[S2] Korekta średniego spalania z kompa

Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: [S2] Korekta średniego spalania z kompa

Post autor: dato »

szymi81 pisze:
dato pisze:W moim S2 występowały choleryczne różnice w spalaniu rzeczywistym (liczonym z dystrybutora, lane "pod korek") i obliczanym przez komputer.

Jak myślicie ???
Może czepiam się szczegółów, ale chcąc być dokładnym powinieneś tankować do pierwszego odbicia, bo pod korek to można jeszcze ze 2 litry zmieścić, a jak pobujasz samochodem to nawet więcej :lol:
2 litry to różnica <4% w pojemności, a tu się o blisko 20% w średnim na 100km z całego ~55l baku rozchodzi... Pomijalne...

Tankuję pod korek, ze 4 mm poniżej odpowietrzacza (bez bujania) i to jest 10x bardziej miarodajne od pierwszego odbicia - na różnych stacjach, pistolet można głębiej / płycej wsadzić, paliwo się pieni różnie, zależy od jakości i temperatury, etc.etc.
"Do odbicia" to imo można i z 8l różnicy jak się postarasz wygenerować...
szymi81 pisze:
dato pisze: - czy może to mieć związek z częstym hamowaniem silnikiem ? Bo wtedy komp pokazuje zużycie 0,0, co nie wydaje mi się prawdziwe. A silnikiem hamuję praktycznie tyle samo co hamulcami ;)
a to chyba prawidłowe wskazanie, bo na biegu bez gazu spalanie wynosi faktycznie "0" - pytanie jest jak ta wartość jest brana pod uwagę przy wyliczaniu średniej - tu może być jakieś przekłamanie
FAKTYCZNIE WYNOSI, czy FAKTYCZNIE WSKAZUJE ??? Bo, że wskazuje to wiem, wiem też, że we wszystkich tak wskazuje - więc wskazanie jest "prawidłowe"... Tylko mi się to jakoś z moim pojmowaniem praw fizyki nie zgadza...
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] Korekta średniego spalania z kompa

Post autor: szms »

Dato i Neck - obie wypowiedzi są trafne.

Mi też ojciec powtarzał, żeby jeździć tak, żeby nie utrudniać innym jazdy i samemu nie używać hamulców kiedy to zbyteczne, ale weź u nas tak jedź, jeden jedzie 60 km/h, drugi 130 km/h i ładuje się przed Ciebie... trzeba mieć mocne nerwy, żeby mimo wszystko jechać statecznie :)
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: [S2] Korekta średniego spalania z kompa

Post autor: sjak »

szymi81 pisze: Może czepiam się szczegółów, ale chcąc być dokładnym powinieneś tankować do pierwszego odbicia, bo pod korek to można jeszcze ze 2 litry zmieścić, a jak pobujasz samochodem to nawet więcej :lol:
Przy 1-krotnym porównaniu tak. Ale jeśli tankowałeś już kilkanaście/dziesiąt razy, to jesteś w stanie zminimalizować w wyliczeniach błąd tankowania
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: [S2] Korekta średniego spalania z kompa

Post autor: Misiek Fisiek »

A ja przed parunastoma minutami zaliczyłbym kolejny mandat. Dowcipasy suszyły na trasie łazienkowskiej ale jakoś zmieściłem się w granicach tolerancji. Faktycznie, w mieście nie ma co się ścigać :)

Czasami myślę, że dobrze byłoby mieć jakąś bujającą się kanapę, która zachęcałaby do spokojnej jazdy (np. C5 na hydro).
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
przem00
Posty: 628
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 15:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KWI

Odp: [S2] Korekta średniego spalania z kompa

Post autor: przem00 »

A nie prościej używać yanosika?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Odp: [S2] Korekta średniego spalania z kompa

Post autor: neck99 »

przem00 pisze:A nie prościej używać yanosika?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
Sprawdza sie to to ?
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Awatar użytkownika
przem00
Posty: 628
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 15:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KWI

Odp: [S2] Korekta średniego spalania z kompa

Post autor: przem00 »

Mnie parę razy życie a raczej kasę uratowało. Średnio w szczycie 23k ludzi z tego korzysta.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Odp: [S2] Korekta średniego spalania z kompa

Post autor: dato »

A mnie się nie udało z tym zaprzyjaźnić :(
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: [S2] Korekta średniego spalania z kompa

Post autor: Misiek Fisiek »

