MirrorLink

galileo
Posty: 314
Rejestracja: 22 lis 2015, o 18:24
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Polska

Re: MirrorLink

Post autor: galileo »

Nie działa mi tryb 1:1 ( pokazuje się tylko na chwilę jak mam włączoną nawigację Sygic) ani Google maps. Nie ważne czy mirror link czy android auto :(
"Nie walcz z idiotami mają przewagę liczebną."
googie
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2015, o 16:17
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: MirrorLink

Post autor: googie »

galileo, popróbuj z innymi telefonami, pożycz od rodziny, znajomych, sprawdź. Jak z żadnym nie zadziała, to do ASO. Jak z innymi działa, to albo masz androida niekompatybilnego, albo Twój telefon jest "inny" :)
Obrazek
hipmen
Posty: 12
Rejestracja: 1 lis 2015, o 07:41
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Rafał

Re: MirrorLink

Post autor: hipmen »

@galileo
1. Czy doinstalowywałeś Androidauto np. z tego linka w moim poście z filmikiem??
- Ja na nowym phonie nie miałem zainstalowane android auto - ale jak podłączyłem ten czysty phone do Columbusa to na chwilę migał obraz i napis androidauto. Ale nic się nie pojawiało i wyskakiwał błąd połączenia
- Jeśli tego nie robiłeś spróbuj zainstalować Androidauto z tego linku ode mnie. Mnie na jakimś budżetowym smartfonie Honor 5x działa aż miło. Zobacz screenshot poniżej. przed instalacją nie miałem takiego programu na pulpicie.

2. Obraz 1:1 możesz mieć tylko w Mirrorlink, a tu wspierane są niektóre telefony (sprawdź czy masz najnowszy dostępny soft w telefonie).
- mnie udało się odpalić mirrorlink na HTC M9 - fajnie śmigało przez chwilę choć menu dziwne do zrozumienia. przeglądarka, maile przez jakiś dziwny program, ipla, tyle sprawdziłem i wszystko ok. Później coś się skiepściło i był już problem z połączeniem. Nie mój telefon więc bawiłem się przez chwilę.

Obrazek
ciuciek
Posty: 68
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 12:37
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)

Re: MirrorLink

Post autor: ciuciek »

AndroidAuto
1. Telefon z androidem 5.0 lub nowszym. Marka nie ma znaczenia
2. Do ściągnięcia apka (niedostępna w polskim google play). Ściągamy z mirrora. Na dzień dzisiejszy najnowsza wersja to 1.5.100945 http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/
3. Spinasz kablem tel i auto i powinno się samo zauważyć i sparować. Jeśli nie to otwierasz aplikacje na telefonie, klikasz w ikonkę ustawień i musi być aktywna opcja "Add new cars to Android Auto".
4. Osobiście poza navi googlemaps to tam nie ma nic interesującego https://www.android.com/auto/

MirrorLink
Tutaj wg mnie zbytek łaski pod warunkiem, że ktoś nie jest uzalezniony od navi od Sygica. jest to bezpośrednia konkurencja do AndroidAuto, wg mnie gorsza. Mało aplikacji wspieranych, chyba jednak kłopotliwy system certyfikacji CCC.
http://www.mirrorlink.com/
galileo
Posty: 314
Rejestracja: 22 lis 2015, o 18:24
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Polska

Re: MirrorLink

Post autor: galileo »

ciuciek pisze:AndroidAuto
1. Telefon z androidem 5.0 lub nowszym. Marka nie ma znaczenia
2. Do ściągnięcia apka (niedostępna w polskim google play). Ściągamy z mirrora. Na dzień dzisiejszy najnowsza wersja to 1.5.100945 http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/
3. Spinasz kablem tel i auto i powinno się samo zauważyć i sparować. Jeśli nie to otwierasz aplikacje na telefonie, klikasz w ikonkę ustawień i musi być aktywna opcja "Add new cars to Android Auto".
4. Osobiście poza navi googlemaps to tam nie ma nic interesującego https://www.android.com/auto/

