Superb vs Mercedes vs BMW

Nowości, fakty, ciekawostki. Dyskusje na temat artykułów i informacji prasowych publikowanych w sieci. Nie tylko o Superb'ie
fan
Posty: 46
Rejestracja: 2 cze 2011, o 17:18
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Polska

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: fan »

Artykul troche tendencyjny,rownie dobrze mozna SII KOMBI porownac do PORSCHE PANAMERA i tez z nim wygra.Jak dla mnie bardziej rozsadnym jest porownanie pod wzgledem ceny,powiedzmy ze mamy 100-120 tys zl to co wtedy kupic?Nowego SII czy 3-letnia E-klase,A6 czy moze BMW 5.Ogolnie nie ma porownania co do wykonania SII z BMW 5,E-klasą czy nawet AUDI 6.Uzyte materialy sa gorszej jakosci,miejsca z przodu w SII jest mniej,na szerokosc tak samo jedynie co to z tylu przestrzeni na nogi SII ma wiecej(wyglada to smiesznie w porownaniu do ilosci miejsca z przodu).Plastiki sa gorszej jakosci,samo wykonanie gorsze.Zobaczcie sobie grubosc drzwi w SII i w reszcie,grubosc siedzen itd.Ogolnie SII ma duzo czesci zerznietych z OII FL(ktora posiadam).Sam komfort jazdy jest tez inny.Po prostu to nie jest ta półka i tyle.p.s.SII to troche wieksza siostra OII i basta.
EMILIOPIASTÓW
Posty: 336
Rejestracja: 29 mar 2012, o 08:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 175
Imię: EMIL
Lokalizacja: PIASTÓW
Kontakt:

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: EMILIOPIASTÓW »

popieram Kolege Fan to są fakty troche chore jest porównanie bmw do superba
EMILIO SUPERB KOMBI PLATINIUM 2,0 TDI DSG
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: Matt »

Kuzyn ma E-klasę 320 cdi w211 z 2005 roku, przelatał nią już ponad 350tys a skóra na siedzeniach jest w bardzo podobnym stanie(o ile nie lepszym) jak u mnie w superbie I po 170 tys.
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: neck99 »

Mattpl tylko weś proszę pod uwagę jedno.

a) Wsiadam, jade 10 km, wysiadam. Wsiadam jade 10 km wysiadam. itd.
b) Wsiadam jade 300km wysiadam, Wsiadam jade 300km wysiadam. itd

Na tej podstawie można stwierdzić które auto będzie miało bardziej wysłużony środek. Ciągle wsiadanie wysiadanie ocieranie sie, zawadzanie butami o tapicerkę etc.

Dlatego auta z niemiec sciągane z przebiegiem 400 tyś krecone sa na 180 tyś bo wygladaja jak te polskie po 180 tys. U nas rocznie srednio robi się ok 20 tyś. A niemczech 50 jak nie więcej tys. im dłoższe trasy auto robi tym środek jest mniej zniszczony - IMHO można by przyjąć takie stwierdzenie.

W nawiązaniu do skóry w aucie wpływ na to ma też wiele innych rzeczy.

a) człowiek waży 150g
b) człowiek waży 70kg

Lub nawet :

a) gość jeździ w garniturowych spodniach
b) gość jezdzi w dżinsach lub mocno "chropowaych" spodniach

Lub

a) jeden pielęgnuje skórę raz w tygodniu (nawilża ją odpowiednimi środkami)
b) jeden nie robi nic
c) jeden nie robi nic przez rok a po roku mocno zabrudzona daje do ostrego chemicznego czyszczenia

To wszytko jak widzisz ma wpływ.
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: Misiek Fisiek »

Neck ma oczywiscie rację. Spojrzcie zreszta na auto sancruza. 170 000 przebiegu i lekko wygnieciona skora na fotelu kierowcy.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
fan
Posty: 46
Rejestracja: 2 cze 2011, o 17:18
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Polska

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: fan »

Dzisiaj bylem w salonie Skody i jeszcze raz dokladnie ogladalem SII za okolo 150tys zl.Jesli ktos nie widzi roznicy miedzy Skoda a AUDI,BMW lub MERCEDESEM to niech obejrzy boczki w drzwiach we wszystkich autach,jakie materialy i gdzie sa uzyte(w SII słaby plastik).Tylny podłokietnik w SII to żenada,ugina sie cały az strach.Same fotele sa duzo gorzej wykonane.Co do jazdy tymi samochodami to te pozostale 3 marki to inna bajka,inne wlasciwosci jezdne,calkiem inne wygluszenie tych aut co sluchac przy wiekszych predkosciach.
p.s.a co do tapicerki w Skodzie to dzisiaj bylem w ASO Skody w zwiazku z OIIFL.Przebieg 29tys km i tapicerka boczków fotela mimo ze "naprawiana"juz byla 3 razy dalej sie marszczy jak skora na k.....e.Ciagnac temat to mozna by porownac Octavie do A4,BMW 3 i C-KLASY,ciekawe czy tez by wygrala? :D
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: Misiek Fisiek »

Fan czym Ty sie tak podniecasz? Nie podoba Ci sie Superb to kup sobie A6 i po kłopocie. Jeżeli tak Ci przeszkadza jakosc plastiku, z jakiego wykonane są boczki drzwi..
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
EMILIOPIASTÓW
Posty: 336
Rejestracja: 29 mar 2012, o 08:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 175
Imię: EMIL
Lokalizacja: PIASTÓW
Kontakt:

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: EMILIOPIASTÓW »

