Spadek temperatury oleju

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
jarkow
Posty: 469
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Spadek temperatury oleju

Post autor: jarkow »

No to co. Ja 1000. :D . Diagnostykę układu chłodzenia będzie miał gratis. :lol:
Awatar użytkownika
Michu
Posty: 387
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:14
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: WLKP/NRW

Re: Spadek temperatury oleju

Post autor: Michu »

No do Monachium ponad 600.
Jarkow, Mej - ale ja na Slazakow, mechanikow i ASO juz dawno psioczylem;)
A tak na serio, to wiesz, ja chcialbym, ze jak oddaje auto do autoryzowanego serwisu, to zajmuja sie nim ludzie, ktorzy znaja je na wylot, a nie jak malpa, wymieniaja jedna czesc po drugiej, a zapytani o istote oroblemu, zaczynaja dukac, i szukac nieporadnie czegos w etce.
Zamowilem te czesc dzisiaj. Byl inny sprzedawca, ktory poinformowal mnie, ze zwrotow nie uwzgledniaja, ale nie ze wzgledu na zbyt niska wartosc (tak jak w sobote mowil inny sprzedawca) ale ze wzgledu, ze to czesc elektryczna/elektroniczna. Choc zachidze w glowe i nie wiem, jakim cudem spelnione sa te warunki. No ale przestalem juz zadawac pytania.
Aha, pisalem juz w innym temaciew ale co tam - chipsa nie dostane z powrotem, bo nie da sie go wgrac. Trzeba wszystki robic od nowa. Nie wiem czy chce mi sie 2 i pol klocka placic za chipa. Choc z drugiej strony - to i tak nie taka chujnia jak placic 1,2 klocka za nic..
Chcialem zapytac o gotowce z allegro za 2-3 stowki ,ale pewnie zostal bym zbesztany.
Awatar użytkownika
Michu
Posty: 387
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:14
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: WLKP/NRW

Re: Spadek temperatury oleju

Post autor: Michu »

Z serii "niedzlenych dobrych nowin ukladu chlodzenia":
Wczoraj wieczorem wsiadam do auta, a tu komunikat o niskim poziomie plynu chlodniczego - zagladam, i fajtycznie, tak aby aby w tym zbiorniku.
Od poczatku uzywtkowania auta, zawsze bylo max - przed czy po jazdzie. Dlatego dolalem wody destylowanej do polowy miarki. Zrobilem 10 kilometrow i auto odstawilem na noc. Rano schodze, a w zbiorniczku stan troche ponad max. Zadnych wyciekow nie zaobserwowalem (wczoraj bylo juz za ciemno zeby popatrzec) - po 20 minutach jazdy w miescie 89 stopni. Autostrada, krotko, 89 stopni.
Nie wiem czy to znowu efekt tego czarodzieja, ktory "robil" mi ostatnio auto, czy moze dopiero teraz, po zmianie termostatu (dokladnie w Sylwestra) silnik "zassal" caly potrzebny plyn.

Foto podgladowe - dla mnie to ewidentnie nie 90 stopni, wiec silnik nadal pozostaje niedogrzany.

Obrazek
jarkow
Posty: 469
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Spadek temperatury oleju

Post autor: jarkow »

Żeby układ się całkowicie odpowietrzył, silnik musi uzyskać temp. potrzebną do otworzenia się termostatu. Temp. na zewnątrz są coraz wyższe, więc i silnik będzie łatwiej się nagrzewał. Do jesieni będziesz miał spokój :D . Masz zamiar wymienić ten termostat przy DSG, czy zostawiasz to w spokoju?
Awatar użytkownika
Michu
Posty: 387
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:14
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: WLKP/NRW

Re: Spadek temperatury oleju

Post autor: Michu »

No zamiar mam. Sama czesc woze ze soba od tygodnia, ale nie mam czasu jechac do mechanika bo zawsze cos mi wyskakuje do zalatwienia. Ale mysle, ze sroda-czwartek powinienem dac rade.
Awatar użytkownika
Michu
Posty: 387
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:14
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: WLKP/NRW

Re: Spadek temperatury oleju

Post autor: Michu »

