SII 1.8 TSI Wreszcie na LPG

Foton

Re: SII 1.8 TSI Wreszcie na LPG

Post autor: Foton »

Mistrzu..a co z twoja OIII... To ty żyjesz w ogóle?:)
Elegance

Re: SII 1.8 TSI Wreszcie na LPG

Post autor: Elegance »

Ooo wróciłeś.
Awatar użytkownika
lockin
Posty: 87
Rejestracja: 22 lis 2014, o 07:38
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: DW

Re: SII 1.8 TSI Wreszcie na LPG

Post autor: lockin »

Jestem jestem:)
O3 pojeździłem pół roku i ponieważ trafiła się możliwość sprzedania jej w cenie zakupu to się sprzedała.
Teraz szukam zmiennika i znalazłem takie coś w Lublinie (przebieg ori, auto od lekarza który już ma nowe O3 w leasingu, a to jest chyba jeszcze wystawione w salonie):

http://otomoto.pl/oferta/skoda-octavia- ... 8148527b80
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: SII 1.8 TSI Wreszcie na LPG

Post autor: whity »

Lekarz z tuba basowa ?
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Foton

Re: SII 1.8 TSI Wreszcie na LPG

Post autor: Foton »

No ale to 1.8 tsi 160, którego to fanem nie jesteś...
Awatar użytkownika
lockin
Posty: 87
Rejestracja: 22 lis 2014, o 07:38
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: DW

Re: SII 1.8 TSI Wreszcie na LPG

Post autor: lockin »

Foton pisze:No ale to 1.8 tsi 160, którego to fanem nie jesteś...
Przeczytałem cały wątek 1.8 TSI tutaj i na OCP i wychodzi że od czerwca 2011 w środku jest nowy rozrząd i poprawione pierścienie. A to jest 2012 ;)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: SII 1.8 TSI Wreszcie na LPG

Post autor: CLO27 »

Gazowac sie nie oplaca chyba że planujesz jeździć dlugo i zrobisz ponad 100k km...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
garfield
Posty: 84
Rejestracja: 8 lip 2015, o 14:08
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Lublin

Re: SII 1.8 TSI Wreszcie na LPG

Post autor: garfield »

lockin pisze:Jestem jestem:)
Teraz szukam zmiennika i znalazłem takie coś w Lublinie (przebieg ori, auto od lekarza który już ma nowe O3 w leasingu, a to jest chyba jeszcze wystawione w salonie):

http://otomoto.pl/oferta/skoda-octavia- ... 8148527b80
Gdyby coś trzeba było obejrzeć, to śmiało pisz na forum (priv mam wyłączony) - znam ten komis przy ASO (kupiłem u nich S2 ubiegłego lata), a że mam również O2, więc z grubsza temat auta ogarniam.
garfield w superbie
Awatar użytkownika
lockin
Posty: 87
Rejestracja: 22 lis 2014, o 07:38
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: DW

Re: SII 1.8 TSI Wreszcie na LPG

Post autor: lockin »

garfield pisze:
lockin pisze:Jestem jestem:)
Teraz szukam zmiennika i znalazłem takie coś w Lublinie (przebieg ori, auto od lekarza który już ma nowe O3 w leasingu, a to jest chyba jeszcze wystawione w salonie):

http://otomoto.pl/oferta/skoda-octavia- ... 8148527b80
Gdyby coś trzeba było obejrzeć, to śmiało pisz na forum (priv mam wyłączony) - znam ten komis przy ASO (kupiłem u nich S2 ubiegłego lata), a że mam również O2, więc z grubsza temat auta ogarniam.
Jakby Ci się chciało tam podjechać i go obejrzeć na żywo byłbym wdzięczny. Z tego co wiem a nie jest napisane w ogłoszeniu to ma jedną długą rysę od klucza na 3 elementach (błotnik. drzwi przód/tył) coś tam na zderzaku z tyłu.

Chciałbym kombi i nie czarne, ale jak się nie ma co się lubi ;)
Większość czasu będzie jeździł po mieście, weekendami jakieś wypady za miasto, także TDI raczej odpada ze względu na DPF-a.
Awatar użytkownika
garfield
Posty: 84
Rejestracja: 8 lip 2015, o 14:08
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Lublin

Re: SII 1.8 TSI Wreszcie na LPG

Post autor: garfield »

lockin pisze: Jakby Ci się chciało tam podjechać i go obejrzeć na żywo byłbym wdzięczny. Z tego co wiem a nie jest napisane w ogłoszeniu to ma jedną długą rysę od klucza na 3 elementach (błotnik. drzwi przód/tył) coś tam na zderzaku z tyłu.
Będę tam po niedzieli, ale raczej pod koniec tygodnia. Dam znać, jak mi się uda obejrzeć auto.
garfield w superbie
Awatar użytkownika
garfield
Posty: 84
Rejestracja: 8 lip 2015, o 14:08
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Lublin

