Zegary i PLAK

Niedziedz
Posty: 5
Rejestracja: 15 mar 2015, o 17:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Trójmiasto

Zegary i PLAK

Post autor: Niedziedz »

Witam,
Od niedawna jestem właścicielem Superb'a, rocznik 2014. Ponieważ auto jest powystawowe deska była już nieco matowa. Postanowiłem nieco odświeżyć deskę rozdzielczą z pomocą PLAK'a. Wszystko byłoby OK gdyby nie fakt, że niechcący poczęstowałem tym specyfikiem szkiełko prędkościomierza. Ku mojemu zdziwieniu specyfik wpłynął za szybkę i na szybce przy krawędzi oraz na krawędzi "tuby", w obu przypadkach od wewnątrz pojawiły się dwie błyszczące krople a obecnie już dwa błyszczące miejsca. Patrząc z boku wygląda to trochę tak jakby ktoś próbował kleić zegar "kropelką". Z pozycji kierowcy prawie tego nie widać ale strasznie mnie to wk... urza. Pytanie moje brzmi czy te zegary są rozbieralne i czy dużo roboty jest aby się do nich dostać?
Ponieważ auto jest na gwarancji i tak sam nic grzebać nie mogę ale w ramach zakupu mam mieć w ASO montowane czujniki parkowania z przodu (wersja Ambition bez pakietu Fresh) i z tego co mi wiadomo chłopaki gdzieś pod zegarami będą musieli zamontować głośniczek. Może więc przy okazji wyczyściliby to co narozrabiałem.
andriu21tg
Posty: 107
Rejestracja: 28 mar 2013, o 13:30
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: BMW F25
Lokalizacja: Tarnogórskie Szosy OCP

Re: Zegary i PLAK

Post autor: andriu21tg »

Plaka używam do nabłyszczenia kosiarki i traktorka ..ale nie deski w aucie.. myślę że sobie poradzisz .. za miesiąc odparuje jak tylko temp będą wyższe. Chyba. ..[WINKING FACE]

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Docent83
Posty: 498
Rejestracja: 20 lis 2014, o 13:25
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: Seria
Imię: Krzyś ;)
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Zegary i PLAK

Post autor: Docent83 »

Primo: instrukcja obsługi PLAKa.... Otwórz kosz, wyrzuc, zamknij kosz.
Sekundo: pogadać z serwisantami z ASO nich to wycyszcza, zapłać za błędy młodości chłopakom na flaszkę następnie wpisz w szukajke "CarChem" i wydaj pare złotych na produkty które Ci zaoszczedza wydatków.
http://www.azeroplus.pl
http://www.palniklukowy.pl
od 21.03.2015 Superb II FL 2.0 TDI 170
Obrazek
Awatar użytkownika
lockin
Posty: 87
Rejestracja: 22 lis 2014, o 07:38
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: DW

Re: Zegary i PLAK

Post autor: lockin »

Na forum OCP jest temat o rysach na zegarach które powstały od czyszczenia deski rozdzielczej w nowej Octavii 3. Żeby było mniej śmiesznie to nieważne czym czyścimy, "szkło" rysuje się nawet od mikrofibry. Nie wiem jak jest w S2FL bo jeszcze nie testowałem 8-)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Zegary i PLAK

Post autor: szms »

W Superbie jest tak samo... dlatego ja tego nie czyszczę, bo mnie chooj strzela :lol:
Niedziedz
Posty: 5
Rejestracja: 15 mar 2015, o 17:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Zegary i PLAK

Post autor: Niedziedz »

OK, napisałem PLAK, bo to chyba pierwszy producent tego czegoś.... Specyfik którego użyłem, był chyba firmy K2, co nie zmienia faktu, że kłopotu i tak sobie narobiłem.
Swoją drogą dziwne, że te zegary nie są należycie zabezpieczone przed kurzem. Skoro ciecz dostała się tam dosłownie momentalnie to za rok dwa będzie wewnątrz mnóstwo kurzu :/
Awatar użytkownika
Docent83
Posty: 498
Rejestracja: 20 lis 2014, o 13:25
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: Seria
Imię: Krzyś ;)
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Zegary i PLAK

Post autor: Docent83 »

Ciecz to nie kurz, ma właściwości penetracyjne, kurz nie.
http://www.azeroplus.pl
http://www.palniklukowy.pl
od 21.03.2015 Superb II FL 2.0 TDI 170
Obrazek
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13606
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Zegary i PLAK

Post autor: Enriquez »

Wyjmij zegary, odkręć 4 śrubki, zdejmij obudowę i pod prysznic z nią...
Co tu dywagować - robota na godzinkę.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Niedziedz
Posty: 5
Rejestracja: 15 mar 2015, o 17:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Zegary i PLAK

Post autor: Niedziedz »

Gdzie znajdę opis/rysunki, krok po kroku jak się dobrać do zegarów?
Elegance

Re: Zegary i PLAK

Post autor: Elegance »

lockin pisze:Na forum OCP jest temat o rysach na zegarach które powstały od czyszczenia deski rozdzielczej w nowej Octavii 3. Żeby było mniej śmiesznie to nieważne czym czyścimy, "szkło" rysuje się nawet od mikrofibry. Nie wiem jak jest w S2FL bo jeszcze nie testowałem 8-)
To nie prawda;) Ja zawsze brutalnie starą mikrofibrą wcieram w nie środki Ford'a.
ODPOWIEDZ