Uzyskane rabaty

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
Otzi
Posty: 38
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:32
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Aktualnie: 151KM
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Warszawa

Re: uzyskane rabaty

Post autor: Otzi »

21% rabatu dla taxi :)
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: uzyskane rabaty

Post autor: sjak »

No dobra, bo jeszcze się nie wypowiadalem. Cena katalogowa 140 kpln. Kupiony za 120. Bez targowania.
WojciechR
Posty: 8
Rejestracja: 1 cze 2012, o 21:44
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Środa Śląska

Re: uzyskane rabaty

Post autor: WojciechR »

Zamówiłem za 109400zł, cena cennikowa 129630zł, ale mam jeszcze blokadę skrzyni biegów (warta 600zł?), komplet chlapaczy (100zł?), dywaniki (200zl), listwy na progi (?zł), czyli powinno być cennikowo ok. 130530zł. Czyli mam rabat 16%. W tym oczywiście 6000zł rabatu od Skody.
Szczegóły: Limuzyna, Ambition, 2.0 TDI 170KM 4x4 manual, metalik, pakiet Fresh, pakiet na bezdroża, boczne poduszki z tyłu, ściemniające się lusterka boczne, podwójne osłony przeciwsłoneczne, koło zapasowe.
Salon: Pszczyna
Wcześniej Skoda Octavia Combi 1.9 TDI 90KM/Ford Galaxy 2.0 TDCi 140KM
kadex
Posty: 27
Rejestracja: 4 sie 2012, o 15:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Przemyśl

Re: uzyskane rabaty

Post autor: kadex »

jjumbo pisze:w tym roku superby schodzą im jak ciepłe bułeczki i niechcą dawać tak dużych rabatów jak w roku zeszłym czy na samym początku tego roku.
Sprzedawcy dają najczęściej 6%,a u kierownika dostaniesz co najwyżej 8-9%,wtedy z tą ofertą pobiegaj po innych salonach to dobijesz do 10-11% i to wszystko.O najniższą cenę popytaj w intercar kraków lub emida ruda śl
Zgadzam sie z tobą całkowicie ja oprócz tych standardowych 6000zł otrzymałem 10,5% rabatu na skodę superb 2.0 170 L&k która wychodziła cennikowo z dodatkami 148100zł a ja dostałem ją za 127900zł .Co do fantastów którzy piszą ze otrzymali 13,15,czy 18% rabatu na nówkę skodę to nie wierzcie to fikcja dealer ma na samochodzie max 11% + ewentualnie na koniec roku obrachunkowego target roczny a najtańszym salonem skody w polsce jest bezdyskusyjnie Emida Kraków w tym celu dla potwierdzenia zwiedziłem ok 17 salonów (Rzeszów, Tarnów,Kraków,Radom,Warszawa,Katowice....) Jak ktoś wytargował 15% rabatu + standardowy rabat skody proszę o informację na gg5135854 kupię 2 żonie a za tą informację wynagrodzę tego informatora :) POZDRAWIAM piszcie!
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: gachul »

sam jesteś fantasta .... jak na świeżynke to ostro zaczynasz i mozesz szybko skończyć. Tak Ci dobrze radze dwa razy pomyśl zanim coś napiszesz... Ja dostałem znacznie lepszy rabat w sierpniu 2011 niż te Twoje wywody... i nie była to Emida chociaz tam kupowaliśmy wczesniej samochody
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: uzyskane rabaty

Post autor: dato »

kadex pisze:
jjumbo pisze:w tym roku superby schodzą im jak ciepłe bułeczki i niechcą dawać tak dużych rabatów jak w roku zeszłym czy na samym początku tego roku.
Sprzedawcy dają najczęściej 6%,a u kierownika dostaniesz co najwyżej 8-9%,wtedy z tą ofertą pobiegaj po innych salonach to dobijesz do 10-11% i to wszystko.O najniższą cenę popytaj w intercar kraków lub emida ruda śl
Zgadzam sie z tobą całkowicie ja oprócz tych standardowych 6000zł otrzymałem 10,5% rabatu na skodę superb 2.0 170 L&k która wychodziła cennikowo z dodatkami 148100zł a ja dostałem ją za 127900zł .Co do fantastów którzy piszą ze otrzymali 13,15,czy 18% rabatu na nówkę skodę to nie wierzcie to fikcja dealer ma na samochodzie max 11% + ewentualnie na koniec roku obrachunkowego target roczny a najtańszym salonem skody w polsce jest bezdyskusyjnie Emida Kraków w tym celu dla potwierdzenia zwiedziłem ok 17 salonów (Rzeszów, Tarnów,Kraków,Radom,Warszawa,Katowice....) Jak ktoś wytargował 15% rabatu + standardowy rabat skody proszę o informację na gg5135854 kupię 2 żonie a za tą informację wynagrodzę tego informatora :) POZDRAWIAM piszcie!
Zgadzam się z Gachulem. Strasznie agresywnie Emidę promujesz. Ja "zwiedziłem" tylko 4 salony: pierwszy w celu odbycia jazdy jazdy testowej i wybrania koloru (przez Małżonkę), a 3 w dniu złożenia zamówienia. W 2 dali mi lepszy rabat niż piszesz, a w trzecim (Pszczyna) po ciężkich bojach dorównali do tych warunków, a dodatkowo komis współpracujący zrobił mi cenę odkupu Opla na +5tys od najlepszej z poprzednich ofert.

