[S2] Hałas przy przejeżdżaniu progu

Awatar użytkownika
piotrgrb
Posty: 183
Rejestracja: 22 lis 2011, o 14:50
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr
Lokalizacja: Poznań

[S2] Hałas przy przejeżdżaniu progu

Post autor: piotrgrb »

Przy przejeżdżaniu przez "spiacego policjanta" - próg (lub jakąkolwiek przeszkodę dla obu przednich kół równocześnie) słyszę hałas jakby cały silnik opadał na wózek - tak jakby nie trzymały "łapy" silnika. Prędkość musi być na tyle duża, żeby przód samochodu podbiło do góry - hałas jest w momencie gdy samochód opadnie za przeszkodą. Żeby nie było że katuje samochód: wystarczy jechać około 10 Km/h w zależności o "agresywności" progu.
Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Tzn. ja sie spotkałem ale wybite były łapy silnika a teraz mam nowy wóz więc to nie to. No chyba że są niedokręcone albo tak miekkie, żeby nie przenosic drgań silnika na karoserie?
Ostatnio zmieniony 11 maja 2012, o 09:16 przez piotrgrb, łącznie zmieniany 1 raz.
Piotr
Obrazek
slonek
Posty: 13
Rejestracja: 20 lis 2011, o 19:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Tricity

Re: Zawieszenie silnika w SII - hałas przy przejeżdżaniu progu

Post autor: slonek »

U mnie było/jest to samo! Na zimowych 16" było bardzo odczuwalne, zwłaszcza jeśli najeżdżałem na policjanta jadąc w dół pochyłą ulicą...rzeczywiście prędkość nie musi być duża, słuchać 'łup' przy opadaniu przedniej osi. Po zmianie na fabryczne 17" na lato mam wrażenie jakby prędkość musiała być sporo wyższa żeby to zjawisko wystąpiło. Jeszcze potestuję.
Awatar użytkownika
piotrgrb
Posty: 183
Rejestracja: 22 lis 2011, o 14:50
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr
Lokalizacja: Poznań

Re: [S2] Hałas przy przejeżdżaniu progu

Post autor: piotrgrb »

Na "konkurencyjnym" forum jest wątek o podobnych przypadłościach. Ale po jego lekturze dochodzę do wniosku, że to chyba jednak jest zawieszenie lecz nie silnika a coś z amortyzatorami. Dzisiaj zacisnąłem zęby i przejechałem przez mój "ulubiony" próg trochę szybciej (20 Km/h tyle co na znaku ograniczenia), i wsłuchałem się dokładnie co się dzieje:
- Po pierwsze stuknęła i przednia i tylna oś (co właściwie wyklucza zawieszenie silnika).
- Hałas był znacznie mniejszy (już nie łomot a stuknięcie) niż na początku eksploatacji (o ile moje aktualne 1400 Km przebiegu można nazwać inaczej...;-) ) (czyli tak jak u Slonka "poprawa z czasem")
- Stuk nastąpił w trakcie rozciągania sprężyn po garbie a nie tak jak mi się wydawało chwilę później (no i teraz zaczynam myśleć co by to mogło być - hałas dochodzi raczej od dołu więc to chyba nie kwestia niedokręcenia kolumn w górnych gniazdach - poza tym jest cichszy niż był a samo się nie dokręciło...). Nie chcę mi się wierzyć że koła opadają tak daleko, że to jakieś odboje stukają - poza tym hałas nie występuje jeśli tylko jednym kołem najeżdżam na próg.

Jeszcze trochę potestuję i pojadę do serwisu - ciekawe co powiedzą? A może ktoś z forum ma jakiś pomysł co to może być?

Btw. Zmieniłem tytuł posta na bardziej adekwatny.
Piotr
Obrazek
Awatar użytkownika
Pietia
Posty: 254
Rejestracja: 26 sie 2010, o 09:32
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 211KM 333Nm
Lokalizacja: Puławy

Re: [S2] Hałas przy przejeżdżaniu progu

Post autor: Pietia »

Witam wszystkich,

Informacja na temat poniżej, mam nadzieję, że się przyda:

OBJAWY: głuche stuknięcie lub uciążliwe skrzypienie przy wjeżdżaniu na próg zwalniający (spowalniacz, leżący policjant),
DODATKOWE INFO: Z tego co pamiętam może wystąpić w autach wyprodukowanych przed 04.2010
USTERKA: źle dobrany moment siły przy przykręcaniu wzmocnienia ramy dolnej pod silnikiem, wynikiem czego są mikro luzy i stukanie
ROZWIĄZANIE: Na gwarancji: wizyta w ASO (jest gotowe rozwiązanie usunięcia usterki) wymiana śrub i założenie dodatkowych podkładek

