sterownik regulacji zasięgu reflektorów

apg
Posty: 6
Rejestracja: 29 cze 2013, o 08:58
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

sterownik regulacji zasięgu reflektorów

Post autor: apg »

Witam. Czy ktoś z szanownych forumowiczów orientuje się gdzie znajduje się "sterownik regulacji zasięgu reflektorów? Wiem że czujniki poziomu znajdują się w przednim i tylnym nadkolu, natomiast nie wiem gdzie ten sterownik. Problem mój polega na tym że nie działa poziomowanie ksenonów. Mam dwa błędy:

Address 55: Xenon Range
01539 - Headlights Not Adjusted
35-00 - -
65535 - Internal Control Module Memory Error
00-00 - -

pierwszy błąd to od adaptacji, ale nie mogę jej zrobić bo padł mi prawdopodobnie w/w sterownik...
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: sterownik regulacji zasięgu reflektorów

Post autor: Matt »

Sterownik jest chyba w bagażniku. Tak mi się wydaje, bo mechanik w aso zapytany o czas wymiany "szybko to się robi, chyba, że ma pan zmieniarkę", więc musi być gdzieś tam chyba :D A koszt takiego sterownika w aso to chyba 1100zł...
apg
Posty: 6
Rejestracja: 29 cze 2013, o 08:58
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: sterownik regulacji zasięgu reflektorów

Post autor: apg »

Nie chciałbym rozkopać całego bagażnika :) za zmieniarka z tego co wiem jest tylny czujnik poziomu, sterownik byłby w tym samym miejscu?
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: sterownik regulacji zasięgu reflektorów

Post autor: Matt »

Na forum passata też piszą, że jest gdzieś tam, więc tam szukaj. Lewa strona, nie cały bagażnik :D
apg
Posty: 6
Rejestracja: 29 cze 2013, o 08:58
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: sterownik regulacji zasięgu reflektorów

Post autor: apg »

Wg programu ElsaWin sterownik jest z tyłu bagażnika po lewej, więc przypuszczenia potwierdzone :D Muszę się teraz tylko dobrać do niego...
pulp
Posty: 16
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 09:02
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Adam

Re: sterownik regulacji zasięgu reflektorów

Post autor: pulp »

Panowie, mam taki problem, ostatnio bawiłem się VCDSem i wszedłem w 55 xenon range, adaptacja itd ale niczego nie zmieniałem - jednak po wyjściu zapaliła się kontrolka spalonej żarówki i teraz sczytuje błąd 01539 poziowanie ksenonów, próbowałem wykonać nastawy podstawowe, jak piszą na innych forach, ale wszystkie kanały są not availble,

To wiadomo prosta sprawa co trzeba zrobic... alle gdy wchodze w basic wyswietla sie w kanale 001 i 002 Error group not available.
EDIT: chyba rozwiązałem problem zakodowałem na passata 3B FWD 00007 zamiast na suberba 00005 i błąd zniknął, ale dziwne, bo nie przypominam sobie abym to wcześniej zmieniał...
ODPOWIEDZ