Pomiędzy "zwiedzaniem" 1-go i trzech kolejnych salonów wymieniłem ponad 200 maili i odbyłem kilkanaście / dziesiąt rozmów tel. Gdybym miał (jak Ty) "zwiedzić" 17 salonów to zastanowiłbym się na serio, czy nie kupić za cenę cennikową jak najbliżej domu i bez żadnych targów (sic!)

Gdzie sens i logika Twoich wywodów ???
kadex
Posty: 27
Rejestracja: 4 sie 2012, o 15:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: kadex »

gachul pisze:sam jesteś fantasta .... jak na świeżynke to ostro zaczynasz i mozesz szybko skończyć. Tak Ci dobrze radze dwa razy pomyśl zanim coś napiszesz... Ja dostałem znacznie lepszy rabat w sierpniu 2011 niż te Twoje wywody... i nie była to Emida chociaz tam kupowaliśmy wczesniej samochody
To wolny kraj moge wypowiadać sie na forum i pisać co uważam za słuszne .Nie miałem na celu obrazic nikogo z obecnych na forum . Może w sierpniu 2011r było inaczej teraz jest jak jest . Nie promuje żadnego salonu samochodowego ,stwierdzam tylko fakt. Zresztą oprócz sprzedaży emida ma fatalny serwis. Dla zabawy rzuciłem wyzwanie ,bo twierdze że wiekszego rabatu nikt obecnie nie dostanie ( Czy sie myle - nie sądze ) ale prosze zabawmy sie udowodnijcie - podajcie adres takiego salonu POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: dato »

Przede wszystkim wyższe rabaty kierownik salonu "kombinuje" często-gęsto naginając współpracę z SAP i raczej nieco wbrew interesom właściciela salonu. Więc podawanie konkretnych adresów i %% inaczej niż na priv to delikatnie mówiąc robienie koło pióra komuś, kto Ci wcześniej zrobił dobrze.
Po drugie, w chwili gdy ja kupowałem (marzec br) rabat "producenta" był 3 tys, a nie 6 i dosłownie tego dnia nastąpiło odgórne usztywnienie / wzrost cen więc porównywanie ma sens jeśli bierzesz cenę z dnia zakupu z konfiguratora / cenę faktyczną zakupu i tak liczysz % (jeszcze ważne w którą stronę;).

A zastanów się też komu rzucasz "wyzwanie" - bo na forum jest parę osób, które czekają na auto z już podpisaną umową, sporadycznie trafiają się tacy, którzy jeszcze się zastanawiają / szlifują konfigurację, a gro z nas już jeździ. Mamy sobie pokupować nowe S2 tylko po to, żeby Ci coś udowodnić ?

Powtórzę się: gdzie sens i logika w Twoich wypowiedziach ???
kadex
Posty: 27
Rejestracja: 4 sie 2012, o 15:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: kadex »

dato pisze:Przede wszystkim wyższe rabaty kierownik salonu "kombinuje" często-gęsto naginając współpracę z SAP i raczej nieco wbrew interesom właściciela salonu. Więc podawanie konkretnych adresów i %% inaczej niż na priv to delikatnie mówiąc robienie koło pióra komuś, kto Ci wcześniej zrobił dobrze.
Po drugie, w chwili gdy ja kupowałem (marzec br) rabat "producenta" był 3 tys, a nie 6 i dosłownie tego dnia nastąpiło odgórne usztywnienie / wzrost cen więc porównywanie ma sens jeśli bierzesz cenę z dnia zakupu z konfiguratora / cenę faktyczną zakupu i tak liczysz % (jeszcze ważne w którą stronę;).

