Skoda Rapid - pierwsze zdjęcia

Nowości, fakty, ciekawostki. Dyskusje na temat artykułów i informacji prasowych publikowanych w sieci. Nie tylko o Superb'ie
Awatar użytkownika
przem00
Posty: 628
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 15:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KWI

Skoda Rapid - pierwsze zdjęcia

Post autor: przem00 »

Oto nowe fotki brata bliźniaka nowego Toldeo.
Co Wy na to ?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
karmel
Posty: 158
Rejestracja: 25 sty 2011, o 11:05
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 208KM/305Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: Kraków

Re: Skoda Rapid - pierwsze zdjęcia

Post autor: karmel »

czy mi się wydaje czy ona ma z tyłu ledy??
historia: Fiat UNO, Octavia I, Octavia II, Superb II, coś z 2 kołami;)
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: Skoda Rapid - pierwsze zdjęcia

Post autor: jjumbo »

to jeszcze nie to , ma stare logo skody
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
BART WA
Posty: 32
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 02:03
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skoda Rapid - pierwsze zdjęcia

Post autor: BART WA »

Jestem zniesmaczony, spodziewałem się raczej rodzinnego coupe.
Niestety skoda klepie wszystko na jedno kopyto - jeden model od drugiego się prawie nie różni :(
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Skoda Rapid - pierwsze zdjęcia

Post autor: Big »

"Ciekawe" są te naklejki które upodabniają przednie światla do świateł Fabii II oraz doklejona (!!) chormowana cześć przedniego grilla.
BartWa, ja tam nie widzę podobienstwa do innych modeli. ten model bedize jako pierwszy prezentował nową linię stylistyczną Skody.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2012, o 06:47 przez Big, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Odp: Skoda Rapid - pierwsze zdjęcia

Post autor: sjak »

Nowy krol w segmencie dla przedstawicieli handlowych...

Wysyłane z HTC Desire S za pomocą Tapatalk 2
EMILIOPIASTÓW
Posty: 336
Rejestracja: 29 mar 2012, o 08:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 175
Imię: EMIL
Lokalizacja: PIASTÓW
Kontakt:

Re: Skoda Rapid - pierwsze zdjęcia

Post autor: EMILIOPIASTÓW »

kolor bardzo kiepski podejżewam ,że jakiś beż capucino był by lepszy
EMILIO SUPERB KOMBI PLATINIUM 2,0 TDI DSG
BART WA
Posty: 32
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 02:03
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skoda Rapid - pierwsze zdjęcia

Post autor: BART WA »

Big pisze:BartWa, ja tam nie widzę podobienstwa do innych modeli. ten model bedize jako pierwszy prezentował nową linię stylistyczną Skody.
Ta "nowa" linia skody jest tak inna od "starej", że jakby pościągał z niej emblematy to i tak 9/10 samochodziarzy powiedziałoby, że to kolejne auto czeskiego koncernu.

Spodziewałem się czegoś zupełnie innego. Nie wiem czy wszyscy z Was wiedzą jak wyglądała skoda Rapid i jakie emocje wzbudzała na ulicach w latach 80'tych. To było takie Porsche PRL'u, piękne, sportowe i nieosiągalne. To auto wzbudzało sensację - a teraz co zaprezentowano... kolejny sedan bez wyrazu. Otwierając post o tytule "Skoda Rapid - pierwsze zdjęcia" liczyłem na jakieś fajerwerki i wielki remake w stylu VW scirocco. Nie tego się spodziewałem...
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Skoda Rapid - pierwsze zdjęcia

Post autor: Big »

