dziwne odgłosy jakby terkotanie lub iskrzenie

Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

dziwne odgłosy jakby terkotanie lub iskrzenie

Post autor: Arci9 »

Hej,
długo zastanawiałem się jak do problemu podejść, przeszukałem forum ale nic nie znalazłem.
Mianowicie, przy uchylonych szybach, chyba głównie na nie do końca rozgrzanym aucie, wydobywają się dziwne odgłosy,słychać jakby przepięcia prądu....
Odgłosy te słychać chyba tylko przy małych prędkościach <40km/h, nie wiem od kiedy i czy zawsze, bo warunek jest taki, że muszą być uchylone okna (aby było coś słychać) - hałas na zewn. jest raczej odczuwalny, bo zwróciłem uwagę, że coraz częściej ludzie się odwracają gdy jadę....

Dodatkowo (nie wiem czy to wiązać czy nie) wydobywa się nieraz hałas identyczny z tym podczas wyząbkowanych opon. Gorsze jest to, że a) opony są nowe NOKIANY) b) nie potrafię jednoznacznie określi w jakich warunkach hałas ten się pojawia i czy np. nie jest to specyfika samych opon (użytej mieszanki) - zimowe mam też NOKIANy (kilkuletnei) i też podobne odgłosy się wydobywają.
Sam hałas jest równomierny, ruszanie kierownicą, hamowanie nie zmienia jakoś drastycznie samego hałasu. Raz jest bardzo uciążliwy, raz w ogóle go nie ma.... Jednego wyjazdu (nad morze) wyjeżdzałem rano 3 w nocy (w temp. ok. 7 stopni) i przez dobre 2h musialem słuchać niewygodnego dźwięku, by zaraz po tym zrobiło się cichutko i dopiero pod koniec 6h podróży powrócił on w mocno złagodzonej formie.

Pomysły mam dwa (odnośnie halasu jak z wyz. opon) jednak jakieś łożysko powoli się kończy, specyfika mieszanki opon, asfaltu i temp. powoduje takie reakcje?
Macie jakieś pomysły? I odnośnie pierwszego hałasu i drugiego?

Pozdr
Artur
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: dziwne odgłosy jakby terkotanie lub iskrzenie

Post autor: kamracik »

Raczej ciężko mi skojarzyć taki dźwięk. Spróbuj może podjechać na stację diagnostyczną na roli i tam sprawdź (ewentualnie na kobyłkach można, ale bezpieczniej na rolkach). Tudzież Ty zostań na zewnątrz, a niech kto inny jeździ wokół Ciebie i spróbuj namierzyć skąd ten dźwięk.
ODPOWIEDZ