jaki model pompki webasto do dwulitrowego diesla ??

shapeshifter
Posty: 80
Rejestracja: 20 kwie 2015, o 21:12
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Olsztyn

jaki model pompki webasto do dwulitrowego diesla ??

Post autor: shapeshifter »

Mam uszkodzoną pompkę v55 webasto w moim dwulitrowym dieslu. Czy podpowiecie mi jakie są symbole tej części i jej zamienników ? Na mojej jest symbol 9021361A . Na allegro znajduję 5N0965561 i 5N0965561A . Sprzedawcy twierdzą ,że są odpowiednie . Czy w przypadku zamienników muszę dokupić jakąś wtyczkę ? Czy wszystkie mają ten sam rodzaj mocowania okablowania ?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: jaki model pompki webasto do dwulitrowego diesla ??

Post autor: Enriquez »

9021361A oznacza IMHO, że masz aktualnie zamiennik, który właśnie padł...
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
shapeshifter
Posty: 80
Rejestracja: 20 kwie 2015, o 21:12
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Olsztyn

Re: jaki model pompki webasto do dwulitrowego diesla ??

Post autor: shapeshifter »

A mógłbyś trochę rozwinąć swoją wypowiedź ? Brać 5N0965561 ? Czy muszę zamawiać wtyk do pompki ? Czy ta 9021361A - ma takie samo gniazdo ?
jarkow
Posty: 469
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: jaki model pompki webasto do dwulitrowego diesla ??

Post autor: jarkow »

5N0965561 to symbol dodatkowej pompki wpdy do układu chłodzenia recyrkulacji spalin. Oryginał pompy wody webasto to 7N0965561. Występował w dwóch wersjach starsza z długim przewodem zakończonym wtyczką wpinaną bezpośrednio do pieca webasto i nowsza z gniazdem wtyczki, wtedy przewód wpinany był z jednej strony w webasto i z drugiej w pompkę. Jeśli z pompki wypiąłeś wtyczkę z przewodem to albo ktoś wcześniej już ją przerabiał, albo miałeś nowszy typ. Oznacz to że nie musisz dokupywać wtyczki. Wtyczkę kupujesz wtedy, gdy wymontowując starą pompkę z której wychodziły przewody bez wtyczki wymieniasz ją na taką z wtyczką. Pompka 5N0 i ta oryginalna 7n0 różnią się tylko wyglądem zewnętrznym i można tą 5N0 stosować do webasto (jest o połowę tańsza), trzeba tylko lekko przerobić uchwyt.
shapeshifter
Posty: 80
Rejestracja: 20 kwie 2015, o 21:12
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Olsztyn

Re: jaki model pompki webasto do dwulitrowego diesla ??

Post autor: shapeshifter »

Dzięki za pomoc . Przewodu nie wypiąłem bo jeszcze nic nie demontowałem a ręką w mojej 9021361A nie byłem w stanie stwierdzić czy jest tam gniazdo czy go nie ma.
A 9021361A jest zamiennikiem 5 czy 7no ?
Pytam ze względu na mocowanie .
Chyba wezmę pompkę z wtyczką.
ODPOWIEDZ