Nie działają spryskiwacze xenonów (mimo wymiany pompki)

Awatar użytkownika
Krajniol
Posty: 11
Rejestracja: 10 sty 2015, o 19:34
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Nie działają spryskiwacze xenonów (mimo wymiany pompki)

Post autor: Krajniol »

Aktualnie borykam się z problemem spryskiwaczy. Szukałem, znalazłem opinie, że pompki padają, spryskiwacze się zapychają itd. Dzisiaj więc zamontowałem nową pompkę spryskiwaczy xenonów z aukcji http://allegro.pl/pompka-spryskiwaczy-s ... 68417.html. Ku mojemu zdziwieniu nowa pompka też nie zadziałała.

Pytanie więc moje brzmi, czy oprócz wymiany pompki, ruszania spryskami żeby odpowietrzyć i nalaniem super płynu można jakoś inaczej jeszcze wpłynąc na to, żebym miał czyste lampy? Podejrzewam, że da się zaprogramować to VAGiem (może poprzedni właściciel wyłączył), ale nie potrafię zarówno szukając tematów dla superba jak i passata b5 znaleźć żadnej instrukcji.

Czy ktoś mnie poratuje? :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13606
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Nie działają spryskiwacze xenonów (mimo wymiany pompki)

Post autor: Enriquez »

zacznij od podłączenia jej na krótko do akumulatora
ważna jest polaryzacja - podłączenie odwrotnie zmniejsza wydajność - nieznacznie, ale zauważalnie
jak spryski nie zadziałają, a słyszysz działanie pompki, odłącz od niej wężyk do sprysków i spróbuj jeszcze raz
uważaj tylko na to, że ona jest nieszczelna - tzn. odłączenie węża spowoduje wyciek płynu - warto sobie przygotować z metr jakiegoś wężyka, żeby sięgnął ponad lustro płynu
po uruchomieniu pompki w ten sposób powinieneś uzyskać niezły "wygar" - ta pompka daje naprawdę duży strumień
jeżeli będzie OK - to już chyba się domyślasz co jest zepsute - ostatecznie możesz jeszcze namówić kogoś, żeby Ci pożyczył swoją pompkę na chwilę, aby się upewnić
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Krajniol
Posty: 11
Rejestracja: 10 sty 2015, o 19:34
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Nie działają spryskiwacze xenonów (mimo wymiany pompki)

Post autor: Krajniol »

Dzięki.

W sumie nie pomyślałem o tym, żeby podpiąc dodatkowy wąż i skierować go do góry zamiast podpinać wąż od sprysków. Będzie trzeba sprawdzić. Jeśli pryśnie, to coś z dyszami sprysków nie tak.

A jeśli nie pryśnie i co gorsza, silniczek nie będzie chodził? Poza przeczyszczeniem styków zostanie mi ustawienie z komputera. Mam podejrzenie, że poprzedni właściciel całkowicie je wyłączył w komputerze. Ale czy da się tak?
Obrazek
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13606
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Nie działają spryskiwacze xenonów (mimo wymiany pompki)

Post autor: Enriquez »

da się po prostu wyjąć bezpiecznik
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Krajniol
Posty: 11
Rejestracja: 10 sty 2015, o 19:34
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Nie działają spryskiwacze xenonów (mimo wymiany pompki)

Post autor: Krajniol »

Wydaje mi się, że obie pompki chodzą na jednym bezpieczniku, a z szybą nie ma problemu.
Obrazek
Weso
Posty: 50
Rejestracja: 11 maja 2014, o 16:40
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Nie działają spryskiwacze xenonów (mimo wymiany pompki)

Post autor: Weso »

głupie pytanie, ale sprawdziłeś dokładnie bezpieczenik? u mnie miał tak małą przerwę, że nie zauważyłem na pierwszy rzut oka i wymieniłem pompkę i dalej nie działało, jeszczce raz bezpieczniki i się zdziwiłem:D
Oleje premium Motul, Penrite, inne, części eksploatacyjne, Serwis, Niskie ceny
gg: 3543322 , nr tel. 888-530-456
www.expressparts.pl
Pawel8010
Posty: 66
Rejestracja: 26 paź 2014, o 15:27
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Lokalizacja: Grójec

Re: Nie działają spryskiwacze xenonów (mimo wymiany pompki)

Post autor: Pawel8010 »

Mam podobny problem. Założyłem zamiennik i...to moja wypawiedź z wcześnejszego wątku.

