DCC

pko24
Posty: 119
Rejestracja: 5 gru 2015, o 10:40
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: DCC

Post autor: pko24 »

sko89 pisze:... podobne było rozwiązanie w Wartburgu (tylko z silnikiem dwusuwowym) tzw. wolne koło zamachowe ;)
:-) Fantastyczne auto, tata górnik dostał nówkę sztuke 353W kombi. Super na tym "wolnym kole"" się jeździło. Poza wolnym kołem, miał jeszcze ekonomizer jazdy wyświetlany na diodach (w nowym hybrydowym aurisie jest na tandetnej wskazówce). Z wad: słabe hamulce i drzwi przy sile odśrodkowej otwierały się w czasie jazdy, kierownica nie zawsze skęcała tam gdzie chciałeś (pękało takie gumowe kółko).
LowMan
Posty: 62
Rejestracja: 20 paź 2015, o 13:06
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: DCC

Post autor: LowMan »

galileo pisze: Zależy mi żeby auto było komfortowe przy długich trasach ale nie chcę też żebym miał wrażenie przy ostrzejszych zakrętach bujania i przechyłów.
I właśnie dlatego DCC to super sprawa moim zdaniem.

Latam po A i S na Comfort i jest bardzo przyjemnie, a jak wjeżdżam do Łodzi od S14 to na tym debilnym zakręcie przerzucam na Sport żeby auto usztywnić.

Po samej Łodzi to poza Aleją Włókniarzy to i tak da się sensownie tylko Ladą Niva jeździć bo dziura na dziurze, a do tego jeszcze tory dla samowywrotnych tramwajów.


Jak chcesz mieć wybór komfort, szytwno to bierz DCC i wybieraj na bieżąco :-)
pko24
Posty: 119
Rejestracja: 5 gru 2015, o 10:40
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: DCC

Post autor: pko24 »

pjetko pisze:No, to jest szansa, że Tobie dadzą spokój i ja przejmę rolę balonowca, bo oprócz 16" będę mieć jeszcze PNB :D
Będzie nas 2 :-), ja celowo wybierałem na Ambition:
1. brak skóry
2. 16'' ze względu na polskie drogi (np. codziennie ul. Ordona na Woli w Warszawie i z 50 spowalniaczy na osiedlowych skrótach) i dla komfortu
3. DCC by usztywnić kiedy taka potrzeba
4. koniecznie otwierane okno dachowe (przyzwyczaiłem sie z Grand Scenica) bo nie przepadam za klimą
5. brak niedoprecyzowanych systemów (w jednym z testów (niemiecki) widziałem, że w SIII nie działa otwieranie nogą bagażnika, a Seat u Zachara https://youtu.be/tJe5jUHbkU4?t=10m16s
nie zatrzymuje się przed przeszkodą), zresztą nasz Fleet Manager mówi, że non stop ludzie przychodzą aby im powyłączać systemy bo ich denerwują/nie działają/nie potrafią
Przejmę zatem część sarkastycznych żartów na siebie za Ciebie :-)
http://cc-cloud.skoda-auto.com/CarCard/73068913
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: DCC

Post autor: kamracik »

Mi się wydawało, że ja przesadzam z 16" na nasze drogi, ale w SIII macie przecież większe koła i spokojnie te 17" można tam założyć, gumy będzie więcej niż w SII na 16".

Na 17" rozmiar macie 215/55 R17, a u mnie jest 205/55 R16, więc tutaj to faktycznie tracę tytuł baloniarza forum :mrgreen:
pjetko
Posty: 344
Rejestracja: 24 sie 2015, o 23:44
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: WPI

Re: DCC

Post autor: pjetko »

kamracik pisze:Na 17" rozmiar macie 215/55 R17, a u mnie jest 205/55 R16, więc tutaj to faktycznie tracę tytuł baloniarza forum :mrgreen:
Do lutego możesz spać spokojnie, potem zostaniesz zdegradowany do, co najwyżej balonika, a nie baloniarza :D

Ja chcę 16" specjalnie, ze względu na fakt, że autem będzie jeździć też moja żona. Ona krótkim autem co chwilę przyciera tylnymi kołami krawężniki na zakrętach, a co dopiero będzie takim długaśnym S3... :o Dlatego chcąc uniknąć zmartwień w postaci rys na felgach lub, co gorsza ich powykrzywiania, zamówiłem auto z 16" baloonsami. Tragedii w wyglądzie nie będzie, ale za to będzie mięciutko, komfortowo i bez zmartwień ;)
pjetko
Posty: 344
Rejestracja: 24 sie 2015, o 23:44
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: WPI

