Slabo grzeje - czujnik wnetrza temperatury do wymiany

jkazan
Posty: 24
Rejestracja: 2 sie 2013, o 19:19
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Elblag

Slabo grzeje - czujnik wnetrza temperatury do wymiany

Post autor: jkazan »

Witam,
mam skode superb 1,9tdi 130 km 2005 rok z klimatronikiem.

W srodku praktycznie nie grzeje. Bylem na komputerze:
- klapy pracuja prawidlowo
- nie dziala czujnik wnetrza temperatury.
- dodatkowo mechanik stwierdzil, ze dla niego wiatraczek od nadmuchu, /jest w okolicach skrytki od strony pasazera/ slabo dziala. Cos mi ten argument nie pasuje.

Czy czujnik wnetrza temp. odpowiada za grzanie w srodku samochodu? Jezeli tak to jaki jest nr seryjny teog czujnika i gdzie on sie znajduje?

Pozdrawiam,
mzawrotniak
Posty: 26
Rejestracja: 1 wrz 2015, o 08:36
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Slabo grzeje - czujnik wnetrza temperatury do wymiany

Post autor: mzawrotniak »

Czujnik wnętrza - owszem, bo odpowiada za prawidłowe mieszanie powietrza zimnego i ciepłego. Sprawdź ilość płynu chłodniczego to raz. Dwa - spróbuj wyłączyć klimatyzację (ECON) i dać grzanie na max.. Jak będzie słabo grzało to kwestia nagrzewnicy może być. Jeszcze trzeba sprawdzić VAG jedną rzecz, mianowicie temperaturę płynu chłodniczego - na "desce" może być ok, ale trzeba sprawdzić w module silnika. Jeśli poszedł (zaciął się) w pozycji otwartej termostat to nie będzie się nagrzewał odpowiednio płyn chłodniczy.
jkazan
Posty: 24
Rejestracja: 2 sie 2013, o 19:19
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Elblag

Re: Slabo grzeje - czujnik wnetrza temperatury do wymiany

Post autor: jkazan »

Czujnik wnetrza - to gdzie on jest? Przy kratkach nawiewowych od modulu klimatronika? Jak sie do tego dostac??
Mam nadzieje, ze slabe grzanie to wina tego czujnika. Ale:

Ilosc plynu chlodniczego prawidlowa. Jak odkrecilem korek od zbiorniczka to bylo duze podcisnienie ......mocno zassalo i jakby przybylo plynu.......poziom w zbiorniczku sie podniosl.

Klimatyzacje dawalem na ECON, grzanie na maxa....i dalej slabo grzalo... :/

Temp plynu chlodniczego sprawdze przy okazji.

A moze byc jeszcze wina wiatraczka - bo oprocz tego ze powietrze zimne...to jeszcze jes zlsby strumien jak dam max. nawiew.

ktos poleci gdzie to sprawdzid / naprawic w okolicach Elblaga?
mzawrotniak
Posty: 26
Rejestracja: 1 wrz 2015, o 08:36
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Slabo grzeje - czujnik wnetrza temperatury do wymiany

Post autor: mzawrotniak »

Czujników wnętrza jest kilka, mierzą temperatury i "decydują" gdzie kierować nawiew, o jakiej temperaturze i jakim strumieniu. Generalnie, albo klapa mieszająca nie działa albo nagrzewnicę trafiło.. Tak to wygląda, wydaje mi się..
jkazan
Posty: 24
Rejestracja: 2 sie 2013, o 19:19
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Elblag

Re: Slabo grzeje - czujnik wnetrza temperatury do wymiany

Post autor: jkazan »

Ostatnio postawiłem samochód do mechanika w temacie grzania.
Komputer, tak jak wcześniej, wskazał: błąd czujnika wnętrza temperatury.
Fachowiec rozebrał schowek od strony pasażera celem dostania się do nagrzewnicy / podłączenia czujnika temp. wnętrza.
Co się okazało? Nagrzewnica jest OK, wentylator jest OK. Rozwalona jest obudowa nagrzewnicy /popękane plastiki/ i powietrze nie idzie do kabiny tylko gdzieś pod maskę.
Mechanik zażyczył sobie około 1000 PLN z częściami /drogo bo żeby to zrobić to trzeba rozbierać całą deskę rozdzielczą i jest na 3 dni roboty./
Narazie odpuściłem temat.........zima mija.....
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Slabo grzeje - czujnik wnetrza temperatury do wymiany

Post autor: dato »

Uważaj z rozbieraniem deski. Jeszcze nie słyszałem, żeby się komuś udało ją bezstratnie i jak w oryginale poskładać...
ODPOWIEDZ