Po odpieciu przewdu doprowadzajacego plyn do dysz stwierdzilem ze plyn dochodzi. Dysze przeczyscilem, podlaczylem pod waz ogrodowy :-) i dysze zaczely dzialac (po dluzszych zabiegach). Zlozylem wszystko i niestety, z pompka dysze wysuwaja sie na jakies 1/3 dlugosci i o spryskiwaniu nie ma mowy. Postep jest widoczny ale do naprawienia jeszcze brakuje.

Moze pompka ktora kupilem (zamiennik) jest za slaba zeby wypchnac dysze? Moze dysze wymagaja jakiegos szczegolnego przeczyszczenia zeby zaczely lzej chodzic (bo chodza bardzo ciezko)? W tym momencie nie wiem co dalej robic....

Moje zdanie jest takie że zamiennik, jaki by nie był tani to musi działc, chociaż pare razy ;) Ja widze problem z ciezko chodzącymi dyszami.
Awatar użytkownika
Krajniol
Posty: 11
Rejestracja: 10 sty 2015, o 19:34
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Nie działają spryskiwacze xenonów (mimo wymiany pompki)

Post autor: Krajniol »

Dzieki za info, widzialem tego posta. W sobote bedzie wiecej czasu, to musze jeszcze raz wlasnie spojrzec jak mocno pryska jak podepne zewnetrzny wezyk. Tez obstawiam, ze jednak cos z dyszami.
Obrazek
Pawel8010
Posty: 66
Rejestracja: 26 paź 2014, o 15:27
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Lokalizacja: Grójec

Re: Nie działają spryskiwacze xenonów (mimo wymiany pompki)

Post autor: Pawel8010 »

Tylko co ważne, woda z weża ogrodowego wypychała dysze, ale żeby wyszszły do końca musiala nastąpić moja pomoc (tak jak z pompką). W momencie gdy dysze wyszły do końca woda zaczela lecieć. Na początku dysze były tak zapchane, że mimo wysuniecia do końca nie spryskiwały. Trochę pracy włożyłem żeby je rozruszać.

Wydaje mi się to nad dyszami trzeb popracować. Poczekam na wynik Twoich prac, zobaczymy co uda Ci się zrobić. Mi leż w głowie ten temat, bo cały czas nie działa :/
panki888
Posty: 560
Rejestracja: 31 sty 2015, o 09:47
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Dawid
Lokalizacja: Włocławek

Re: Nie działają spryskiwacze xenonów (mimo wymiany pompki)

Post autor: panki888 »

Witam

A ja mam taki problem ze spryskami SII.
Na szybę leci a jak ma iść na światła to nie mają siły się wysunąć i płyn pod auto leci
może głupie pytanie ale nie mogę tam dojść obawiam się że wężyk spadł albo dysze zapchane
i wywala gdzieś bokiem płyn.
motogold
Posty: 286
Rejestracja: 22 paź 2012, o 19:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 163/370
Imię: Sławek
Lokalizacja: Rumia

Re: Nie działają spryskiwacze xenonów (mimo wymiany pompki)

Post autor: motogold »

To jest dział SI :)
panki888
Posty: 560
Rejestracja: 31 sty 2015, o 09:47
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Dawid
Lokalizacja: Włocławek

Re: Nie działają spryskiwacze xenonów (mimo wymiany pompki)

Post autor: panki888 »

Sorki
Akurat był temat o spryskach to zapytałem bo w dziale SII nie znalazłem za bardzo.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Krajniol
Posty: 11
Rejestracja: 10 sty 2015, o 19:34
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Nie działają spryskiwacze xenonów (mimo wymiany pompki)

Post autor: Krajniol »

Panowie, sprawdziłem pompke jeszcze raz i niestety jest cicho. I stara i nowa nie uruchamia sie (oczywiscie sprawdzone przy wlaczonych lampach). Czy jest opcja, ze komputerem ktos to wylaczyl? Pompka do szyby dziala normalnie. Plyn zalany do max.
Obrazek
Awatar użytkownika
Krajniol
Posty: 11
Rejestracja: 10 sty 2015, o 19:34
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Nie działają spryskiwacze xenonów (mimo wymiany pompki)

Post autor: Krajniol »

PODSUMOWANIE:
po wizycie w serwisie stwierdzono, iż kupiona przeze mnie pompka (zamiennik z allegro) generuje zbyt niskie ciśnienie i stąd problem ze spryskami. Po podłączeniu "na krótko" na kilkanaście sekund lewy sprysk w końcu się wysunął i psiknął.

Dodatkowo dowiedziałem się, że nie ma możliwości programowego włączenia/wyłączenia spryskiwaczy xenonów w Superbie I.

Temat do zamknięcia.
Obrazek
Zablokowany