Re: DCC

Post autor: pjetko »

pko24 pisze:
pjetko pisze:No, to jest szansa, że Tobie dadzą spokój i ja przejmę rolę balonowca, bo oprócz 16" będę mieć jeszcze PNB :D
Będzie nas 2 :-), ja celowo wybierałem na Ambition:
1. brak skóry
2. 16'' ze względu na polskie drogi (np. codziennie ul. Ordona na Woli w Warszawie i z 50 spowalniaczy na osiedlowych skrótach) i dla komfortu
3. DCC by usztywnić kiedy taka potrzeba
4. koniecznie otwierane okno dachowe (przyzwyczaiłem sie z Grand Scenica) bo nie przepadam za klimą
5. brak niedoprecyzowanych systemów (w jednym z testów (niemiecki) widziałem, że w SIII nie działa otwieranie nogą bagażnika, a Seat u Zachara https://youtu.be/tJe5jUHbkU4?t=10m16s
nie zatrzymuje się przed przeszkodą), zresztą nasz Fleet Manager mówi, że non stop ludzie przychodzą aby im powyłączać systemy bo ich denerwują/nie działają/nie potrafią
Przejmę zatem część sarkastycznych żartów na siebie za Ciebie :-)
http://cc-cloud.skoda-auto.com/CarCard/73068913
Smart link jest razem z radiem Bolero w pakiecie Fresh. Poza tym coś mi kwoty nie grają. Jak może wyjść 107 tys, jeśli samych dodatków jest na ~25 tys. a podstawa kosztuje z tym silnikiem i w wersji Ambition 105 tys.? Mi wyszło równe 130 tys., czyli 1 tys. zł mniej niż L&K... Zastanów się dobrze, czy nie lepiej wziąc L&K, które w standardzie ma większość wymienionych przez Ciebie opcji...
polrob
Posty: 306
Rejestracja: 12 sty 2014, o 19:22
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Lokalizacja: War-Maz

Re: DCC

Post autor: polrob »

Też patrzyłem i te 107 700 to cena bez wyposażenia dodatkowego. Ciekawe jaka jest cen końcowa za auto bo na pewno nie dali koledze 25 tyś upustu z ceny wyjściowej 130tys, no chyba że ...
viewtopic.php?f=18&t=7254 - SIII 1.4TSI Szary business
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: DCC

Post autor: CLO27 »

Dokładnie też na tym chwilę się głowiłem :) Mi moja konf. Ambition wyszła 112tyś po rabatach oczywiście.....A nie mam paru rzeczy z tego co tam dobrał.


A ta wyszła tak: http://cc-cloud.skoda-auto.com/CarCard/76971072
Pytanko po co SmartLink dobrany jeżeli on jest chyba w bolero jako standard?
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
pko24
Posty: 119
Rejestracja: 5 gru 2015, o 10:40
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: DCC

Post autor: pko24 »

sprawdzam:
moja bazowa Ambition: 105,200+27,300(dodatki i kolor)=132,500
bazowy L&K: 131,400+16,400(te same dodatki co u mnie)=147,800
(akurat te dodatki w L&K też są płatne :-) = kolor, kamera, poduszki, alarm, gniazdko, rolety, schowek, asyst parkow, szyba przód podgrzewana, panorama, smartgate, kolo zapas), oczwiscie jest też sporo wyposażenia extra za darmo warte ok 10?
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: DCC

Post autor: CLO27 »

pko24 pisze:sprawdzam:
moja bazowa Ambition: 105,200+27,300(dodatki i kolor)=132,500
bazowy L&K: 131,400+16,400(te same dodatki co u mnie)=147,800
(akurat te dodatki w L&K też są płatne :-) = kolor, kamera, poduszki, alarm, gniazdko, rolety, schowek, asyst parkow, szyba przód podgrzewana, panorama, smartgate, kolo zapas), oczwiscie jest też sporo wyposażenia extra za darmo warte ok 10?
Ja też uważam, że w LK jest wiele zbędnych (dla mnie ) dodatków i też wziąłem Ambition wprawdzie na 17', ale rozumiem to podejście. Pozdrawiam