23 000 w skali kraju to jeszcze malutko. Ale jak się upowszechni to może być wart kupienia.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: [S2] Korekta średniego spalania z kompa

Post autor: dato »

Zuber pisze:A ja przed parunastoma minutami zaliczyłbym kolejny mandat. Dowcipasy suszyły na trasie łazienkowskiej ale jakoś zmieściłem się w granicach tolerancji. Faktycznie, w mieście nie ma co się ścigać :)
Ja wczoraj miałem "niebieski" dzień. Jak dojeżdżałem na powrocie do zjazdu na Emila to 5km próbowałem minąć bandę pajaców, co się bali objechać kolumnę policji, chyba na dzisiejszy mecz się przemieszczali. W efekcie wylądowałem za takim, który ich mijał lewym pasem z prędkością symbolicznie powyżej policjantów i w połowie kolumny musiałem się przebić do zjazdu na prawo...
Jak później już w nocy wpadłem na toruńską (bo w międzyczasie byłem jeszcze w robocie) to zaraz za radiowozem i tak mi już zostało. A za chwilę rozćwierkał mi się ar... Qrna 3 patrole pod rząd z laserami, gdyby nie ci w radiowozie to też na bank by mnie wyjęli :)
Zuber pisze:Czasami myślę, że dobrze byłoby mieć jakąś bujającą się kanapę, która zachęcałaby do spokojnej jazdy (np. C5 na hydro).
Tja. Zaraz byś go zglebił i założył b6, nie ściemniaj... :lol:
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: [S2] Korekta średniego spalania z kompa

Post autor: Misiek Fisiek »

dato pisze:
Zuber pisze:Czasami myślę, że dobrze byłoby mieć jakąś bujającą się kanapę, która zachęcałaby do spokojnej jazdy (np. C5 na hydro).
Tja. Zaraz byś go zglebił i założył b6, nie ściemniaj... :lol:
Dlatego właśnie na hydropneumatyce a nie na sprężynach. Umarł w butach - nic się nie da zrobić :lol:
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: [S2] Korekta średniego spalania z kompa

Post autor: sjak »

Zuber pisze:
Dlatego właśnie na hydropneumatyce a nie na sprężynach. Umarł w butach - nic się nie da zrobić :lol:
[/quote][/quote]

Da się, da się. W najmocniejszej wersji ustawienie "sport" jest dość przyzwoite, wiec jakieś możliwości są. Nie wierzę, że byś nie znalazł :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Odp: [S2] Korekta średniego spalania z kompa

Post autor: dato »

Tja... piasku zamiast płynu byś podsypał albo co...
Awatar użytkownika
TFil
Posty: 148
Rejestracja: 21 maja 2011, o 19:47
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Inowrocław

Re: [S2] Korekta średniego spalania z kompa

Post autor: TFil »

Zuber pisze:23 000 w skali kraju to jeszcze malutko. Ale jak się upowszechni to może być wart kupienia.
Ale nie musisz nic kupować - wystarczy darmowa aplikacja w komórce. Ja często używam i muszę powiedzieć, że bardzo fajnie się sprawdza, ale oczywiście tylko na drogach, gdzie jest wystarczający ruch, bo jednak ktoś przed Tobą musi to ostrzeżenie o suszarce ustawić. Na bocznych drogach o małym ruchu to słaba ochrona.
Awatar użytkownika
Cefiro
Posty: 37
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 21:16
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wrocław

Re: [S2] Korekta średniego spalania z kompa

Post autor: Cefiro »

dato pisze: Miałem:
1. miasto: komp 7,4 / dystrybutor 8,36
2. trasa: komp 9,0 / dystrybutor 10,73
W cholerę dużo to pali ;/ ( wynik jak u brata w W22 4.0 CDI 250KM ). Szkoda, że nie montują 3.0 w Superbie. Zawsze byłem zwolennikiem większej pojemności i 'mniej wyżyłowanej' mocy.
dato pisze:Raz na czas na trasach spotykam ufo. Jadę sobie spokojnie prawym pasem, swoim tempem, spalam ekonomicznie na szósteczce 11-13/100, bezpieczne 3,5 - 4k obrotów, oleum jakieś 125 stopni, widoczki, droga na ostrołękę, no pełna sielanka. A tu nagle z lewej bzyk i znik...
;)
Akurat pochodzę z ostrołęki : ) tam 2 pasy raptem na obwodnicy Serocka:)
2.0 170KM DSG black sedan - Laurin & Klement
ODPOWIEDZ