Finansowanie

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Konik
Posty: 2123
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Finansowanie

Post autor: Konik »

Volvo było mocno zachowawcze mówiąc, że nie chce by jego klienci mieli w przyszłości problemy, a sprawiali wrażenie jakby nie zdążyli się przygotować.
Też tak myślę, że szkoda czasu. Było minęło. Smacznego. :)
Pozdrawiam
Maciej

PS Nie śledzę już forum. Jeśli masz pytania, pisz PW.
michalefl
Posty: 42
Rejestracja: 21 sie 2015, o 06:58
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: michal
Lokalizacja: Warszawa

Re: Finansowanie

Post autor: michalefl »

pojazd z N1 nie musiał mieć kratki jeżeli miał ładowność powyżej 500 kg i specjalną homologację jaką załatwił min VW i audi- ale audi było mniej (kombi i suvy).
Mam Avensisa z taką homologacją i nie mogłem zrobić jednorazowej amortyzacji - wg. interpretacji dolnośląskiej izby skarbowej.

Teraz żeby odliczyć 100% vat zostaje tylko "wypożyczalnia" :)
kadex
Posty: 27
Rejestracja: 4 sie 2012, o 15:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Finansowanie

Post autor: kadex »

Ktoś miał styczność z Leasingiem Idea Bank mają teraz leasing 100%

Pytam o opinie
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Finansowanie

Post autor: kamracik »

Coś mi śmierdzi :D 100% to pewnie niezłe muszą mieć opłaty administracyjne, za wydanie dowodu tymczasowego, stałego, wskazanie sprawcy etc.
Maverick

Re: Finansowanie

Post autor: Maverick »

Cokolwiek co ma wspolnego z Getin Bankiem omijalbym szeeeeeeroooookim luuuuukieeeeeeem.

Wlasciwie to Panowie w Wolominie mieli wiecej kultury w prowadzeniu "biznesu".

Troche siedze w tym, nie pracujac co prawda w Getin, ale ich kondycja finansowa, ich zapakowanie sie po uszy w obligacje, ktore tylko roluja raz za razem kolejnymi seriami, ich portfel kredytow CHF, ich pozwy klientow o ciagle lamanie prawa... To, ze sie w mediach o tym nie mowi to tylko wynik prostej zaleznosci: wystarczy kupowac reklame i tak sie knebluje mediom usta.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Finansowanie

Post autor: Camillinhio »

Ta oferta 100% nie zawiera w sobie ubezpieczeń, opłat stałych wynikających z cennika ;), itp. Poza tym w regulaminie promocji piszą też o wymaganym dodatkowym produkcie. Także ze 100% robie się pewnie trochę więcej.
Obrazek
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Finansowanie

Post autor: kamracik »

Nie oszukujmy się, każdy w tym Państwie musi zarobić. To wynika chociażby z tego, że inaczej fiskus by się doczepił. Więc 100% sobie odbiją, znając Getin (niestety miałem styczność) to z gigantyczną nawiązką w stosunku do leasingu z VW. Wystarczy się z jedną ratą spóźnić i to już będzie jakieś 200-300PLN w plecy.
panki888
Posty: 560
Rejestracja: 31 sty 2015, o 09:47
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Dawid
Lokalizacja: Włocławek

Re: Finansowanie

Post autor: panki888 »

Mam leasingi w Getinie i Idea banku.
Owszem za rejestracje auta czy wymiany dowodu itd. kroją ale każdy bank
ma prowizje z takich rzeczy.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Finansowanie

Post autor: kamracik »

Jasne, że każdy bank, ale w przypadku pozostałych jest to tańsze i bardziej przejrzyste.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Finansowanie

Post autor: kamracik »

To bardzo dobra oferta, ja już nie pamiętam, gdzie ale za wskazanie opłata administracyjna - 300PLN netto (trzy razy sprawdzałem czy się nie pomyliłem), za wydanie tymczasowego było 100PLN, sztywny też 300PLN.
michalefl
Posty: 42
Rejestracja: 21 sie 2015, o 06:58
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: michal
Lokalizacja: Warszawa

Re: Finansowanie

Post autor: michalefl »

Leasing Getina na 100% (przy wpłacie 40%) to bardzo dobra oferta. Nawet uwzględniając dodatkowy GAP i ubezpieczenie przez Getin -i tak są najtańsi na rynku. ( i potrafią jeszcze z tego zapłacić do salonu 1,5% :) )
Pytanie tylko czy chcemy wpłacać 40%.
Dodatkowo ten leasing będzie najprawdopodobniej ,na "odłam" Getinu zarejestrowany w raju podatkowym - nie na Getin Leasing z dużym kapitałem , tylko na spółeczkę córkę. I pytanie co będzie z naszym zobowiązaniem jak Pan Czarnecki sprzeda za rok tą spółkę (a sprzeda jak trzeba będzie zacząć płacić podatki) .
Natomiast sama oferta pod względem kosztów -najtańsza na rynku.
kadex
Posty: 27
Rejestracja: 4 sie 2012, o 15:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Finansowanie

Post autor: kadex »

michalefl pisze:Leasing Getina na 100% (przy wpłacie 40%) to bardzo dobra oferta. Nawet uwzględniając dodatkowy GAP i ubezpieczenie przez Getin -i tak są najtańsi na rynku. ( i potrafią jeszcze z tego zapłacić do salonu 1,5% :) )
Pytanie tylko czy chcemy wpłacać 40%.
Dodatkowo ten leasing będzie najprawdopodobniej ,na "odłam" Getinu zarejestrowany w raju podatkowym - nie na Getin Leasing z dużym kapitałem , tylko na spółeczkę córkę. I pytanie co będzie z naszym zobowiązaniem jak Pan Czarnecki sprzeda za rok tą spółkę (a sprzeda jak trzeba będzie zacząć płacić podatki) .
Natomiast sama oferta pod względem kosztów -najtańsza na rynku.
Promocja w Getin się skończyła ale jest jeszcze do końca pazdziernika w Idea Banku. Rozmawiałem z nimi wynegocjowałem z nimi bez gapów i innych "ubezpieczeń" od nieprzebytych orgazmów :). Co do opłat za rejestrację 380zł netto, za wskazanie organą ścigania 75zł brutto. Wymuszają ubezpieczenie u nich na auto,które jest droższe o ok 400zł. Ale w razie wypadku nie dochodzą dosc wysokie koszty za pozwolenie na likwidacje szkody, rzeczoznawcy po wypadku, zgode na wypłatę itd....... Ja wpłacam 45% bo potrzebuję kosztów to prawie 70000zł przy moim aucie na 35 m-cy wykup 1% rata 2300zł to około 350zł taniej na racie jak niby promocyjny leasing VW gdzie wymuszają obowiazkowy GAP prawie 200zł do raty
Maverick

Re: Finansowanie

Post autor: Maverick »

A co, jesli nie daj Boze, buchna Ci furaka? :-/
kadex
Posty: 27
Rejestracja: 4 sie 2012, o 15:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Finansowanie

Post autor: kadex »

Maverick pisze:A co, jesli nie daj Boze, buchna Ci furaka? :-/
Jak wszędzie wypłacają różnicę - przerabiałem to buchneli mi mercedesa E w Krakowie. Rozliczono mnie prawidłowo
Maverick

Re: Finansowanie

Post autor: Maverick »

Czyli, ze jesli dajmy na to, splaciles 50%, a wtedy Ci zajumali auto, zwracaja 50% z aktualnego ubezpieczenia AC?
ODPOWIEDZ