dziwny zapach z klimy?

Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: dziwny zapach z klimy?

Post autor: elmi_k »

X
Ostatnio zmieniony 18 lip 2016, o 10:11 przez elmi_k, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: dziwny zapach z klimy?

Post autor: Misiek Fisiek »

s-e-b-e-b pisze:Misiek -10 :oops:
A co ja tu jestem winny?
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
jan6a
Posty: 293
Rejestracja: 30 paź 2012, o 08:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Jan
Lokalizacja: Katowice

Re: dziwny zapach z klimy?

Post autor: jan6a »

Misiek Fisiek pisze:Jan rozumiem, że możesz to zrobić nie tylko w Szkodnikach? Ja byłbym zainteresowany.
Tak,
w każdej taksówce można a nawet trzeba to wykonać jak ma klimatyzację. W szkodniku wymienię filtr przeciwpyłowy bo to prosta czynność. W innych taksówkach jak nie trzeba będzie zbytnio nurkować to też filtr wymienimy. Przy filtrach często są instrukcje jak to zrobić. Jak brak przy filtrze instrukcji to można znaleźć takową na stronie internetowej producentów filtrów. Jak Be piąteczka nie ma klimy to tylko filtr wymienić raz na rok lub 15 000 -30 000 km ( zależy od warunków użytkowania) jak dobrze kojarzę jest on w podszybiu po prawej stronie.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: dziwny zapach z klimy?

Post autor: Misiek Fisiek »

Nie chodzi o be piąteczkę. Nie słuchaj tego erotomana ze zużytym akumulatorem.

Filtru przeciwpyłkowego to się nie wymienia przy przeglądzie? Chyba, że wg Ciebie warto częściej?
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
jan6a
Posty: 293
Rejestracja: 30 paź 2012, o 08:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Jan
Lokalizacja: Katowice

Re: dziwny zapach z klimy?

Post autor: jan6a »

elmi_k pisze:
jan6a pisze: W dniu co będziecie odgrzybiać klimatyzację ozonem czy też metodą ultradźwiękową lub obiema na raz ( tak jak ja to robię ) proszę jej nie włączać by parownik był suchy! [/b]

Jaki to ma mieć wpływ?
a no ma.
Mokry parownik niepotrzebnie rozcieńcza chemię i jest szybciej usuwana - jako skropliny z wodą. Ozon też ma gorzej penetrować parownik .
s-e-b-e-b pisze:Misiek, jak jeżdżę często po W-wie to filtr przeciwpyłkowy już po 10 000km jest usyfiony i go wymieniam. Koszt niewielki, a wymienić możesz sobie sam (nawet w koszuli i pod krawatem).
no właśnie Misiek , zależy ile i gdzie się jeździ.
duże miasto - to syf ze spalin + trochę pyłków drzew, traw i nasion, mniejsze miejscowości to więcej zielska dookoła a wiec tu przeważają pyłki i nasiona.
Wymienisz filtr przed wiosną - to nałapie pyłków jak pylą trawy i drzewa i jeździsz z nimi przez rok ( jak wymieniasz raz do roku). Czym częściej tym lepiej, koszt nawet oryginalnego filtra do szkodnika nie jest duży ale jak nie masz alergii i małych dzieci to nie ma też podpadać w skrajność. Ja ze względu na alergię wymieniam częściej niż raz w roku ;)
ODPOWIEDZ