uszczelka pod głowicą?

Duracell
Posty: 124
Rejestracja: 14 wrz 2012, o 14:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Śląsk

Re: uszczelka pod głowicą?

Post autor: Duracell »

Jak już powstał taki temat...
Trochę mnie dzisiaj zmroziło. W Octavii 1 (1.6 MPI) tej zimy zaczął mi gdzieś znikać płyn chłodniczy.
Przypuszczenie padło na termostat, lub jego obudowę (auto ma 90.000km za sobą), jednak dzisiaj zapiszczało mi ostrzeżenie i wywaliło "lampkę alladyna". Kontrolka po chwili zgasła, jednak i tak się zatrzymałem aby sprawdzić poziom oleju - było go nieznacznie mniej niż powinno, jednak bardziej mnie przeraziło to co zobaczyłem pod wlewem oleju:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pod korkiem to samo, jeżeli nie gorzej. Kawa z mlekiem? Pierwsza moja myśl to podobny objaw do uszczelki pod głowicą, ale białego dymu nie ma chyba w ogóle. Ciężko stwierdzić, czy w zbiorniczku wyrównawczym jest olej, bo tam znajomy mechanik niedawno nalał jakiegoś swojego soku z gumi-jagód dla upewnienia się, czy za ubytki chłodniczego można obwiniać termostat.
Sprawa jest dla mnie o tyle kłopotliwa, że do roku chciałem się z tym autem rozstać, wymienić na coś innego... I trochę kręcę nosem na jakieś większe inwestycje (z tym silnikiem chyba nic droższego nie może się trafić :lol: ), już chyba bym wolał teraz ją sprzedać za mniejsze pieniądze i zaznaczyć przyszłemu właścicielowi, że może być to niedługo do roboty... Tylko pytanie, czy to musi być UPG?
Auto czasami jeździ na krótszych dystansach, ale też nie zawsze.

Co o tym sądzicie?
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: uszczelka pod głowicą?

Post autor: szms »

Masełko. Zimowy produkt uboczny, widziany w praktycznie wszystkich 1.6 mpi. Kazde jakie widziałem to miało. Przy okazji warto sprawdzić odmę, lubi płatać figle.
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: uszczelka pod głowicą?

Post autor: gachul »

a na bagnecie jak olej wygląda??? jest ok??? ( kolor)
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Duracell
Posty: 124
Rejestracja: 14 wrz 2012, o 14:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Śląsk

Re: uszczelka pod głowicą?

Post autor: Duracell »

No to trochę uspokojony ;)
Taa, na bagnecie nic niepokojącego, kolor normalny.
Poza tym trochę mniej niż powinno, a przy uszczelce poziom się chyba zwiększa.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: uszczelka pod głowicą?

Post autor: whity »

Wg mnie, silnik jeżdżony na krótkich odcinkach i sie nie dogrzewal... Daj mu w palnik przez 200 km i zniknie
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: uszczelka pod głowicą?

Post autor: szms »

Tak jak vwhity mowi, w palnik mu prżecisnąc :D
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: uszczelka pod głowicą?

Post autor: whity »

w zonie aucie tak miałem... I jest spokój teraz ;)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Duracell
Posty: 124
Rejestracja: 14 wrz 2012, o 14:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Śląsk

Re: uszczelka pod głowicą?

Post autor: Duracell »

No coś w tym może być, O1 jest głównie zajeżdżana w mieście.
Już dzisiaj siostra mnie poprosiła, żebym ją skądś odebrał w nocy... to wziąłem Octavie i wyjechałem po nią dwie godziny wcześniej :lol:
Na razie zauważyłem, że ostrzeżenie i lampka alladyna pojawiają się na każdym szybciej przejeżdżanym rondzie... Wiec kupiłem olej, jutro doleje i zobaczymy co przyniesie przyszłosc.
Duracell
Posty: 124
Rejestracja: 14 wrz 2012, o 14:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Śląsk

Re: uszczelka pod głowicą?