PS: Twoja konfiguracja wyszła mi 131300 bo jest PARKING ASSISTANT za 1200zł mniej (nie wiem czemu?)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
pko24
Posty: 119
Rejestracja: 5 gru 2015, o 10:40
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: DCC

Post autor: pko24 »

masz rację "CLO27", że chyba (?) zrobiłem błąd ze SmartLink. Skoro wziąłem Pakiet Fresh gdzie jest radio Bolero (ze SmartLink), to nie powinnem płacić extra za SmartLink ? w Ambition jest taka pozycja osobno, a konfigurator mi tego nie wykluczył...
...a rabat był zwyczajny, średni tak jak na forum w dziale rabaty, te 107,700 to jakiś błąd, albo baza 105,200+kolor 2,500
...a 1,200 różnicy, masz rację potaniało Parking Assitance z 2,700 na 1,500! a podwyżki dalej nie ma w cenniku?, bo mój cennik był przed podwyżką
http://bankfotek.pl/view/1957580

Dzięki! To mam do ugrania 1200pln za PA i 650pln SmartLink, ale jak wypadnę z kolejki to pół roku w plecy... :-)
Można taką drobną korektę zrobić?
daro
Posty: 519
Rejestracja: 20 sie 2015, o 19:56
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: DCC

Post autor: daro »

pko24 pisze:masz rację "CLO27", że chyba (?) zrobiłem błąd ze SmartLink. Skoro wziąłem Pakiet Fresh gdzie jest radio Bolero (ze SmartLink), to nie powinnem płacić extra za SmartLink ? w Ambition jest taka pozycja osobno, a konfigurator mi tego nie wykluczył...
...a rabat był zwyczajny, średni tak jak na forum w dziale rabaty, te 107,700 to jakiś błąd, albo baza 105,200+kolor 2,500
...a 1,200 różnicy, masz rację potaniało Parking Assitance z 2,700 na 1,500! a podwyżki dalej nie ma w cenniku?, bo mój cennik był przed podwyżką
http://bankfotek.pl/view/1957580

Dzięki! To mam do ugrania 1200pln za PA i 650pln SmartLink, ale jak wypadnę z kolejki to pół roku w plecy... :-)
Można taką drobną korektę zrobić?

Park Assistant kosztuje 2700 przy Ambition, a 1400 od Style w zwyż.
co do Smartlinka jak rozważałem taką konfigurację to dealer mówił że trzeba go dodać osobno - wskazałem, że w Bolero jest ale on się upierał, że trzeba dodać aby funkcja była dostępna
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13608
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: DCC

Post autor: Enriquez »

bo trzeba dodać - jak nie dodasz to w Bolero wyskoczy Ci napis "Skontaktuj się z dilerem my friend".
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
pko24
Posty: 119
Rejestracja: 5 gru 2015, o 10:40
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: DCC

Post autor: pko24 »

@Enriquez
złe wieści przynosisz my friend, a ja już te oszczędności wydałem

@CLO27/@DARO
cennik 1,8TSI Ambi, pdf na stronie:
nowy: baza 101,400lift i 115,200 combi (!!!? +10k?)
stary: baza 101,400lift i 105,200 combi
+ za PA 2700/1400 od Style w obu przypadkach
nie wiem jak wyszło 1200 różnicy (pokazał Tobie PA za 1500) w konfiguratorze, bazując na mojej starej konfiguracji

Podnieśli tylko kombi ale za to o 10? a nie oba modele po 5 jak ktoś zapowiadał?
pjetko
Posty: 344
Rejestracja: 24 sie 2015, o 23:44
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: WPI

Re: DCC

Post autor: pjetko »

Enriquez pisze:bo trzeba dodać - jak nie dodasz to w Bolero wyskoczy Ci napis "Skontaktuj się z dilerem my friend".
Zaraz zaraz, przecież w cenniku jest tak:
Radio Bolero (wejście SD, USB, Aux-in, MP3, obsługa głosowa, SmartLink)
Dla wersji Active i Ambition kosztuje 1200 zł, w Style to standard a w L&K niedostępne. Dlaczego więc miałoby tego nie być po dodaniu pakietu Fresh, który zawiera radio Bolero?
ODPOWIEDZ