Pozdrawiam,

Pietia.
Awatar użytkownika
AdamK
Posty: 247
Rejestracja: 29 sty 2011, o 09:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 216KM/314Nm
Imię: Adam
Lokalizacja: TarnoVWskie Góry

Re: [S2] Hałas przy przejeżdżaniu progu

Post autor: AdamK »

Mój jest z 03.2010 i nic u mnie na szczęście nie stuka.
SII Elegance 1.8TSI czarny
New Beetle 1.9 TDI 125KM CHIP
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: [S2] Hałas przy przejeżdżaniu progu

Post autor: jjumbo »

e tam nic się wam z samochodem nie dzieje to kwiczy i stuka policjant ;)
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
Awatar użytkownika
Wojtek3884
Posty: 39
Rejestracja: 7 maja 2017, o 20:02
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Wojtek

Re: [S2] Hałas przy przejeżdżaniu progu

Post autor: Wojtek3884 »

Temat wydaje się stary. Moje auto rownież ma tę dolegliwość. Minimalne stuknięcie takie jakby metaliczne w momencie przejazdu przez próg. Nawet przy minimalnej prędkości. Jest to słyszalne po opadnięciu auta po bujnięciu. W innych przypadkach na dziurach i skrętach itp auto pozatymsprawne i bez jakichkolwiek złych odgłosów. Co to moze byc. Nowe opony, felgi oryginalne 18.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Foton

Re: [S2] Hałas przy przejeżdżaniu progu

Post autor: Foton »

skad dochodzi stuk?
Awatar użytkownika
Wojtek3884
Posty: 39
Rejestracja: 7 maja 2017, o 20:02
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Wojtek

Re: [S2] Hałas przy przejeżdżaniu progu

Post autor: Wojtek3884 »

Foton pisze:skad dochodzi stuk?
z przodu tak jakby z lewej strony i jedynie przy zjeżdżaniu z progu gdy jest bujnięcie jakby spowrotem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Wojtek3884
Posty: 39
Rejestracja: 7 maja 2017, o 20:02
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Wojtek

Re: [S2] Hałas przy przejeżdżaniu progu

Post autor: Wojtek3884 »

No i dupa.... pojechałem pojeździć po płytach dziurawych i jadąc po dziurach powoli pojawia sie jakby z lewej strony metaliczne puk puk. Miałem superba 1 z oryginalnym zawieszeniem zrobiłem 80 tys. RaZem miał 270 tys. A w superbie 2 niby po autostradach smiganym pukania jakieś.
Jakie są koszta? Czy to sworzeń ? Drążek? Ale mnie to wkurza!!!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
xtremesystems
Posty: 350
Rejestracja: 17 sie 2011, o 06:19
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: EL

Re: [S2] Hałas przy przejeżdżaniu progu

Post autor: xtremesystems »

w superbie 5~6 bedziesz sie cieszyl jak dojedziesz z salonu do domu

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Wojtek3884
Posty: 39
Rejestracja: 7 maja 2017, o 20:02
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Wojtek

Re: [S2] Hałas przy przejeżdżaniu progu

Post autor: Wojtek3884 »

xtremesystems pisze:w superbie 5~6 bedziesz sie cieszyl jak dojedziesz z salonu do domu

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Rozbawiłem się!

Chyba kupię sobie Skodę Felicje!
Foton

Re: [S2] Hałas przy przejeżdżaniu progu

Post autor: Foton »

generalnie posty kolegi sa bardzo zabawne:)
xtremesystems
Posty: 350
Rejestracja: 17 sie 2011, o 06:19
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: EL

Re: [S2] Hałas przy przejeżdżaniu progu

Post autor: xtremesystems »

Wojtek3884 pisze:
xtremesystems pisze:w superbie 5~6 bedziesz sie cieszyl jak dojedziesz z salonu do domu

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Rozbawiłem się!

Chyba kupię sobie Skodę Felicje!
nie mnie w s2 stuka :D
Awatar użytkownika
Wojtek3884
Posty: 39
Rejestracja: 7 maja 2017, o 20:02
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Wojtek

Re: [S2] Hałas przy przejeżdżaniu progu

Post autor: Wojtek3884 »

A tak na serio nie łapie jak moze mi stukać a potem nie stukać. Pojechałem na przejażdżkę po osiedlu pi zwalniaczach tak ok 30 km/h i nic nie puka. Jak moze mi cos pukać a następnym razem nie pukać. Zwariuję!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