Maly apdejt sytuacji:
W miedzyczasie bylem u tego mechanika. Stanelo na tym, ze bezplatnie wymieni te czesc (ktorej niby mialo nie byc - nawet w ASO VW mu tak powiedzieli LOL)
Mial dzwonic do wtorku odnosnie umowienia sie na wizyte - dzisiaj (czwartek) postanowilem zajechac i sprawdzic, co zajebioscie waznego go powstrzymalo, przed zadzwonieniem do mnie, celem powiedzenia przyjedz/wyrywaj pan.
Okazalo sie, ze byl ponownie w ASO VW (nie jestem w stanie zrozumiec, po kiego jezdzi do VW a nie do Skody, ale co ja tam wiem...) i ponownie mi mowi, ze tej czesci nie ma u mnie, i skad w ogole mam taka informacje. Pokazal ladny wydruk z Etki (chyba z 6 stron) mowiac, ze rozmawial z innym magikiem, i zasugerowal mu, ze gdzies jest drugi czujnik, lktory moze byc jszkodzony, ale jeszcze nie wie gdzie on dokladnie jest. Powiedzialem mu, zeby w spokoju zostawil czujniki, tylko wymienil, te czesc, ktora mu przywiozlem - w tym celu jednak, bedzie musial udac sie do ASO (VW oczywiscie - nie SKody), zeby mu powiedzieli, gdzie ta czesc sie znajduje.
Ogolnie jak to pisze, to wydaje mi sie to dosc abstrakcyjne, a co dopiero, jesli Wam to ktos opowiada - pewnie trudno uwierzyc - ale tak to jest, jak sie robi zawod w zetce i naprawia Zastavy, a potem przyjezdza do Rzeszy i probuje wymieniac uszczelki pod termostatem, celem usuniecia usterki niedogrzanego silnika w nowoczesnym dizlu...
O bajkach, ktore mi opowiadal, pisac nie bede, ale jako bonus, dzisiaj jeszcze zszedl prawie caly plyn chlodnicy - plama byla w tym miejscu, gdzie wczesniej cos grzebal/wymienial/odnawoal/dokrecal/odprawial modly/hipnotyzowal...
I prosba na koniec do Jarka (i kazdego obeznanego) - gdzie dokladnie jest ten termostat? Musze po prostu tam jechac i pokazac tej łuce jebanej paluchem co ma zrobic, bo jak tego nie zrobie, to bede tak jezdzil do usranej smierci.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Spadek temperatury oleju

Post autor: whity »

Po jakiego uja ty tam nadal jeździsz ?
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Gonzo
Posty: 336
Rejestracja: 3 lut 2013, o 20:24
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Spadek temperatury oleju

Post autor: Gonzo »

Prawnikiem postrasz to zaraz wszystko się wyprostuje ;).

Ale poważnie, nie zazdroszczę takich akcji!
Głosuj na mnie wtedy dostaniesz
prawie za darmo każde śniadanie
Człowiek na odpowiednim miejscu
powiedzie ciebie ku szczęściu
Kult "Kesitszen kepet onmagarol"
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Spadek temperatury oleju

Post autor: kamracik »

Jestem tego samego zdania co Whity, odpuść sobie gościa, bo skoro musi się zapytać, gdzie ta część jest to niezły magik z niego. Nie mówiąc o jakiejkolwiek wiedzy odnośnie wymiany jej.
Awatar użytkownika
Michu
Posty: 387
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:14
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: WLKP/NRW

Re: Spadek temperatury oleju

Post autor: Michu »

No teraz jak już ma dwie rzeczy do zrobienia to niech robi bo wydawać znowu papier za coś co dawno powinno było być zrobione, nie mam zamiaru.
Dlatego pytałem, gdzie dokładnie jest ta część. Wtedy mógłbym jechać do niego, złapać za mordę i wsadzić ją obok tej części.
jarkow
Posty: 469
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Spadek temperatury oleju

Post autor: jarkow »

W moim poście na str. 9 tego wątku napisałem dokładnie gdzie on się znajduje. Po zdjęciu obudowy filtra powietrza (całej, a nie tylko górnej części którą się zdejmuje do wymiany filtra) zobaczysz skrzynię biegów (to takie coś przykręcone do silnika, silnik jest bardziej po prawej, a skrzynia po lewej, po stronie kierowcy. Do górnej części skrzyni przykręcona jest chłodniczka oleju DSG i od niej idą dwa węże wodne. Na jednym z nich jest słynny regulator/termostat. To że twój "mechanik" biegał do ASO VW, niczego nie zmienia. Tam są identyczne silniki i identyczne regulatory. Po południu jak będę w domu to napisze gdzie dokładnie w Etce ma tego szukać, skoro nie mógł znaleźć.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Spadek temperatury oleju

Post autor: whity »

Ale on pewnie etki nie ma
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Spadek temperatury oleju

Post autor: elmi_k »

Ostatnio zmieniony 27 lip 2016, o 11:42 przez elmi_k, łącznie zmieniany 1 raz.
jarkow
Posty: 469
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Spadek temperatury oleju

Post autor: jarkow »

No, dokładnie o to chodzi. T1000 a jeśli chodzi o Etkę to powiedz swojemu mechanikowi żeby sprawdził : dla superba Grupa1, podgrupa21 rys.121-055 poz. 15 wąż cieczy chłodzącej, zawiera 1K0 121 113A "regulator...", Dla Passata, tiguana, jetty (bo woli VW) - Grupa 1, podgrupa 21, rys. 121-064 poz. 15 zawiera w/w regulator. Dla turana rys. 121-054 poz.15 zawiera j.w.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Spadek temperatury oleju

Post autor: whity »

:lol: a jak pojdziesz do dentysty, to podjedz najpierw do Arturkraków, żeby ci zrobił fajne zdjęcie, i pokaz denstystowi fotkę i wytłumacz mu jak ma robić :)
Chyba ze twój lekarz woli fotki damskiej szczęki....:)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
ODPOWIEDZ