasnej na czarną czy nie to nie zmieni to terminu produkcji :oops:
Jeszcze tydzień temu mówili co innego.
Jak widać Skodę przerósł ich własny sukces :evil:
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Enriquez »

Nie wiem, czy sukcesem można nazwać odchodzenie klientów. Z tego co nieoficjalnie wiem, to model 2017 będzie ubożej wyposażony w standardzie i będzie jeszcze droższy. Jak ktoś ma zamawiać, to niech zamawia.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Kaspersky81
Posty: 375
Rejestracja: 27 sty 2016, o 18:36
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kaspersky81 »

plbartek pisze:
Kaspersky81 pisze:Gratuluje wszystkim tego, że im tak terminy przyśpieszaj;-) Mój jak stał tak stoi w miejscu lub idzie w prawo ;-) A Lipiec nie daleko i rok będę świętował od zamówienia samochodu ;-)
Zmień kolor skóry to też Ci przyśpieszy.
Zmieniłbym gdyby mi się czarny nie znudził ;-) Obecnie mam czarną fure, czarno w środku... czas trochę się rozjaśnić ;-)
sherif
Posty: 47
Rejestracja: 4 mar 2016, o 15:50
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 250KM

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: sherif »

Enriquez pisze:Nie wiem, czy sukcesem można nazwać odchodzenie klientów. Z tego co nieoficjalnie wiem, to model 2017 będzie ubożej wyposażony w standardzie i będzie jeszcze droższy. Jak ktoś ma zamawiać, to niech zamawia.
Sukces w sensie popytu na te auta, porażka w sensie braku przygotowania Skody oraz jak sam piszesz podejściu do klienta i bałaganu.
Pamiętam jak tata kilka lat temu zamawiał nową Sportage (tą obecnie schodzacą z rynku). Mieli masę zamówień, auto szybko w wielu krajach EU weszło na top listy zamawianych aut a jednak dali radę. Czekało się, aź 6 miesięcy, co zdawało się długo, ale w taty przypadku i aucie max doposażonym było do odbioru po 5m.

Skoda już podwyższyła ceny, na jesieni była zapowiedziana podwyżka a potem niezapowiedziana, która oburzyła dealerów, bo nic o niej nie wiedzieli - akurat to zbiegło się z moim zamówieniem w listopadzie.
CRN
Posty: 155
Rejestracja: 31 maja 2013, o 07:21
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: WLKP

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: CRN »

Z informacji jakie otrzymałem nieoficjalnie, fabryka nie działa na pełnych obrotach i są jeszcze pewne moce, które w razie potrzeby można by uruchomić. W przypadku Polski najprawdopodobniej przyczyną długiego oczekiwania są limity, które nałożył importer. Jak widać po kilku decyzjach forumowiczów, część osób kieruje swoje kroki do VW gdzie popyt naturalnie malał z racji wejścia Superba i faktu, że nie jest to już najnowszy model. Dzięki temu importer zwiększa ilość sprzedanych Passatów i nadal zarabia, bo to ten sam importer. Pewnie sytuacja zmieni się już niedługo.
Było: Laguna II, A6 C5, A4 B7, A6 C6, A4 B8,
SII 2.0 TDI 170KM
Obrazek

Aktualnie: SIII 2.0 TSI 220KM
Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: szms »

Chyba mylisz producenta z importerem... to osobne podmioty.

Importerowi zależy, żeby jak najwięcej sprzedać i producentowi zależy na sprzedaży.

Producent dyktuje warunki i może ograniczyć ilość samochodów np. "ze względu na utrudnienia w produkcji", a nie odwrotnie.
CRN
Posty: 155
Rejestracja: 31 maja 2013, o 07:21
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: WLKP

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: CRN »

Nie mylę kolego.
Importer też ma swoje limity/plany. Jeśli na początku da duży limit to fabryka ustawia pod to produkcję i pewnie się wyrobi na czas. Wadą dużego prognozowanego limitu jest to, że trzeba go wypełnić, bo inaczej dostaniesz kary, a dodatkowo staje się bazą na przyszłość. Popyt na początku jest duży ale z czasem maleje i może pojawić się problem z wyrobieniem planu na następny rok.
Było: Laguna II, A6 C5, A4 B7, A6 C6, A4 B8,
SII 2.0 TDI 170KM
Obrazek

Aktualnie: SIII 2.0 TSI 220KM
Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: szms »

Mamy 5000 zamówień, ale dajcie nam 1000 aut na produkcję! Reszta w przyszłym roku. Tak nam dopomóż Bóg!
Tak jest wg Ciebie? :D


To producent obciął nam limit, a nie importer sobie sam narzucił... Superb jest autem sukcesu w naszym kraju i doskonale wszyscy wiedzieli, że będzie taka sprzedaż. Zostaliśmy zwyczajnie wykastrowani z aut na produkcji kosztem innych krajów i tyle.
ODPOWIEDZ