Opony w salonie czy warto

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Hapsburg
Posty: 26
Rejestracja: 8 sty 2012, o 21:40
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Lokalizacja: Warszawa

Opony w salonie czy warto

Post autor: Hapsburg »

Witam wszystkich!
Zwracam sie z uprzejmą prośbą do kolegów z forum o pomoc w doborze opon.
W najbliższym tyg. moja matka będzie odbierać 1.8tsi 152 hp z salonu i sprzedawca zaproponował jej dodatkowe opony zimowe na stalówkach dodatkowo płatnych w promocyjnej cenie 3200 zł.
Nie byłem przy tej rozmowie i nie wiem o jakie może chodzić opony, moja matka tez średnio jest w stanie określić o jakie opony chodzi mówiła tylko ze sprzedawca jej tłumaczył ze maja być jakieś lepsze bo samochodzik ma trochę kucy, więc dlatego maja tylko kosztować. Moje pytanie brzmi czy warto zaryzykować i w salonie taki prezent brać, czy tez poszukać we własnym zakresie innych?
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: Opony w salonie czy warto

Post autor: jjumbo »

napisz chociaż w jakim rozmiarze jest felga i opona , a jak nie wiesz to jaka jest wersja wyposażeniowa superba
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
Hapsburg
Posty: 26
Rejestracja: 8 sty 2012, o 21:40
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opony w salonie czy warto

Post autor: Hapsburg »

Wersja family felgi standardowe w tej wersji to 17 aluminiowe. Natomiast sprzedawca zaproponował 16 stalowe z oponami, żeby dokupić na zimę.
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opony w salonie czy warto

Post autor: Nematode »

W moim odczuciu to przynajmniej o tysia za dużo :roll: Na jednym z najbardziej znanych serwisów oponiarskich internetowych wyszło mi za komplet felg stalowych i markowych opon z wyższej półki niecałe 2400 bez szukania po sklepach gdzie tanio i dobrze. Pytanie tylko czy tobie lub twojej mamie będzie się chciało przeglądać sklepy w internecie i później jak przyjdzie przesyłka to płacić za montaż 100 albo i lepiej. Tak na prawdę do końca nie wiadomo o czym rozmawiamy, bo nie wiadomo jakie to mają być opony. Rozmiar to pewnie 205/55 R16.
Przykładowo felgę stalową licz 200-220 PLN za sztukę i od 200 do ponad 500 PLN za oponę. Z tego co widzę całkiem niezłe już Falkeny czy Sawy chodzą około 300 PLN, a najwyższa półka już za 400 PLN za sztukę. Na zimę warto, żeby opony były ze wzmocnionym rantem (oznaczenie XL). Opony za 200 PLN raczej sobie odpuść no chyba, że cienko z budżetem, ale to raczej chyba byście Supcia nie kupowali ;) Mam nadzieję, że coś pomogłem :)
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: Opony w salonie czy warto

Post autor: jjumbo »

w takim razie zamówcie sobie u wulkanizatora felgi i opony bo będzie dużo taniej :felgi do superba 16" i opony 205/55/16
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Opony w salonie czy warto

Post autor: Zaj007 »

Tanio można kupić opony w sieciach szybkich serwisów jak np.: Feu Vert. Ceny podobne a nawet niższe niż w internecie, no i pomogą dobrać właściwe felgi/opony. Do tego montaż gratis dorzucą.
Te 16tki to całkiem popularny rozmiar więc cena nie powinna walić na kolana. W tym rozmiarze XL bym sobie raczej podarował.
Obrazek
Hapsburg
Posty: 26
Rejestracja: 8 sty 2012, o 21:40
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opony w salonie czy warto

Post autor: Hapsburg »

Dzięki za odpowiedzi.
Z oponek w tym rozmiarze 205/55 R16 i stalówkami 16 co koledzy mogli by polecić cena do 2,5k z montażem?
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: Opony w salonie czy warto

Post autor: eX »

np: sava eskimo 3
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Hapsburg
Posty: 26
Rejestracja: 8 sty 2012, o 21:40
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opony w salonie czy warto

Post autor: Hapsburg »

A jeszcze jakieś inne propozycje czy tylko sava?
Dodam ze samochód głownie użytkowany w mieście, co 2 weekend trasa
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: Opony w salonie czy warto

Post autor: frytol »

Nokian WR A3
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Opony w salonie czy warto

Post autor: Zaj007 »

Ja poleciłbym Ci Goodyeary Ultragrip 8 albo 7+.
W innym aucie mam 7+ i sprawują się doskonale. Wgrywały z resztą wszystkie porównania. W testach ustępuje nieznacznie na suchym asfalcie. Pozostałe konkurencje w czołówce, a na śniegu nie ma sobie równych, czego sam doświadczyłem. Dwie zimy temu, na tych oponach wyjechałem (auto FWD), z zaspy, której Outlander II nie pokonał. Trochę zasługa tzw skilla, trochę opon. 8-)

Wersja nowsza, czyli 8 na pewno też jest udana. Mając do wyboru 8 czy 7 (jeszcze jest w sprzedaży) bierz te, na które jest promocja.
Poza tym Michelin Alpin tez ma dobre opinie.

Jeśli chcesz kupować inne to tylko i wyłącznie markowe. Chociaż ja uważam, że na testy i szczegółowe badania trzeba patrzeć z przymrużeniem oka. Ważne, żeby opona była możliwie świeża, posiadała dobry bieżnik i nie była tandetna.

Trudno bedzie się w limicie kwotowym zmieścieć. W jedym z portali jest promocja na Ultragrip 8 z indeksowane 91 H. 388zł/sztuka + liczmy sobie 300zł/sztuka na felgi.
388x4+300x4=1552+1200=2752
Obrazek
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: Opony w salonie czy warto

Post autor: jjumbo »

ja miałem w samochodach różne opony , ale najbardziej byłem zadowolony z Michelin alpin (teraz mam michelin alpin a4 a wcześniej dwa inne ich modele) co do opony to nie jest może przyczepna na śniegu jak Nokian , nie jest również tania ale na pewno z własnego doświadczenia powiem ci że robi się na niej dwa razy większe przebiegi niż na innej oponie.
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
Awatar użytkownika
mawrob
Posty: 77
Rejestracja: 7 lip 2010, o 17:21
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Marcin
Lokalizacja: Radom

Re: Opony w salonie czy warto

Post autor: mawrob »

Zaj007, skąd takie ceny? Ja w salonie Skody za komplet felg stalowych zapłaciłem 600zł brutto, a za nowe opony u wulkanizatoraGoodyear UG8 1600zł brutto, oponki 205/55/16 91T
Superb II Combi 2.0 TDI 170KM Platinum MY2011
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Opony w salonie czy warto

Post autor: Zaj007 »

Cenę felg rzuciłem na wyczucie, w oparciu zasadę "lepiej policzyć więcej". Chyba trochę przesoliłem. ;)
Cena opon: LINK Wszędzie liczą sobie minimum 400zł.
Obrazek
ODPOWIEDZ