MirrorLink
Tutaj wg mnie zbytek łaski pod warunkiem, że ktoś nie jest uzalezniony od navi od Sygica. jest to bezpośrednia konkurencja do AndroidAuto, wg mnie gorsza. Mało aplikacji wspieranych, chyba jednak kłopotliwy system certyfikacji CCC.
http://www.mirrorlink.com/
Mam najnowsza aplikacje android auto , android 5.0
Nie widze google i tego pulpitu z android auto :(

A przy mirror link nie dziala 1:1 :(
"Nie walcz z idiotami mają przewagę liczebną."
googie
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2015, o 16:17
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: MirrorLink

Post autor: googie »

A próbowałeś tego co napisał ciuciek?
ciuciek pisze:Jeśli nie to otwierasz aplikacje na telefonie, klikasz w ikonkę ustawień i musi być aktywna opcja "Add new cars to Android Auto".
Obrazek
ciuciek
Posty: 68
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 12:37
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)

Re: MirrorLink

Post autor: ciuciek »

Jeszcze jedna sprawa. Tak na marginesie ale generalnie wpaja się w nurt więc raczej nie off-topic ;)

Dzisiaj trochę potestowałem AndroidAuto. Jeździłem na navi google maps, ale na telefonie dodatkowo, przed podpięciem kabelka do auta, uruchomiłem Yanosika. Ot tak, po prostu, działający w tle. Po podłączeniu kabelkiem i uruchomieniu AndroidAuto, wklepałem sobie jakiś tam cel podróży, wszystko ładnie pieknie, komunikaty głosowe navi etc. Jakie było moje zdziwienie kiedy to w głośnikach samochodu usłyszałem komunikaty Yanosikowe :) No co prawda nie widać ich na ekranie auta, nie da się nic potwierdzić itd ale ... ale ładnie ostrzega :) No i robi to w sposób elegancki, mianowicie na czas komunikatu z Yanosika, rozbrzmiewającego z głośników samochodowych wycisza inne dźwieki radio/media :)

Zaskoczenia in plus powiem szczerze :)
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: MirrorLink

Post autor: whity »

Takie coś juz było juz w starym superbie bez mirrowlinka :lol: wybierasz rodzaj głośnika nie telefonu tylko Bluetooth
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5819
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: MirrorLink

Post autor: pab567 »

Jak masz telefon połączony z BT to możesz ustawić Yanosika żeby swoje komunikaty odtwarzał po BT. Nie potrzeba do tego Android Auto ani Mirror Link.
ciuciek
Posty: 68
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 12:37
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)

Re: MirrorLink

Post autor: ciuciek »

dżizaskrajt :) Guys, nie chodzi o to żeby było go słychać, bo to wiadomo, tak jak piszecie, to nie Ameryka.

Chodzi ino o to, że ustawiasz sobie źródło dźwięku powiedzmy SD CARD lub radio, w tle leci navi z AndroidAuto, a jeszcze trzecia rzecz jak Yanosik ładnie wplata się poprzez androidauto :) Działa wszystko na raz, i muza i yanosik i googlemaps :)

Teraz jaśniej się wyraziłem? :)
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5819
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: MirrorLink

Post autor: pab567 »

No ale mi to tak działa bez Android Auto...
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5819
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: MirrorLink

Post autor: pab567 »

W Fabii III...
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5819
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: MirrorLink

Post autor: pab567 »

A od soboty będę miał gdzieś wszystkie Android Auto i Mirror Link - wjeżdża moduł od Martosa (na podobnej zasadzie jak mam Androida w Columbusie w S2).
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: MirrorLink

Post autor: kamracik »

ciuciek pisze:dżizaskrajt :) Guys, nie chodzi o to żeby było go słychać, bo to wiadomo, tak jak piszecie, to nie Ameryka.

Chodzi ino o to, że ustawiasz sobie źródło dźwięku powiedzmy SD CARD lub radio, w tle leci navi z AndroidAuto, a jeszcze trzecia rzecz jak Yanosik ładnie wplata się poprzez androidauto :) Działa wszystko na raz, i muza i yanosik i googlemaps :)

Teraz jaśniej się wyraziłem? :)
To my Ci wyjaśniamy, że dokładnie tak to działa nawet w poprzednim S2 :)
ciuciek
Posty: 68
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 12:37
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)

Re: MirrorLink

Post autor: ciuciek »

:)
ale co popisalem to moje ;)
ODPOWIEDZ