1.8 T długo odpala

Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5816
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: 1.8 T długo odpala

Post autor: pab567 »

Właśnie dostał bana
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: 1.8 T długo odpala

Post autor: sjak »

pab567 pisze:Właśnie dostał bana
Kurczę, a już się zanosiło na fajną jazdę :lol: :lol: :lol:
kamil77wwy
Posty: 5
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 12:43
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Kamil

Re: 1.8 T długo odpala

Post autor: kamil77wwy »

odpala na benzynie i jeździłem na samej benzynie nic nie dało. A gaz poprawiany był przez dobrego gazownika więc gaz jest ok
bodzilla
Posty: 103
Rejestracja: 26 gru 2014, o 19:46
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Boguslaw
Lokalizacja: Grudziadz

Re: 1.8 T długo odpala

Post autor: bodzilla »

U mnie jest podobny problem tylko ze jak auto po uzytkowaniu lpg zgasze z zalaczona instalacja.jak jezdze na samej beni to nie ma najmniejszego problemu z odpaleniem.podobno urok ICOMA :D a skoro u Ciebie na samej beni tez ciezko zapala to posluchaj co madrzejszych tutaj i nie szukaj sam bo cos tylko spier....isz i dopiero bedzie bajzel.
bodzilla
Posty: 103
Rejestracja: 26 gru 2014, o 19:46
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Boguslaw
Lokalizacja: Grudziadz

Re: 1.8 T długo odpala

Post autor: bodzilla »

Panowie a takie może głupie pytanie do Was -mianowicie zauważyłem ze korekty długie na gazie mam sporo na plus bo aż + 6.0 na NL/DE gazie a na polskim nawet do +7.0 .Na benzynie jest w normie bo około 0.6 na plusie czyli bardzo blisko zera.I teraz jak jeżdżę na gazie i tak go zgaszę to może dlatego auto zapala dłużej bo korekty długie wskazują ubogą mieszankę? może to jest przyczyną? Jeśli przełączę auto na benzynę i wtedy korekty się unormują i wskazania są bliskie zera to po zgaszeniu auta rano czy też po kilku dniach pali od strzała.Może to jest cała przyczyna porannych ciężkich rozruchów co? pozdrawiam
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13607
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: 1.8 T długo odpala

Post autor: Enriquez »

Nie ma głupich pytań, tylko obawiam się, że na naszym forum nie ma tak naprawdę specjalistów od tych rzeczy.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
bodzilla
Posty: 103
Rejestracja: 26 gru 2014, o 19:46
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Boguslaw
Lokalizacja: Grudziadz

Re: 1.8 T długo odpala

Post autor: bodzilla »

Korekty odczytuje na postoju co prawda ale w 2 okienku na kanale 032 jest wskazanie z zapamietanego pod obciazeniem i tam to juz jest kosmos bo +10 .Moją instalacja steruje ECU benzynowe i stad moge w łatwy sposób odczytać w danej chwili dane czy to na benzynie czy LPG.TEmat już ogarnąłem.Zmieniłem kalibratory dpo wtryskami LPG na większe i zarówno czasy wtrysków jak i korekty długie unormowały się ;) Ale jakie było moje zdziwienie gdy wszedłem w liczniki i chialem sprawdzic przebieg otóż- nie da się!!!! wyskoczyły 3 opcje że:
-licznik został w przeszłości cofnięty
-licznik został wymieniony
-Ecu było wymieniane
I teraz pytanie do was-jako że spłacam to auto w DE a komis zarzekał się na autentyczność przebiegu (jak brałem od nich niby miało 133 tys.km najechane ) to jeśli podjade do jakiegos serwisu VW bądź Skody i na piśmie mi dadzą że było cos grzebane przy liczniku to mam jakieś szanse na negocjacje co do ceny?dodam że komis dał mi rok gwarancji na to auto wiec i taka oczywistość to wprowadzanie klienta w błąd a w DE to spore naruszenie prawa z tego co wiem.Czy waszym zdaniem mam jakiekolwiek szanse by stanowczo obniżyć cenę auta?Lub w skrajnym przypadku po prostu je oddać bez placenia jakiejś kary umownej?co o tym myślicie?
LMB
Posty: 1365
Rejestracja: 27 cze 2013, o 16:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: 1.8 T długo odpala

Post autor: LMB »

Oddac. Skad wiadomo co jeszcze kombinowane... jesli faktyczni elicznik krecony.
"In 1969 I gave up women and alcohol - it was the worst 20 minutes of my life."

Powered by George Best
ODPOWIEDZ