P0420

bodzilla
Posty: 103
Rejestracja: 26 gru 2014, o 19:46
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Boguslaw
Lokalizacja: Grudziadz

P0420

Post autor: bodzilla »

Witam i mam już spory problem nawet na benzynie a mianowicie ten błąd : P0420 Catalyst system;Bank 1
P0420-35-10 Efficiency Below Treshold-intermittent

najpierw wywalało mi ten błąd tylko na gazie ale teraz od 3 dni śmigam tylko na benzynie i wprawdzie check się nie zapala ale jak VCDS-em go sprawdzę to mam za każdym razem ten błąd po ok.50 km od skasowania tego błędu.Czy to faktycznie już katalizator się kończy? sondy pracują prawidłowo i napewno są sprawne.Zostaje tylko kat i ile to może kosztować?dodam że na gazie mam za ubogą mieszankę i czekam na części dlatego jeżdzę na benzynie od kilku dni.kiedyś ten błąd występował wyłącznie na lpg teraz pojawia się(bez lampki CHECK) też na benzynie.pomocy Panowie i Panie :(
bodzilla
Posty: 103
Rejestracja: 26 gru 2014, o 19:46
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Boguslaw
Lokalizacja: Grudziadz

Re: P0420

Post autor: bodzilla »

no i niestety lampka CHECK sie zapaliła :( nawet na benzynie.Czyli kata zakatowałem.dzieki za zainteresowanie tematem.pozdrawiam
Rabarbarowyciastek
Posty: 17
Rejestracja: 26 paź 2015, o 18:39
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Lokalizacja: Radom

Re: P0420

Post autor: Rabarbarowyciastek »

Witam. odświeżę temat ponieważ od jakiegoś czasu na benzynie jak i na gazie zapala się Check i po skasowaniu błędu 0420 po kilkunastu km ponownie się zapala wnioskuję ,że katalizator już pada mechanik też to samo stwierdził . Czy ktoś posiada jakieś doświadczenie o tych zamiennikach z allegro jakieś propozycje co dalej bo czuję ,że auto straciło moc i je zamula a na nowy katalizator szkoda kasy może go wyciąć ? z góry dzięki za jakąś odp i pomoc w temacie .Pozdrawiam
Rabarbarowyciastek
Posty: 17
Rejestracja: 26 paź 2015, o 18:39
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Lokalizacja: Radom

Re: P0420

Post autor: Rabarbarowyciastek »

Witam ja poradziłem sobie z tym błędem w następujący sposób :) katalizator został zdemontowany zamiast niego został włożony downpipe od Gregor10 z Jasła i wyłączona sonda nr 2. Autko wreszcie żyje turbina oddycha aż miło się jeździ .
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: P0420

Post autor: kamracik »

Jakie to polskie, katalizator pewnie z 250-300PLN, ale rura lepsza :roll:
Rabarbarowyciastek
Posty: 17
Rejestracja: 26 paź 2015, o 18:39
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Lokalizacja: Radom

Re: P0420

Post autor: Rabarbarowyciastek »

To znajdź mi nowego kata w tej cenie co podajesz a będę Ci wdzięczny hmm takie to polskie wszystko krytykować :)
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: P0420

Post autor: whity »

Masakra. .. jeszcze się tym chwalić
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: P0420

Post autor: szms »

Ja mam we Fronterze kata, i co z tego jak wypalony... :lol:

I co, teraz pójdę do piekła czy jak? :lol:


chipując auto nie spełniasz tak samo norm emisji spalin jak i w tym przypadku :lol:
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: P0420

Post autor: whity »

U ciebie nie tylko kat jest wypalony :P
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: P0420

Post autor: kamracik »

Rabarbarowyciastek pisze:To znajdź mi nowego kata w tej cenie co podajesz a będę Ci wdzięczny hmm takie to polskie wszystko krytykować :)
3 lata temu dokładnie w tej cenie wymieniałem katalizator, nie jest to cena po rabatach, a dla zwykłego śmiertelnika. Żeby nie było niedomówień, mówię o katalizatorach uniwersalnych, a nie oryginalnych, bo tutaj faktycznie w tej cenie tylko używkę można znaleźć.
Rabarbarowyciastek
Posty: 17
Rejestracja: 26 paź 2015, o 18:39
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Lokalizacja: Radom

Re: P0420

Post autor: Rabarbarowyciastek »

To po co się spierać ja wybrałem taka opcje inni wybierają uniwersalne katalizatory itd i odp do whity niczym się nie chwałę po prostu napisałem jak poradziłem sobie z problemem bo na odp nie mogłem się doczekać dlatego podjąłem takie rozwiązanie i ja jestem zadowolony a to o tu chodzi .pozdrawiam
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: P0420

Post autor: kamracik »

Ale nikt się nie spiera, po prostu nie pochwalam wycinania katalizatorów, dpf'ów itd. Ktoś to tam wsadził i w jakimś konkretnym celu. Ot takie moje zdanie i prawo do niego :)
bodzilla
Posty: 103
Rejestracja: 26 gru 2014, o 19:46
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Boguslaw
Lokalizacja: Grudziadz

Re: P0420

Post autor: bodzilla »

Dla waszej informacji oryginalny kat do 1.8 turbo kosztuje 5400 zl. To co piszecie o przedziale cenowym 250 do 300 zl to zwykla pucha z siatka badz rurka metalowa w celu oszukania drugiego czujnika O2 ( mowa o 1.8t). Jedyne rozsądne katy nie serwisowe zaczynaja sie od 2000 tys wzwyż.oczywiscie napisze ktos zaraz co ty bredzisz ja mam za 3 stowki i dziala. Owszem oszukuje druga sonde ale czy wytraca szkodliwe zwiazki ze spalin? Sprawdzaliscie to na analizatorze? Prawda jest taka ze nawet bez kata nowsze silniki utrzymuja normy emisji spalin(sa blisko gornej granicy ale mieszcza sie).co innego badac auto na postoju robiac przygazowke a co innego dac pedal w podloge w czasie jazdy.sami sprawdzcie jak macie taka mozliwosc.np w DE te normy sa sprawfzane bardzo dokladnie i takie katy za 300 nie zdaja egzaminu wogole.a ceny czy to w holandii czy w niemczech zaczynaja sie od 400 euro.powod? Wklady katalityczne sa pokryte platyna i rodem tak jak fabryczne i na takie cos daja 4 lata gwarancji lub 120000 tys km.to na tyle.
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: P0420

Post autor: elmi_k »

Ostatnio zmieniony 23 lip 2016, o 12:11 przez elmi_k, łącznie zmieniany 1 raz.
bodzilla
Posty: 103
Rejestracja: 26 gru 2014, o 19:46
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Boguslaw
Lokalizacja: Grudziadz

Re: P0420

Post autor: bodzilla »

mam oryginalny.i nie chodzilo mi o to ze vw oszukuje bo to juz wszyscy wiedza.sprawdzalem tylko swoje auto na analizatorze w porzadnej stacji diagnostycznej . najpierw z katem i potem jak go zdemontowalem i zamontowalem puche od znajomka z wejsciem na sondy.i bez niego tez normy byly w porzadku co prawda przy gornej granicy ale normy sie miescily.i nie dotyczy to tylko grupy vw tak w ramach wyjasnienia ;)
ODPOWIEDZ