A zastanów się też komu rzucasz "wyzwanie" - bo na forum jest parę osób, które czekają na auto z już podpisaną umową, sporadycznie trafiają się tacy, którzy jeszcze się zastanawiają / szlifują konfigurację, a gro z nas już jeździ. Mamy sobie pokupować nowe S2 tylko po to, żeby Ci coś udowodnić ?

Powtórzę się: gdzie sens i logika w Twoich wypowiedziach ???
Może masz racje ze swojej strony temat zamykam
Sebastian
Posty: 110
Rejestracja: 18 wrz 2011, o 20:58
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: uzyskane rabaty

Post autor: Sebastian »

kadex pisze:
jjumbo pisze:w tym roku superby schodzą im jak ciepłe bułeczki i niechcą dawać tak dużych rabatów jak w roku zeszłym czy na samym początku tego roku.
Sprzedawcy dają najczęściej 6%,a u kierownika dostaniesz co najwyżej 8-9%,wtedy z tą ofertą pobiegaj po innych salonach to dobijesz do 10-11% i to wszystko.O najniższą cenę popytaj w intercar kraków lub emida ruda śl
Zgadzam sie z tobą całkowicie ja oprócz tych standardowych 6000zł otrzymałem 10,5% rabatu na skodę superb 2.0 170 L&k która wychodziła cennikowo z dodatkami 148100zł a ja dostałem ją za 127900zł .Co do fantastów którzy piszą ze otrzymali 13,15,czy 18% rabatu na nówkę skodę to nie wierzcie to fikcja dealer ma na samochodzie max 11% + ewentualnie na koniec roku obrachunkowego target roczny a najtańszym salonem skody w polsce jest bezdyskusyjnie Emida Kraków w tym celu dla potwierdzenia zwiedziłem ok 17 salonów (Rzeszów, Tarnów,Kraków,Radom,Warszawa,Katowice....) Jak ktoś wytargował 15% rabatu + standardowy rabat skody proszę o informację na gg5135854 kupię 2 żonie a za tą informację wynagrodzę tego informatora :) POZDRAWIAM piszcie!
Za fantaste sie nie uważam - 13,64% rabatu od ceny katalogowej z wliczonymi rabatami odgornymi od skody. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Cefiro
Posty: 37
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 21:16
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wrocław

Re: uzyskane rabaty

Post autor: Cefiro »

kadex pisze:...
Zgadzam sie z tobą całkowicie ja oprócz tych standardowych 6000zł otrzymałem 10,5% rabatu na skodę superb 2.0 170 L&k która wychodziła cennikowo z dodatkami 148100zł a ja dostałem ją za 127900zł .!
Wszystko zależy jak liczysz. Łącznie Twoja cena transakcyjna jest niższa o 13,6% od ceny katalogowej.
Mój L&K wyszedł 135000zł przy cenie katalogowej 159000. Rabat liczony w ten sposób wyniósł 15%, wydaje mi się iż podobnie liczą pozostałe osoby na forum.
2.0 170KM DSG black sedan - Laurin & Klement
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: dato »

Sebastian, Cefiro - Kadex ze swojej strony przemyślał i odpuścił, dajcie na luz.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 496
Rejestracja: 8 maja 2010, o 12:10
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 199,8 KM i 407,1 Nm
Imię: jak w nicku
Lokalizacja: Warszawa w tygodniu, weekendy Olsztyn
Kontakt:

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Krzysiek »

To super iż odpuścił gdyż także miałem wskazać salon gdzie można otrzymać większy upust i zobaczyć czy to tylko żarty z zakupem dla żony czy poważny forumowicz.
http://www.slo.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
kadex
Posty: 27
Rejestracja: 4 sie 2012, o 15:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: kadex »

Krzysiek pisze:To super iż odpuścił gdyż także miałem wskazać salon gdzie można otrzymać większy upust i zobaczyć czy to tylko żarty z zakupem dla żony czy poważny forumowicz.
Do firmy kupiłem( zamówiłem w lipcu odbiór we wrześniu) ale zakup dla żony aktualny .
Za nakierowanie i zrozumienie niektórych spraw dziękuje
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: neck99 »

Nie czepiajcie się juz kolegi. Widać ze kulturalny i grzeczny. Przeprasza, dziękuje, przyznaje sie do błędu. W sumie nic takiego nie zrobił. kadex zagadaj do krzyśka da ci namiar i zobaczysz :)
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
ODPOWIEDZ