Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
pjetko
Posty: 344
Rejestracja: 24 sie 2015, o 23:44
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: WPI

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pjetko »

Enriquez pisze:Takie gniazdo to sobie można później bez problemu założyć. To samo kamera
Kamera cofania spoko, ale kamera wielofunkcyjna do sterowania światłami i rozpoznawania znaków - tego tak łatwo nie dołożysz, o ile to w ogóle możliwe... Sama wymiana lamp na takie z regulowanymi przesłonami do smart light to dobre kilka tys. za sztukę.. a do tego cały panel po lusterkiem (pytanie, czy nie jest do tego inna szyba?), sterowniki itd...

Ja na razie czekam. Jak się sprawa przeciągnie do czerwca, to trzeba się będzie zastanowić, czy to w ogóle ma sens, bo jak to tak wygląda, to może się w czerwcu okazać, że gniazdo 230V jest, kamera do smart light jest, ale diesla już nie ma, bo też oszukiwał :lol:
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: ursus »

Ej no bez przesady... Nikt nie mówi, żeby pół auta wymieniać po kupieniu. W częściach od dawna brakuje kamery cofania konkretnie, a dorzucenie właśnie jej jest podobno trywialne.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Misiek Fisiek »

Enriquez pisze:To jest zwykły kawał blachy, wspawany do nadwozia.
No właśnie. Jest to jeden panel więc jak chcesz go wymienić to musisz go wspawać. I buda nie ma już tej samej sztywności. Nie wspominając o tym, że jak będziesz miał dzwona i energia pójdzie na słupek to od jakości wykonania tego spawu będzie zależało życie.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: szms »

Przecież sam dach to jest jedno z najsłabszych elementów nadwozia... konstrukcja, słupki trzyma całą budę, a nie ten kawałek blachy, który możesz wgiąć z bańki :D
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: szms »

No pewnie, że żaden problem.
Nie wiem jak panorama, ale to wszystko jest do zrobienia.
Klasyczny przykład perełki z forum Vectry... koleś kupił VC od handlarza - ciemny GTS z szyberem, a jak wrzucił VIN to się okazało, ze srebrne kombi :lol:


Kiedyś widziałem też jak mój klient mający warsztat spawa igiełki - tył niebieski, przód złoty... linia cięcia za słupkami B... i nówka furka. 8-)
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Misiek Fisiek »

Może źle zrozumiałem enrycze. Jeśli wspawa się tylko sam środek (blachę), tak jak na tym zdjęciu część oddzielona uszczelkami:
http://image.automotive.com/f/reviews-d ... oofjpg.jpg
to jest ok.

A jeśli chce się wspawać całość dachu na łączeniu ze słupkami A to już nie jest ok. Ale pewnie chodziło o to pierwsze.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Enriquez »

Dokładnie Miśku - różnica jest taka, że w fabryce jest to spawane laserowo, żeby uzyskać estetyczną jakość spawu. W warunkach warsztatowych estetykę uzyskuje się stosując różnego rodzaju wypełniacze.
Cięcie słupków jak w warsztacie u Mirka, to nie jest to, o czym myślałem. Take dachy z Allegro sprzedają ze słupkami, bo jak auto jest po dachu, to normalne, że ma pogięte słupki.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
pjetko
Posty: 344
Rejestracja: 24 sie 2015, o 23:44
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: WPI

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pjetko »

ursus pisze:Ej no bez przesady... Nikt nie mówi, żeby pół auta wymieniać po kupieniu. W częściach od dawna brakuje kamery cofania konkretnie, a dorzucenie właśnie jej jest podobno trywialne.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Brakuje też kamery wielofunkcyjnej do obsługi smart light i rozpoznawania znaków i tego dotyczył mój post.
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: ursus »

pjetko pisze:
ursus pisze:Ej no bez przesady... Nikt nie mówi, żeby pół auta wymieniać po kupieniu. W częściach od dawna brakuje kamery cofania konkretnie, a dorzucenie właśnie jej jest podobno trywialne.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Brakuje też kamery wielofunkcyjnej do obsługi smart light i rozpoznawania znaków i tego dotyczył mój post.
Czyli wszystkie l&k będą opóźnione?
Smart light jest tam w standardzie.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
szpirit
Posty: 173
Rejestracja: 2 lip 2015, o 09:18
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: szpirit »

Laurin i Style
rutenford
Posty: 16
Rejestracja: 21 wrz 2015, o 08:20
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Poznań

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rutenford »

Zamawiałem 02.10.2015 i też wciąż nie poznałem terminu produkcji, pierwszy raz zamawiam nowe autko i nie spodziewałem sie takiej dezinformacji. Aż tak, ilość zamówień przerasta możliwości produkcyjne giganta motoryzacyjnego?
Mam też dość bogatą wersję wyposażenia L&K i usprawiedliwianie się brakiem części to chyba najgorsza wymówka. Chcą tym samym sugerowć aby odstąpić od dodatkowego wysposażenia? Wychodzi na to że najchętniej widzieliby zamówienia samych golasów, bo kto by chciał przecież w samochodzie za ponad 150tys kamerę cofania itp.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Enriquez »

No co poradzisz. Na Passata czeka się jeszcze dłużej.


Wysłane z Tapatoka - może nie być polskich liter.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
rutenford
Posty: 16
Rejestracja: 21 wrz 2015, o 08:20
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Poznań

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rutenford »

Nietety nic, pozostaje tylko ćwiczenie cierpliwości. Żałuję tylko, że tak długo wahałem się z zamówieniem.
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: grzesiu26 »

No co Wy ? Nie wiedzieliście że na towary luksusowe trzeba czekać ? :lol:
polrob
Posty: 306
Rejestracja: 12 sty 2014, o 19:22
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Lokalizacja: War-Maz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: polrob »

rutenford pisze:Zamawiałem 02.10.2015 i też wciąż nie poznałem terminu produkcji,
Wychodzi na to że najchętniej widzieliby zamówienia samych golasów, bo kto by chciał przecież w samochodzie za ponad 150tys kamerę cofania itp.
Ja zamówiłem 29.09 wersję ambition be żadnych wodotrysków i też nie mam terminu. Także golasy też muszą swoje odczekać
viewtopic.php?f=18&t=7254 - SIII 1.4TSI Szary business
ODPOWIEDZ