Bart wa, gdybyś dokładnie śłedził najnowszą historię Skody to doskonale wiedziałbyś, bo jest to wiadome od ok. 1,5 roku, że auto które zastąpi Octavię Tour II będzie się nazywało ... Rapid i będzie to .... sedan/liftback klasy kompact pozycjonowany pomiędzu Fabią II, a najnowszą Octavią III. Nie jest więc zupełnie zaskoczeniem taki, a nie inny, kształt tego auta, tym bardziej, że już rok temu Skoda zaprezentowała światu prototyp Vision L na którym, jak oficjalnie wtedy poinformowano, oparto Skodę Rapid i jak widać to auto jest po porstu dopracowaną kopią tego prototypu.
Co do do tego pierwszego Rapida, czyli auta oprtego na linii modeli 105/120/130 to było to porsche PRL-u ale tylko z wyglądu, bo pod maska miało one całe 62 KM, 14 s do 100 km/h, a jego prędkość maksymalna wynosiła demoniczne 153 km/h. Czyli każdy Polonez bił to "Porsche" na głowę ;)
BART WA
Posty: 32
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 02:03
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skoda Rapid - pierwsze zdjęcia

Post autor: BART WA »

Big pisze:Bart wa, gdybyś dokładnie śłedził najnowszą historię Skody to doskonale wiedziałbyś, bo jest to wiadome od ok. 1,5 roku, że auto które zastąpi Octavię Tour II będzie się nazywało ... Rapid i będzie to .... sedan/liftback klasy kompact pozycjonowany pomiędzu Fabią II, a najnowszą Octavią III. Nie jest więc zupełnie zaskoczeniem taki, a nie inny, kształt tego auta, tym bardziej, że już rok temu Skoda zaprezentowała światu prototyp Vision L na którym, jak oficjalnie wtedy poinformowano, oparto Skodę Rapid i jak widać to auto jest po porstu dopracowaną kopią tego prototypu.
Co do do tego pierwszego Rapida, czyli auta oprtego na linii modeli 105/120/130 to było to porsche PRL-u ale tylko z wyglądu, bo pod maska miało one całe 62 KM, 14 s do 100 km/h, a jego prędkość maksymalna wynosiła demoniczne 153 km/h. Czyli każdy Polonez bił to "Porsche" na głowę ;)
Nie śledzę wcale najnowszej historii skody bo do niedawna byłem przekonany, że zawsze będę jeździć wyłącznie mocnymi benzynowymi BMW, no niestety w życiu czasem tak bywa...
A co do Rapida to był on Porsche nie ze względu na osiągi tylko dlatego że BYŁ!!! To były czasy gdy ludzie marzyli o własnym Fiacie 126.W PRL'u osiągnięciem było kupno jakiegokolwiek samochodu ze względu na brak podaży. Taką skodę o ile się nie mylę można było kupić tylko za dolary i to za naszą południową granicą. Dziś trudno to jakkolwiek odnieść do dzisiejszych ze względu ogólnodostępność na rynku aut wszelakiej maści.
W latach 80-tych Rapid był autem o sportowej charakterystyce i obiektem pożądania demoludów. Niestety na taki luksus stać było tylko nielicznych. To jedno z aut które ciągle miało brudne boczne szyby przez to że dzieciaki ciągle zaglądały do środka żeby spojrzeć na jego piękne zegary z obrotomierzem i sprawdzić "ile ma na liczniku". Niestety remake tego modelu nie wzbudza już żadnych emocji i z poprzednią wersją łączy go tylko nazwa.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Odp: Skoda Rapid - pierwsze zdjęcia

Post autor: dato »

Po co cytujesz cały post, na który odpowiadasz ???
Piterko
Posty: 241
Rejestracja: 6 sty 2012, o 21:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: Skoda Rapid - pierwsze zdjęcia

Post autor: Piterko »

jak dla mnie to mix octavi i exeo
DAJ MU NA ZIMNYM ! ;d
Awatar użytkownika
przem00
Posty: 628
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 15:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KWI

Re: Skoda Rapid - pierwsze zdjęcia

Post autor: przem00 »

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... kOtZDFTwgI" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Skoda Rapid - pierwsze zdjęcia

Post autor: Misiek Fisiek »

Jakiś dziwny ten rapid bo w zakrętach łapał stosunkowo niewielkie przechyły a piec brzmiał jakoś basowo. Generalnie rapid wydaje mi się być konkurencją dla renault fluence.

Edit: To chyba jednak brzmienie jakiegoś autka w tle.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
ODPOWIEDZ