zacinająca się tylna klapa w Combi

Awatar użytkownika
saszkin
Posty: 50
Rejestracja: 8 lut 2014, o 08:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Szczecin

zacinająca się tylna klapa w Combi

Post autor: saszkin »

Wieczór dobry (albo dzień)
Problem mam taki, może ktoś z Was spotykał się z podobnym, bądź ma jakąś poradę. Mianowicie mam problem z tylną klapą (otwieraną elektrycznie) w swojej kurze. Klapa żyje swoim własnym życiem. Jak chcę ją otworzyć, to idzie do polowy, czasem mniej lub więcej i po chwili dźwiękowy sygnał i klapa staje. Z zamknięciem jeszcze gorzej, zamyka się za 5-6 razem. Nieraz w ogóle trzeba ręcznie zamykać. Im dalej, tym gorzej. Macie jakiś pomysł? Siłowniki? ew. jaka inna usterka? Jak siłowniki, to kibel, drogie są jak diabli...
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13606
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: zacinająca się tylna klapa w Combi

Post autor: Enriquez »

Jedź do Grzesia26, niech przeskanuje to komputerem.
Stawiam na coś z kabelkami.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Kristo
Posty: 33
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 11:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: KWA
Kontakt:

Re: zacinająca się tylna klapa w Combi

Post autor: Kristo »

saszkin pisze: Jak siłowniki, to kibel, drogie są jak diabli...
Stawiam na siłownik - słownie jeden siłownik z pary pewnie uszkodzony - miałem podobne efekty - siłownik naprawili mi w warsztacie elektrycznym ( ale to hobbyści byli bo nikt raczej się tej roboty podjąć ) wyszło mniej więcej połowa tego co kosztuje używka na alledrogo
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13606
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: zacinająca się tylna klapa w Combi

Post autor: Enriquez »

u mnie jak był jeden uwalony (znaczy kabelki od niego), to klapa chodziła normalnie mimo to, więc nie wiem, czy to dobry trop
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: zacinająca się tylna klapa w Combi

Post autor: sko89 »

Weź smar biały w sprayu, wetknij rurkę pod osłonę siłowników i porządnie je przesmaruj. Jak masz czym to uprzednio przedmuchaj. Takie objawy są jak dostanie się w tryby zanieczyszczenie albo brak smaru. To Cie nic nie będzie kosztować a przesmarować i tak nie zaszkodzi. W drugiej kolejności stawiam na kabelki.
Awatar użytkownika
saszkin
Posty: 50
Rejestracja: 8 lut 2014, o 08:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Szczecin

Re: zacinająca się tylna klapa w Combi

Post autor: saszkin »

sko89 pisze:Weź smar biały w sprayu, wetknij rurkę pod osłonę siłowników i porządnie je przesmaruj. Jak masz czym to uprzednio przedmuchaj
przedmuchac wlasnie nie mam czym, ale jutro sprobuje przesmarowac, a noz widelec da to jakis efekt. jak nie, niestety akcja warsztat.
w kazdym razie dzieki za porady.
Awatar użytkownika
saszkin
Posty: 50
Rejestracja: 8 lut 2014, o 08:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Szczecin

Re: zacinająca się tylna klapa w Combi

Post autor: saszkin »

huh, dawno mnie tu nie bylo. a wiec po kolei. operacja udana, pacjent przezyl :D
ale zeby nie bylo tak rozowo - padly oba silowniki. nie polecam nawet pytac w ASO. koszt 3600 za komplet. malo tego, w moim wypadku padl tez sterownik od silownikow. na szczescie sa dostepne za 100 zl. silowniki, natomiast kupilem na aledrogo za 1200 zl/kpl. jak widac, el. klapa, to fajna rzecz, do poki nie pierd....yknie...
Michaelangelo
Posty: 4
Rejestracja: 30 sie 2015, o 12:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał

Re: zacinająca się tylna klapa w Combi

Post autor: Michaelangelo »

Kristo pisze:
saszkin pisze: Jak siłowniki, to kibel, drogie są jak diabli...
Stawiam na siłownik - słownie jeden siłownik z pary pewnie uszkodzony - miałem podobne efekty - siłownik naprawili mi w warsztacie elektrycznym ( ale to hobbyści byli bo nikt raczej się tej roboty podjąć ) wyszło mniej więcej połowa tego co kosztuje używka na alledrogo

W jaki sposób moge zróżnicować czy problem mam z jednym silownikiem czy z dwoma czy ze sterownikiem klapy? Bo ostatnio też zaczęła sie zacinać, częściej przy podnoszeniu i częściej jak zrobiło się chłodniej i pada mam wrażenie. Pisales że ci naprawili. Też mam znajomych czarodziejów wiec może coś wymyslą skoro i tak ma iść na szrot silownik to warto popróbować wszystkiego przed kupnem nowych.
ODPOWIEDZ