8 sytuacji, w których nie warto kupować diesla - dyskusja

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: 8 sytuacji, w których nie warto kupować diesla - dyskusj

Post autor: Mej »

Kaloteck pisze:
Mej pisze:Pneumatyka wcale nie jest bardziej komfortowa a do tego jakoś tak strasznie "głupio" resoruje.
tzn. jak ?

Użyłbym takich określeń jak (przede wszystkim) płytko i twardo ale nie należy tego mylić z przyjemną oraz przydatną "sztywnością" zawieszenia typu sportfahrwerk czy też pakietu na bezdroża.

Sprężyna powietrzna (czyli zwykły miech nadmuchany luftem) pracuje w relatywnie wysokich ciśnieniach, przeważnie od 8 do 12 bar, a pojemność układu jest śmiesznie mała, szczególnie gdy sterownik pozamyka wszystkie zawory w module rozdzielającym. To właśnie powoduje, przede wszystkim na niezbyt równych nawierzchniach, w mojej ocenie cholernie nieprzyjemne przenoszenie niedoskonałości podłoża na nadwozie.

Jak uprzednio napisałem - moim zdaniem przeznaczeniem pneumatyki absolutnie nie jest zwiększanie komfortu (bo ten drastycznie maleje), a samochód jest tępy i bezpłciowy w prowadzeniu, tylko czyni go bardziej uniwersalnym / wielozadaniowym (z czym akurat w pełni się zgadzam gdy potrzeba większego prześwitu).

Uściślę tylko, że moje zdanie dotyczy samochodów Audi, bo kiedy jeszcze byłem tak bezdennie głupi, że kochałem się w Mercedesach, pneumatyka nie występowała w grupie aut osobowych. a jedynie to awaryjne hydrauliczne nivo tylnej osi (ale przynajmniej spełniało zadaną rolę).
Ostatnio zmieniony 28 paź 2015, o 12:28 przez Mej, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: 8 sytuacji, w których nie warto kupować diesla - dyskusj

Post autor: szms »

Jutro będę tuż obok Subaru, więc skorzystam o ile będzie możliwość z ochów i achów CVT i AWD w Levorgu. 8-)
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: 8 sytuacji, w których nie warto kupować diesla - dyskusj

Post autor: Misiek Fisiek »

W audi z pneumatyką przejechałem niewiele bo raptem kilka tysięcy km, ale też zauważyłem, że komfortem się szczególnie nie wyróżnia. Szczególnie nie radzi sobie z poprzecznymi nierównościami typu tory kolejowe. Powiedziałbym, że ani jest złe ani dobre.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Zapp
Posty: 942
Rejestracja: 14 lut 2012, o 08:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: więcej
Lokalizacja: ze wsi (OPO)

Re: 8 sytuacji, w których nie warto kupować diesla - dyskusj

Post autor: Zapp »

.
Ostatnio zmieniony 9 lis 2015, o 14:47 przez Zapp, łącznie zmieniany 1 raz.
Był: Benzinový 3,6litrový vidlicový šestiválec
Jest: Das V6-Aggregat - Vorsprung durch Technik
Kaloteck
Posty: 107
Rejestracja: 25 gru 2012, o 16:25
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: 8 sytuacji, w których nie warto kupować diesla - dyskusj

Post autor: Kaloteck »

Hanss pisze:na moje odczucia to Hydroactive wygrywa z DCC.... na pewno bym nigdy nie napisał, że DCC bardziej komfortowe
Uuuuu to kiepsko, a takie oh-ah i inne zachwyty są nad tym DCC w różnych gazetkach itp. itd.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: 8 sytuacji, w których nie warto kupować diesla - dyskusj

Post autor: Camillinhio »

szms pisze:Jutro będę tuż obok Subaru, więc skorzystam o ile będzie możliwość z ochów i achów CVT i AWD w Levorgu. 8-)
I jak, Levorg obczajony? Ja właśnie wróciłem z salonu (Levorg i outback zmacane). Przyznam, że mi się subaraki zaczęły podobać, są takie inne. Za jakiś czas wezmę jakiegoś na parę chwil i zobaczę, czy będzie z tego coś więcej ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
arturkrakow
Posty: 1497
Rejestracja: 14 lip 2014, o 15:36
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: wreszcie odebrany!
Imię: Artur
Lokalizacja: Kraków

Re: 8 sytuacji, w których nie warto kupować diesla - dyskusj

Post autor: arturkrakow »