Fan ma namyśli ,że skoda to skoda to nie to samo co audi
EMILIO SUPERB KOMBI PLATINIUM 2,0 TDI DSG
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: Matt »

Tak, tylko ten merc nie jest sprowadzony z Niemiec. Śmigał tylko po naszych "autostradach". Po mieście jeździ tyle co moja skoda+dodatkowo robi jeszcze trasy. Obaj z kuzynem jesteśmy podobnej postury. Nie ma co ukrywać i doszukiwać się tu innych przyczyn. Mercedesy są lepiej wykonane, z lepszych materiałów. Tylko cena robi swoje...
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: neck99 »

Mattpl - mam znajomka w ASO marca. Nigdy by mi go nie polecił. Mercedes to nie to samo co kilka lat temu. Kiedyś owszem były drogie i dobrej jakości dzis sa tylko drogie i standardowej jakości. Merc ciągnie na marce i to grubo. Znajomek mówi ze mają wiele wiele awarii. Jednak merc nie robi problemów prawie każda usterka od ręki jest usuwaną. Nie ma takiej opcji, żeby sprawdzić i powiedzieć proszę pojeździć i jak sie znów pojawi to zobaczymy. Wymieniają od razu. Ale niestety to ta sama jakość. Teraz wszytko i tak robią chinole. Czy to do skody czy do merca czy BMW. Wszytko jest robione tak żeby wytrzymało okres gwarancji po tym okresie może się zepsuć. Tylko jak sie zepsuje do skody to cena jest rozsądna jak sie zepsuje do merca to płacisz +60% za to ze to do merca mimo, że to ten sam chińczyk z tej samej blaszki utłucze.

Tak na marginesie. Znajomek z ASO skody jak załatwiał mi Skodzine - bo zanim do niego trafiłem przeszedłem po kilku salonach w celu cięcia ceny - powiedział mi ze tak to jest z skodą, oplem, fordem ze tu dilerzy się sami zarzynają. I sprzedają auto nawet z zyskiem 500 złotych. W AUDI, czy np Mercu BMW jak nie zarobią na aucie kilku mocnych tysiaków to nawet się w to nie bawią.
Ostatnio zmieniony 15 maja 2012, o 13:32 przez neck99, łącznie zmieniany 1 raz.
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: neck99 »

sorki wkleiło się 2 razy :)
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: Misiek Fisiek »

Pewnie, ze mercedesy/audi/bmw sa wykonane z lepszych materiałow. Ale nie widzę powodu żeby nie porownywac tych aut. Najpopularniejszy silnik w s2 to zarazem najpopularnieszy slnik w a6 (2.0 tdi). Mozna porownywac skrzynie biegow (dsg lepsze niz multitronic z 2.0 tdi). Mozna tez porownywac wnetrze i tu audi/bmw/mercedes wygrywa.

Generalnie chodzi mi o to, ze audi, bmw czy merc to tez auta dla ludu i nie ma się czym podniecac bo roznica między nimi a s2 jest niewielka.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: neck99 »

Zuber pisze: nie ma się czym podniecac bo roznica między nimi a s2 jest niewielka.

Dokładnie..

To że chude "szkapowate" "blondyny" sikają po kolanach jak się zatrzyma A,B,M to jeszcze nie wyrocznia ;)
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
superr
Posty: 44
Rejestracja: 1 wrz 2011, o 19:35
Samochód: Superb II combi
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Jacek
Lokalizacja: Poznań

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: superr »

Moze i macie racje, lepiej sie prowadzi, wygoda, szerzej w srodku, lepsze materiały ale... Mam w domu SII i OII SCOUT, natomiast ojciec ma w211 320 CDI, brat B 180 CDI i jedno co moge powiedziec, aktualnie w garazu i uzytku sa co? 2 skodzianki oczywiscie! Jakosc Mercedesa jest zenujaca! Serwis lepszy, milszy i bardziej dla człowieka, ale i odpowiednio drozszy ;) Ostatnimi czasy w W211 padła klima (4 strefowy climatronic). Stal w serwisie (autoryzowanym) 3 tyg, wymieniane wszystko po kolei, stanelo na kompresorze, niby wszystko dobrze miesiac pojezdzil i wczoraj znow zawieziony do serwisu. B-klasa natomiast nie jest zbyt awaryjna, choc kilka awarii sie zdarzylo, ale jest to wozidelko nie bardzo wiem do czego.... Ani w trase (powyzej tysiaca kilometrow trasa i hotel ze SPA), ani w miasto, bo pali 3-4 litry wiecej niz SCOUT... W dodatku nowa kosztowala tyle co SII 2.0 TDI 170 km w najbogatszej wersji... Znajomy kupil w leasingu 6 sprinterów, po 3 latach uzytkowania nie ma elementu ktory nie nadawalby sie do malowania! Tragedia! NIE POLECAM NIKOMU TEJ MARKI CHYBA, ZE WROGOWI!
Jedno z czym sie zgodze, ze Audi trzyma klase i nikt nie zarzuci kto jezdzi Skoda, ze tak nie jest! Skoda idzie do przodu, VW, to i analogicznie Audi. Mam okazje pojezdzic A6, S6 i A8 i S8 wszystkie powyzej 2008 rocznika i wiem, ze któryś z nich lub mlodszych ich braci jest moim kolejnym celem :D
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: neck99 »

o VITO mi nawet nie mów. Masakra. VITO wiecznie stało w serwisie jak w poprzedniej firmie mieliśmy. Masakra
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
ODPOWIEDZ