Re: SII 1.8 TSI Wreszcie na LPG

Post autor: garfield »

garfield pisze:
lockin pisze: Jakby Ci się chciało tam podjechać i go obejrzeć na żywo byłbym wdzięczny. Z tego co wiem a nie jest napisane w ogłoszeniu to ma jedną długą rysę od klucza na 3 elementach (błotnik. drzwi przód/tył) coś tam na zderzaku z tyłu.
Będę tam po niedzieli, ale raczej pod koniec tygodnia. Dam znać, jak mi się uda obejrzeć auto.
Dopiero teraz udało mi się tam podjechać przy okazji przeglądu w ASO. Była tylko jedna Octavia TSI+LGP, ale jak się dopiero w domu zorientowałem, to inne auto - tamto ogłoszenie już nieaktulane. Ta to również czarny sedan, wersja ambition 2012, przebieg chyba ok. 100 tys z instalacją LPG, cena ok. 42 tys. Auto wizualnie jest OK, nie widać śladów klepania w komorze silnika ani żadnej ryski na lakierze, w środku też zadbane (aczkolwiek fotele do prania). Silnik lekko nierówno pracował po odpaleniu, ale samochód stoi nieruszany dość długo, więc może to przez wilgoć (dzisiaj wyjątkowo mokra pogoda). Zanim przełączy się na gaz, instalacja gazowa 'cyka', co mnie by chyba trochę wkurzało, ale to kwestia subiektywna. Instalacja jest z typu dostryskującego benzynę w razie potrzeby, więc na samym gazie nie da się jeździć. Więcej szczegółów odnośnie wyposażenia nie znam, bo zakładałem że są w ogłoszeniu, ale mogę poprosić komis o przesłanie Ci więcej informacji, jeśli jesteś zainteresowany.
garfield w superbie
NietęczowyPan
Posty: 11
Rejestracja: 31 sty 2016, o 14:16
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Radom

Re: SII 1.8 TSI Wreszcie na LPG

Post autor: NietęczowyPan »

Witajcie. Zachęcił mnie do podzielenia się informacjami o moim aucie użytkownik w dziale powitań - Foton. Mam auto z tytułu wątku - na LPG. Co mogę powiedzieć.... Przed montażem w cyklu mieszanym auto paliło 10,5 l, na instalacji pali w mieszanym dyszkę lpg i 1,8-2 l pb. Myślę, że wynik niezły. ja mam zenit pro direct, ale to jest wtrysk w fazie lotnej, a pisaliście dużo o holenderskim vialle. czyli podaniu wtrysku w fazie ciekłej. instalacje na pewno różniły się ceną, jak ja montowałem. interesowalem sie jedna i druga. w efekcie wybrałem polską wersję. chętnie poczytam o Waszych odczuciach z jazdy. osobiście jestem bardzo zadowolony ze swojej decyzji. pamiętam o regularnych przeglądach i czynnościach koniecznych przy obsłudze silnika tsi z lpg i to jest wazne. sporo się zmienia w zakresie postrzegania lpg i bezpośredniego wtrysku. zmienia się in plus.
Pb + LPG = Zenit PRO Direct
zadowolony użytkownik
Foton

Re: SII 1.8 TSI Wreszcie na LPG

Post autor: Foton »

Dzieki za informacje....ile km juz zrobiles na tej instalacji? Ile auto ma w ogóle przejechane km?
NietęczowyPan
Posty: 11
Rejestracja: 31 sty 2016, o 14:16
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Radom

Re: SII 1.8 TSI Wreszcie na LPG

Post autor: NietęczowyPan »

Licznik dobija do 165 kkm. ponad 75 kkm już jeżdżę na gazie. 2011 rok. Generalnie sporo jeżdżę, ale tego chyba właściwie nie muszę dopowiadać. Zalecali mi w warsztacie czyszczenie benzynowych wtryskiwaczy po ok.150 kkm. Także to jeszcze trochę przede mną. a tak jeżdżę na normalne przeglądy takie z karty serwisowej.
Pb + LPG = Zenit PRO Direct
zadowolony użytkownik
Foton

Re: SII 1.8 TSI Wreszcie na LPG

Post autor: Foton »

A widzisz jakakolwiek różnice w charakterystyce silnika?
ODPOWIEDZ