Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
karbab
Posty: 24
Rejestracja: 27 wrz 2015, o 12:27
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Lokalizacja: Gliwice

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: karbab »

ursus pisze:
karbab pisze:W zasadzie, przy podawanych przez Was terminach oczekiwania, rzecz zakrawa o kupowanie rocznego samochodu w cenie nówki sztuki.
Możesz rozwinąć myśl?

Od kiedy to się płaci z góry za zamawiane auto? :)
A kiedy wpłacasz zadatek Misiu kolorowy? Po odebraniu fury czy 7 miesięcy (o takich terminach ludzie tu piszą) przed?

Poza tym jeśli idę z gotową kasą do dealera np na początku października, a prognozowany odbiór mam na kwiecień lub maj przyszłego roku to w dniu w którym będę go odbierał cała konkurencja będzie już wpuszczać na rynek zapgrejdowane modele. To jakbym kupił niemal roczny, tyle że niejeżdżony samochód. Tak czy nie?
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: szms »

No to zamów ten zapgrejdowany model u konkurencji... czyli zamówisz w maju przyszłego roku a odbierzesz na gwiazdkę przyszłego.
Skoda naprawdę nie będzie po kimś płakać, bo ma nadmiar zamówień.
Poza tym praktycznie u wszystkich teraz tak jest... Superb to żaden wyjątek.


Poza tym zamawiasz auto, odbierasz w maju i to auto ma datę produkcji w maju, a nie z dnia zamówienia...
Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: noso »

zawsze moze kupic Mokke i odbior ASAP :):) Szymek Cesja zrobiona?
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: szms »

Jeszcze nie, byczku :D
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: ursus »

karbab pisze: A kiedy wpłacasz zadatek Misiu kolorowy? Po odebraniu fury czy 7 miesięcy (o takich terminach ludzie tu piszą) przed?

Poza tym jeśli idę z gotową kasą do dealera np na początku października, a prognozowany odbiór mam na kwiecień lub maj przyszłego roku to w dniu w którym będę go odbierał cała konkurencja będzie już wpuszczać na rynek zapgrejdowane modele. To jakbym kupił niemal roczny, tyle że niejeżdżony samochód. Tak czy nie?
Zadatku wpłacasz jakieś 3k pln. Na resztę Ci odpisał Szymek. Szukasz dziury w całym.
Foton

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Foton »

karbab pisze:
ursus pisze:
karbab pisze:W zasadzie, przy podawanych przez Was terminach oczekiwania, rzecz zakrawa o kupowanie rocznego samochodu w cenie nówki sztuki.
Możesz rozwinąć myśl?

Od kiedy to się płaci z góry za zamawiane auto? :)
A kiedy wpłacasz zadatek Misiu kolorowy? Po odebraniu fury czy 7 miesięcy (o takich terminach ludzie tu piszą) przed?

Poza tym jeśli idę z gotową kasą do dealera np na początku października, a prognozowany odbiór mam na kwiecień lub maj przyszłego roku to w dniu w którym będę go odbierał cała konkurencja będzie już wpuszczać na rynek zapgrejdowane modele. To jakbym kupił niemal roczny, tyle że niejeżdżony samochód. Tak czy nie?
Jak ty nic nie rozumiesz:-) Glosowales na PIS czy co?:)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13606
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Enriquez »

Chyba ten 1000 zł zaliczki Cię nie zbawi nawet przez rok.


Wysłane z Tapatoka - może nie być polskich liter.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: ursus »

W ramach ćwiczenia wpadnę może do Audi/VW tutaj w Teksasie i zapytam jaki jest czas oczekiwania na Passerati z wybraną konfiguracją.
Awatar użytkownika
Rolnik
Posty: 263
Rejestracja: 18 wrz 2015, o 20:13
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Rolnik »

Dziś dzwoniłem żeby zapytać czy coś wiadomo o przewidywanej dacie produkcji mojego zamówienia. Traktor 190 koni, liftback, L&K zamówiony około 25.09.
Termin produkcji jest bliżej nie określony. Może w grudniu coś będzie wiadomo (tak samo było mówione o październiku i listopadzie). Silnik jak do tej pory jest jeszcze produkowany i nie ma cofniętej homologacji :P. W sumie tyle wiem czyli nic. Dziękuje.
hajdi
Posty: 45
Rejestracja: 12 lis 2015, o 10:35
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Wojtas

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: hajdi »

pjetko pisze:
hajdi pisze:Witam
Ja zamówiwszy S3 1,8tsi kombi L&K i termin na 14 tydzień
Ale ten termin masz już potwierdzony z fabryki, czy wpisał Ci handlowiec na zamówieniu?

Ja, to mam termin 6/2016 ale tylko na papierze, bo w systemie go nie ma...
No oczywiscie system sprzedawcy wypluł taki termin jak wpisał moje zamówienie. A ze auto potrzebuje na koniec kwietnia nie wiedze na razie problemu
googie
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2015, o 16:17
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: googie »

Dzwoniłem dzisiaj do salonu pytać, czy jest już termin w systemie. Dowiedziałem się, że skoda "zabrała" coś tam, więc teraz nie mają terminów na żaden samochód i dopiero z końcem listopada dostaną terminy na wszystkie zamówiony samochody. Myślę sobie "jasne", słyszałem to już ze 3 razy...

Zastanawiam się - jak to jest: niektórzy mają odbiór po np 2 miesiącach (i wcale nie mają wersji ubogich), a inni czekają i nawet nie znają terminu... Co tu się odpierdala? :(
Obrazek
szpirit
Posty: 173
Rejestracja: 2 lip 2015, o 09:18
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: szpirit »

googie pisze:Dzwoniłem dzisiaj do salonu pytać, czy jest już termin w systemie. Dowiedziałem się, że skoda "zabrała" coś tam, więc teraz nie mają terminów na żaden samochód i dopiero z końcem listopada dostaną terminy na wszystkie zamówiony samochody. Myślę sobie "jasne", słyszałem to już ze 3 razy...

Zastanawiam się - jak to jest: niektórzy mają odbiór po np 2 miesiącach (i wcale nie mają wersji ubogich), a inni czekają i nawet nie znają terminu... Co tu się odpierdala? :(
Przecież wyszło na jaw, że wszystkie silniki w S3 nie spełniają norm, więc zapewne wstrzymali produkcję i czekają na rozwój sytuacji.
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: elmi_k »

Qrde ale przecież braki w wyposażeniu to nie wina klienta(i ch... mnie to obchodzi, że nie ma). Ktoś nie ogarnia dostawców. Prawdopodobnie jak wielu sprawach wygrali dostawcy/wykonawcy z najniższą ceną :/ a nie jakością i możliwościami.

Nie wiem jak jest w tych umowach ale powinno być tak, że niedotrzymanie umowy - kara/zadośćuczynienie :D
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Camillinhio »

Przecież te kamery, i inne pierdoły to tylko wykręt na poważniejszych problemów w grupie ;)
Obrazek
Foton

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Foton »

Dokladnie tak. Ale śmieszne dla mnie jest to, ze Skoda tłumaczy swoim klientom ze będą czekać na swoje auta wiele miesiąc bo kamery "nie dojechały"...

Na bank inne sa przyczyny opóźnień w dostarczeniu samochodu...
ODPOWIEDZ