Antena CB

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Antena CB

Post autor: neck99 »

Trzymając wciśnięty przycisk nadawania w mikrofonie, należy pokrętłem CAL ustawić wychylenie wskazówki na koniec skali po prawej stronie. Kalibracja skończona, teraz należy górny przełącznik FWD/REF ustawić w pozycję REF (reflex - fala odbita) i odczytać wskazania miernika na górnej skali (przycisk nadawania nadal wciśnięty)

Kazda zmiana długości anteny wymaga na nowo Fwd i potem Ref. Nie możesz tak jak chciałeś - niestety.
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Antena CB

Post autor: Misiek Fisiek »

Rozumiem. Jeszcze raz dzieki Neck.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Antena CB

Post autor: gsh »

Ja po zabawie z anteną pseudo Missouri ( badziew okropny ) i Sirio AS100 ( antena ok ) wskoczyłem w mega baciora, tj. SIRIO MEGAWATT 4000.
2m bata robi wrażenie :) Dzisiaj podjechałem na jej ustawienie - swr 1.2 na środku dachu do swr 1.3-1.4 na klapie bagażnika.
Radio to lavayette venus oraz uniden 520xl - w centrum Bytomia odbiór naprawdę ok, łapałem bdb sygnał z okolicznych dzielnic bytomia i mnie równiez było bdb słuchać. Przez kilka następnych dni potestuję ją w trasie, ciekawe jak będzie z zasięgiem.
Próbuję sie przekonać do lavayette z uwagi na super rozwiązanie tego radia związane z jego ergonomią i możliwością ukrycia w zasadzie gdziekolwiek, jak zasięg realny będzie 6-8km na tym radiu to zostaje ze mną, więcej mi nie potrzeba.

A tu 2m bacior na klapie bagażnika :)

Obrazek


Mam nadzieję że na autostradzie 16cm magnez wytrzyma, a jak nie to widziałem fajne rozwiązanie http://allegro.pl/high-end-supermocna-p ... 71428.html
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Antena CB

Post autor: neck99 »

Jak samochodzik na zdalne sterowanie :)

P.S zerknij na schowanie radia Uniden tak jak to zrobiłem : viewtopic.php?f=7&t=1835" onclick="window.open(this.href);return false; może ci podejdzie ten pomysł.
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: Antena CB

Post autor: grzesiu26 »

gsh - na kiedyś na Astrze woziłem Santiago 1200 (dł. 1950 mm) na podstawie magnesowej o średnicy 16 cm i nigdy mi antenka nie spadła.
Awatar użytkownika
karmel
Posty: 158
Rejestracja: 25 sty 2011, o 11:05
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 208KM/305Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: Kraków

Re: Antena CB

Post autor: karmel »

gsh pisze: Mam nadzieję że na autostradzie 16cm magnez wytrzyma, a jak nie to widziałem fajne rozwiązanie http://allegro.pl/high-end-supermocna-p ... 71428.html
ja mam taką antenkę http://www.president.com.pl/alaska,303675,2.html" onclick="window.open(this.href);return false; na 16 cm magnesie co prawda na dachu ale przy około 230km/h mi ja zwiało
historia: Fiat UNO, Octavia I, Octavia II, Superb II, coś z 2 kołami;)
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: Antena CB

Post autor: Matt »

Mi w Mercedesie Viano taki sam zestaw jak Karmela zwiało z dachu przy 200
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Antena CB

Post autor: dato »

Bo to jeszcze zależy, w którą stronę wieje i ile czasu używasz. Miałem taką krótką, z którą długo nic się złego nie działo, potem zaczęło ją zwiewać na A2 jak mocno wiało, a potem zawsze na A2 ;)
Magnes słabnie po jakimś czasie. Nowy 16cm będzie trzymał i do 250 bo w wichurę tyle nie pojedziesz, ale po pół roku-roku zacznie "o dziwo" spadać i tyle...

Można sobie mały magnesik neodymowy wsadzić (dobrą stroną;) do dachu pod tapicerkę, magnes anteny będzie "chwytał" 3x mocniej i nie ma siły, żeby zwiało - patent kupiony od gościa z aluminiowym Audi...
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Antena CB

Post autor: gsh »

dato pisze:Można sobie mały magnesik neodymowy wsadzić (dobrą stroną;) do dachu pod tapicerkę, magnes anteny będzie "chwytał" 3x mocniej i nie ma siły, żeby zwiało - patent kupiony od gościa z aluminiowym Audi...
Potwierdzam, znajomy ma tak w CORSIE ale to już gościu który jest maniakiem tego typu zabawek ( cb radiowiec, krótkofalarz ) i bata ma przoogromnego na dachu.
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Antena CB

Post autor: Misiektt »

Witam,
W sprawie uchwytów do CB, przepraszam że to tyle trwa ale jutro będzie już gotowe do wysłania do chromowania muszę poprawić dolną płytkę żeby było lepiej niż ostatnio :)
Mam w sumie 20 sztuk jeśli ktoś jest jeszcze chętny to zapraszam bo niestety nie robię tego zarobkowo więc wysyłam tyle ilu jest chętnych.
Superbowl
Posty: 2
Rejestracja: 13 cze 2012, o 05:24
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Wawa-Wesola

Re: Antena CB

Post autor: Superbowl »

Chetnie dopisalbym sie na liste zamowien na chromowany uchwyt version 2.00 (z poprawiona dolna plytka).
Ze wstydem przyznam, ze moj dotychczasowy uchwyt na relingu wyglada tragicznie.
Misiektt, bardzo prosze o detale zamowienia na PW
Wesoła - nie mylić z Wołominem lub Pruszkowem.
Wawa-Wesoła to najmłodsza dzielnica w mieście.
Obrazek
Mode by MR-MOTORS: Pwr 164,7KM @ 3764 rpm / Tq 384,6 Nm @ 2166 rpm
huzar24
Posty: 76
Rejestracja: 22 gru 2011, o 12:42
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Poznań

Re: Antena CB

Post autor: huzar24 »

skodzina po zmianie anteny z presidenta na sirio turbo 5000 - 1996cm długości (poprzednią na magnesie 12cm zwiało na autostradzie, mam małe rysy na tylnej szybie i boku klapy bagażnika:-( )
Stąd rozwiązanie "ostateczne"...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: Antena CB

Post autor: jjumbo »

kiedyś czytałem ciekawy artykuł , otóż badacze z uniwersytetu w cembridge przeprwadzali badania związku długości anteny CB na samochodzie do długości męskiego ............., huzar24 u ciebie widzę że nie wesoło
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Antena CB

Post autor: Misiek Fisiek »

Nie masz boga w sercu huzar ;) Wyrypać dziurę w dachu w prawie nowym aucie..
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
huzar24
Posty: 76
Rejestracja: 22 gru 2011, o 12:42
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Poznań

Re: Antena CB

Post autor: huzar24 »

tiaaaa....wziąłbym 4 metry ale takich nie robią:-) wtedy kompleks byłby zaleczony:-)

jak na razie same plusy - odbiór rewelacja - i ta cisza nawet w mieście na asc, president przy tym sirio rzęził

dziura to przerobiony otwór od anteny radiowej - cb po przelotce robi za ukf
ODPOWIEDZ