Nie działa szyba kierowcy

qdziu
Posty: 22
Rejestracja: 18 lip 2014, o 16:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Podaj lokalizację

Nie działa szyba kierowcy

Post autor: qdziu »

Co może być przyczyną awarii przedniej szyby kierowcy ? Szyba najpierw się przycinała przy naciskaniu przyciskiem ale z małymi przerwami działała . Teraz jak stanęła tak stoi na szczęście w pozycji zamknietej. Przyciski podświetlania działają lusterka też. Od czego zacząć naprawę ??? Może jakaś fotorelacja z demontażu boczków drzwi ?????
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nie działa szyba kierowcy

Post autor: grzesiu26 »

Spalony silnik, zatarte prowadnice....


Wysłane z jakiegoś urządzenia mobilnego.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 989
Rejestracja: 5 sty 2014, o 21:39
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 228KM 339Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: warszawa

Re: Nie działa szyba kierowcy

Post autor: mig »

Silnik masz za maly i alternatora nie moze rozbujac :)
tfu żadne tam kombi :D
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nie działa szyba kierowcy

Post autor: rezon »

qdziu pisze:Co może być przyczyną awarii przedniej szyby kierowcy ? Szyba najpierw się przycinała przy naciskaniu przyciskiem ale z małymi przerwami działała . Teraz jak stanęła tak stoi na szczęście w pozycji zamknietej. Przyciski podświetlania działają lusterka też. Od czego zacząć naprawę ??? Może jakaś fotorelacja z demontażu boczków drzwi ?????
Zanim wymienisz silnik to sprawdź wiązkę. Standard w SKodach - łamiące się przewody wewnątrz izolacji. Przerabiałem to w O1
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Nie działa szyba kierowcy

Post autor: paulus60 »

Zajeździłem Fabię1, dwie O1, na Superbie2 60 tys. Łącznie na Skodach prawie 450 tys. km normalnie korzystając z elektrycznych szyb i jakoś nigdy nie było z tym problemów. Czyli jestem wyjątkiem w standardzie? Powiem szczerze, gdy czytam, jakie problemy występują ze Skodami (nie znaczy, że nie miałem żadnych, ale raczej drobne były, prawie pomijalne), to zaczynam wierzyć, że kupowałem idealne egzemplarze. Fabia 1,4 MPI z silnikiem czeskim 44 KW - u mnie 96 kkm (łączny przebieg 128 kkm) - żona jeździ nadal bez awarii (auta, oczywiście), O1 1,9TDI - 112 kkm - bez awarii, O1 Tour+Ice - 182 kkm - wyłącznie przeglądy i wymiany wynikające z normalnej eksploatacji. Superb2 (60 kkm) - zbyt mało najechane by się autorytatywnie wypowiadać co do awaryjności, ale jak na razie, chwalić Boga, zero poważniejszych problemów (oprócz drobiazgów opisanych na FSS), czego życzę wszystkim użytkownikom i sobie samemu. :D
qdziu
Posty: 22
Rejestracja: 18 lip 2014, o 16:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Podaj lokalizację

Re: Nie działa szyba kierowcy

Post autor: qdziu »

podpowiedzcie tylko jak w SS wymontować poczwórny panel sterowania szybami z bocznej tapicerki drzwi. Nie chce nic wyłamać . Może ktoś już wymieniał te przyciski/
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nie działa szyba kierowcy

Post autor: rezon »

paulus60 może za często zmieniasz te Skody ;) Poczytaj o wiązce klapy w sedanach S2 . dość częsta wada ;) W mojej O1 wiązka wyglądała idealnie - a prąd nie przepływał. Po podpięciu szpilki i nakłuwaniu przewodu okazało się, że przy przejściu ze słupka do drzwi jest przerwa. Dodatkowe kilka cm przewodu rozwiązało problem.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Nie działa szyba kierowcy

Post autor: paulus60 »

Problem z klapą S2 akurat znam i dlatego małej nie otwieram, jeno razem z szybą. Tak po prawdzie, to takie problemy nie powinny w ogóle występować. Jak dla mnie, to jest to względnie dopuszczalne w Tico, Cinque i Seicento itd... No cóż, pomińmy ten fakt. Może ktoś poradzi Koledze qdziu, bo ja o tym demontażu nie mam pojęcia.
qdziu
Posty: 22
Rejestracja: 18 lip 2014, o 16:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Podaj lokalizację

Re: Nie działa szyba kierowcy

Post autor: qdziu »

No własnie to może jakaś podpowiedz odnosnie demontażu tego panelu z przyciskami ?????????
jarkow
Posty: 469
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Nie działa szyba kierowcy

Post autor: jarkow »

Panel z przyciskami demontujesz wyciągając go po prostu delikatnie w górę. On jest na takich sprężystych zaczepach.
qdziu
Posty: 22
Rejestracja: 18 lip 2014, o 16:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Podaj lokalizację

Re: Nie działa szyba kierowcy

Post autor: qdziu »

Chyba jednak będzie uwalony któryś kabel w wiązce elektrycznej bo jak z kluczyka domykam wszystkie szyby to ta jedna stoi ani drgnie.
qdziu
Posty: 22
Rejestracja: 18 lip 2014, o 16:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Podaj lokalizację

Re: Nie działa szyba kierowcy

Post autor: qdziu »

Podpowie ktos jak zabrać sie do wiązki elektrycznej tej w drzwiach kierowcy (harmonijki). Czy są tam jakies zatrzaski??? Czy ściągać z drzwi czy slupka??
ODPOWIEDZ