Głośny superb 2.0 TDI 170KM 4x4 DSG

Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Głośny superb 2.0 TDI 170KM 4x4 DSG

Post autor: whity »

No wlasnie przez dsg. Nie musisz wierzyć ;)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Głośny superb 2.0 TDI 170KM 4x4 DSG

Post autor: leszekmw »

no ale jak pamiętam nie w dieslu..
i to pewnie był jazdy "rajdowe" . też kiedyś mi kolega rajdowiec/amator pokazywał takie wyniki.

no nic..starczy tego..ja się odłączam od dyskusji.
jakieś kurde zboczenie człowiek ma --- za mało pali - niemożliwe ...za dużo pali - też niemożliwe..
i jak żyć z taką karmą.. :roll:
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Głośny superb 2.0 TDI 170KM 4x4 DSG

Post autor: leszekmw »

whity no ja z moich obserwacji zaobserwowałem że dsg w trasie obniża spalanie , ale każdy ma inne auto.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Głośny superb 2.0 TDI 170KM 4x4 DSG

Post autor: szms »

Obniżą spalanie, bo teoretycznie trzyma najniższe obroty, ale DSG nie przewidzi, że za chwlę jest górka, a człowiek tak. Tylko, że nie wszyscy tak na to patrzą :)

Ja zawsze jadę tak, żeby mieć maksymalny moment pod ręką. Nie jadę nawet za tabunem ciężarówek 70-80 km/h na 6. biegu. :roll:
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Głośny superb 2.0 TDI 170KM 4x4 DSG

Post autor: whity »

leszekmw pisze:whity no ja z moich obserwacji zaobserwowałem że dsg w trasie obniża spalanie ,
owszem, jak sie jedzie w manualu na 5-tce i sie zapomina 6-tki włączyć. Jezeli mówimy o jeździe gaz hamulec gaz, to dsg za każdym razem redukuje aż o 3 biegi w dół, wiec jak ma obniżyć spalanie ?
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Głośny superb 2.0 TDI 170KM 4x4 DSG

Post autor: leszekmw »

whity pisze:
leszekmw pisze:whity no ja z moich obserwacji zaobserwowałem że dsg w trasie obniża spalanie ,
owszem, jak sie jedzie w manualu na 5-tce i sie zapomina 6-tki włączyć. Jezeli mówimy o jeździe gaz hamulec gaz, to dsg za każdym razem redukuje aż o 3 biegi w dół, wiec jak ma obniżyć spalanie ?
no i tu może być pies pogrzebany jeżeli chodzi o superba.
u mnie w O2 /140KM + program / ciężko czasami wymusić redukcje o 2 biegi przy w miarę spokojnej jeździe , natomiast faktycznie u kolegi w pasku 170KM przy normalnej jeździe jest prawie zawsze redukcja o 2 biegi , przy dynamicznej jeździe pewnie o 3 bezproblemowo / nie jeździłem nim tak dużo żebym sie mógł wypowiadać jak jest przy dawaniu w palnik / . i tu może jest ten pies zagrzebany właśnie , choć w dalszym ciągu spalanie z trasy >11l w 2.0dti jest zastanawiające .no chyba że ta trasa miała jak u mnie z 25km..na dłuższych odcinkach przy naszym ruchu na drogach nie mam pojęcia jak to zrobić..ale skoro kolega tak miał to pewnie się da.
bardziej wiarygodne jest takie spalanie niż 4.5 litra przy jeździe pełna parą.
ODPOWIEDZ