Post autor: Duracell »

Kierwa...
Przegoniłem ją trochę... Całe szczęście, że nie przesadnie dużo, bo po wyłączeniu silnika poszedłem sprawdzić jak wygląda sprawa pod korkiem i na bagnecie...
Pod korkiem zauważalna poprawa, ale na bagnecie...
NIC! SUCHO! :shock:
Kompletne zero! Brak oleju! :shock:
Pięć razy to powtarzałem zastanawiając się, czy ja już nawet nie potrafię sprawdzić poziomu oleju!
Mało tego: dziwny odgłos wydobywający się jakby zza silnika, gdzieś pomiędzy blokiem a ścianą grodziową (dźwięku nie potrafię sprecyzować, ale całkiem dobrze go słychać na filmiku) oraz troszeczkę dymu wydobywającego się z okolic zbiorniczka płynu chłodzącego.
Powiem szczerze - przeraziło mnie to wszystko :roll:
Mało tego, okazało się, że przez pomyłkę został zakupiony półsyntetyk, na stacji benzynowej musiałem się ratować, trochę cyrku z tym było.
Ratujcie... Co to może być? Dymu z rury nadal nie zauważyłem, wycieków oleju również...

Filmik:
https://youtu.be/wo9KtxdqFtU
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: uszczelka pod głowicą?

Post autor: szms »

To ile go palowales, ze caly olej polknal?

Mi to wyglada na smazenie schabowego.
Duracell
Posty: 124
Rejestracja: 14 wrz 2012, o 14:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Śląsk

Re: uszczelka pod głowicą?

Post autor: Duracell »

Szymek, kurna :lol: :lol: :lol:

Wczoraj nie przesadzalem. Z kwadrans jeździłem inaczej, niż dieslem (chyba mam spatrzenie, bo nawet w Octavii strzałkę obrotomierza najczęściej utrzymuje pomiędzy 1,500-2,500 ), ani razu nie zapaliło się ostrzeżenie, nic niepokojącego się nie działo... Dopóki nie otwarlem maski :?

Ktoś ma jakiś inny pomysł co się tam może dziać? Pewnie jutro odstawie auto do ASO, chce wiedziec na co mogę być przygotowany.
Awatar użytkownika
Michu
Posty: 387
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:14
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: WLKP/NRW

Re: uszczelka pod głowicą?

Post autor: Michu »

Jesli chodzi o wyciek w mojej kurze, to zlokalizowalem jedynie plame pod autem (3 razy) tuz za lewym kolem (patrzac z przodu), czyli za zbiorniczkiem wyrownawczym.
Nadal ciekaw jestem, co tam moze byc niszczelne, ale jeszcze bardzioej mnie ciekawi do kogo z tym pojechac, bo slowo honoru - od ASO po roboli w szopie - nie mam tu nikogo, komu bylbym w stanie zaufac na tyle, zeby zostawic mu auto na robocizne...
Duracell
Posty: 124
Rejestracja: 14 wrz 2012, o 14:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Śląsk

Re: uszczelka pod głowicą?

Post autor: Duracell »

Działam na kilku forach związanych z różnymi samochodami i powiem Ci szczerze, że według moich obserwacji bardzo wielu ludzi ma ten problem.

Sam nie jestem całkowicie przekonany do ASO - tam serwisuję głównie dla pieczątek... I spokoju ducha, że oni to powinni zrobić najlepiej.
Chociaż jak pomyślę, że jutro mogą mi wyliczyć uszczelkę z planowaniem i całą robocizną, może termostat, przy odrobinie szczęścia do tego dojdzie rozrząd no i już na pewno płyn hamulcowy, oleje, filtry i pewnie jeszcze coś... Ciekawi mnie ile ja mogę w ASO pieniędzy zostawić :lol:
Duracell
Posty: 124
Rejestracja: 14 wrz 2012, o 14:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Śląsk

Re: uszczelka pod głowicą?

Post autor: Duracell »

Teraz znajdujac kolejne tematy na temat spekulowania o uszczelkach przypomniałem sobie, że sam nie napisałem jak to się u mnie skończyło...
... a skończyło się na informacji od ASO, że niemożliwym jest, aby w tym aucie z tym przebiegiem poszła uszczelka pod głowicą (a przynajmniej nie spotkali się z takim przypadkiem), a komentarz co do braku oleju brzmiał: "te silniki lubią żłopać olej".
... Chociaż coś w tym kurna może być, bo już niemal miesiąc minął i dotychczas nic nie ubyło :roll:
ODPOWIEDZ