Hanss pisze:
arturkrakow pisze:A ja trochę jeździłem ostatnio A7 kolegi 3.0 TDI w serii 313KM i 650NM z programem na ~400KM......a na trasie potrafi spalić 6l :)
I jest cicho...no i zmienia się tam dzwięk wydechu i podobno mechanicznie jakiś mechanizm a nie z radia...i nieźle to bulgota :)
Te A7 na pneumatyce? Jak komfort jazdy w porównaniu do Superba?..przepaść???
Właśnie stoję przed dylematem czy brać nowego Superba 2.0TDI 190KM L&K czy trzyletnie A7???....już sam nie wiem?!
Jesli wogole myslisz o skodzie i kosztach...to A7 to nie jest auto dla Ciebie...taka moja mysl
A jezdzi sie kosmicznie zajebiście w kazdym trybie ale na to auto trzeba miec duuuza kase
Skoda Superb II FL Combi 2.0 TDI 170KM DSG White Moon
wątek mojej kury: GALERIA
wątek o uchwytach magnetycznych: EASYMOUNT i oficjalna strona: WWW.EASY-MOUNT.PL
trochę moich zdjęć: AR2Rphoto
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: 8 sytuacji, w których nie warto kupować diesla - dyskusj

Post autor: leszekmw »

to jeżeli już o komforcie..
czy ktoś kto jeździł może porównać komfort jazdy ogólny - wygłuszenie zawiasu - szumy powietrza - wygłuszenie silnika , między superbem kombi cr i passatem kombi cr ?
Kaloteck
Posty: 107
Rejestracja: 25 gru 2012, o 16:25
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: 8 sytuacji, w których nie warto kupować diesla - dyskusj

Post autor: Kaloteck »

Mej pisze:
Kaloteck pisze:
Mej pisze:Pneumatyka wcale nie jest bardziej komfortowa a do tego jakoś tak strasznie "głupio" resoruje.
tzn. jak ?
Użyłbym takich określeń jak (przede wszystkim) płytko i twardo
Czyli dokładnie tak jak u nas w S2, płytko i twardo :lol:
cesarz150
Posty: 11
Rejestracja: 9 wrz 2016, o 12:11
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: Marek

Re: 8 sytuacji, w których nie warto kupować diesla - dyskusj

Post autor: cesarz150 »

Witam

Jeżdżę Superbem już 7 lat, od nowości. Silnik 1.4 TSI. Mam jeszcze prócz tego 4 inne auta i powiem tylko tyle że Superb bije wszystkie - nawet C-klasę Mercedesa.
Ostatnio zrobiłem w 2 dni 1000 km i średnie spalanie komputer pokazał mi 5.5 l - jeżdżę oczywiście delikatnie. Komfort jazdy oceniam bardzo wysoko i niestety mogę jedynie dać powód dla którego nie warto kupić diesla.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: 8 sytuacji, w których nie warto kupować diesla - dyskusj

Post autor: whity »

Super




:lol:
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Foton

Re: 8 sytuacji, w których nie warto kupować diesla - dyskusj

Post autor: Foton »

Cesarz długo jeździsz superbem, bo nie pamietam...

Porównywałeś może z Mercedesem?
Awatar użytkownika
Kaspersky81
Posty: 375
Rejestracja: 27 sty 2016, o 18:36
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: 8 sytuacji, w których nie warto kupować diesla - dyskusj

Post autor: Kaspersky81 »

cesarz150 pisze:...i powiem tylko tyle że Superb bije wszystkie - nawet C-klasę Mercedesa.
S-Klasę też! No i prestiż większy!
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: 8 sytuacji, w których nie warto kupować diesla - dyskusj

Post autor: whity »

Foton pisze:Cesarz długo jeździsz superbem, bo nie pamietam...

Porównywałeś może z Mercedesem?
hahahah
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: 8 sytuacji, w których nie warto kupować diesla - dyskusj

Post autor: whity »

cesarz150 pisze:Witam

Jeżdżę Superbem już 7 lat, od nowości. Silnik 1.4 TSI. Mam jeszcze prócz tego 4 inne auta i powiem tylko tyle że Superb bije wszystkie - nawet C-klasę Mercedesa.
Ostatnio zrobiłem w 2 dni 1000 km i średnie spalanie komputer pokazał mi 5.5 l - jeżdżę oczywiście delikatnie. Komfort jazdy oceniam bardzo wysoko i niestety mogę jedynie dać powód dla którego nie warto kupić diesla.
jak zachwalasz superba 7mio letniego, to nie pytam jaki rok ma twoja c klasa ...
Rownież cieszę sie ze twój 7mio letni superb dal radę przejechać całe 1000 km w dwa dni... Pewnie teraz odpoczywa z miesiąc :lol:

Takie pytanie z ciekawości jaki olej lejesz i jak czesto zmieniasz, bo to moze to jest kluczem ze twój superb jest taki zajebisty ??
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
ODPOWIEDZ