wycieraczki - wybór piór

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
wisienkozerca
Posty: 8
Rejestracja: 7 sty 2012, o 21:28
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: miasto

wycieraczki - wybór piór

Post autor: wisienkozerca »

Noszę się z zamiarem wymiany piór i proszę WAS o pomoc przy wyborze dobrych / tanich / przetestowanych. W salonie zaśpiewali mi 200zł za komplet, wydaje mi się,że jest to spora cena. co polecacie??
Awatar użytkownika
przemqo
Posty: 78
Rejestracja: 5 lip 2011, o 23:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Przemek
Lokalizacja: Olsztyn

Re: wycieraczki - wybór piór

Post autor: przemqo »

Na allegro widziałem Boscha za 170 zł.
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: wycieraczki - wybór piór

Post autor: Sebastian_M26 »

Poszukaj oryginału, najlepszy stosunek ceny do jakości. Często spotykani producenci OEM to Bosch i Valeo. Ja znalazłem: http://moto.allegro.pl/oryginalne-piora ... 98647.html" onclick="window.open(this.href);return false;
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
awdurek
Posty: 466
Rejestracja: 19 paź 2010, o 17:57
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: 240 KM i 500Nm
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Wlkp

Re: wycieraczki - wybór piór

Post autor: awdurek »

Zakupiłem takie :
http://moto.allegro.pl/visee-plaskie-wy ... 31433.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Wszystko jak do tej pory ok.
SUPERB II 2,0 PLATINIUM CBBB TDI DSG 200KM 406Nm
Awatar użytkownika
Mihau
Posty: 119
Rejestracja: 20 mar 2011, o 11:43
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 231@352
Lokalizacja: Syreni Gród!

Re: wycieraczki - wybór piór

Post autor: Mihau »

Napisze o O2FL ale chyba nie ma różnicy.
Sam szukałem przed zimą do siebie piór i opinia na OCP jest, że ORI trzymają stan użytkowania dłużej niż te Valeo/Bosch i kupiłem ORI na allegro. Ile w tym prawdy jest nie wiem. Ale skoro inni użytkownicy piszą o tym. Jest jeszcze opcja wymiany samych gumek, koszt ok. 50 PLN. Opis http://www.autocentrum.pl/awc/dzienniki ... quot-8332/" onclick="window.open(this.href);return false;
O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT
Obrazek
rafik11
Posty: 39
Rejestracja: 15 lip 2011, o 15:25
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: lublin

Re: wycieraczki - wybór piór

Post autor: rafik11 »

potwierdzam, ja wymieniam same gumki nabywam je w skodzie ale faktycznie są one jako część w vw. Koszt kompletu gumek 40-50 zł za dwie sztuki, oczywiście są w opakowaniu vw dodatkowo z plastikową końcówką na pióro, którą wymieniamy razem z gumką bo starą zapewne uszkodzimy przy wymianie. Należy pamiętac ze te plastikowe końcówki są "prawe" tzn to te po prawej stronie pióra. Ja tak wymieniam pióra w trzech octaviach. Na forum OCP są podane długości tych gumek bo SII może mieć inne pióra niż OII.
Piterko
Posty: 241
Rejestracja: 6 sty 2012, o 21:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: wycieraczki - wybór piór

Post autor: Piterko »

ja ostatnio zakupilem valeo za 110zl kpl no i mam je z 3miesiace i zaczynaja mi sie pojawiac "kreski". Nie wiem jak to nazwac. Jakby gumka byla nacieta i taka kreska wody zostaje na szybie. I juz z 3-4 kreski sie zrobily. Wiadomo ze nic nie jest wieczne ale w starym toledo na wycieraczkach z castoramy to jezdzilem prawie caly rok bez problemow... I powyzej 130km/h jakby odrywalo je od szyby i wszystkiego nie zgarnialy. Nie wiem czy to wina samych pior czy ramion wycieraczek. Jakies rady na to? moze sprezyny jakies slabe?

Odnosnie wymiany samych gumek. Zamawiacie je po jakims konkretnym wymiarze czy mozna sie powolac na superb 1?
DAJ MU NA ZIMNYM ! ;d
Awatar użytkownika
Mihau
Posty: 119
Rejestracja: 20 mar 2011, o 11:43
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 231@352
Lokalizacja: Syreni Gród!

Re: wycieraczki - wybór piór

Post autor: Mihau »

Jak masz kreski to IMO się wycieraczko poprzecinały w tym miejscu i już więc to raczej nie jest wina sprężynek. Ja na ORI śmigam już ze 3 miesiące i zero problemów.
O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT
Obrazek
rafik11
Posty: 39
Rejestracja: 15 lip 2011, o 15:25
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: lublin

Re: wycieraczki - wybór piór

Post autor: rafik11 »

te gumki zamawiam po nr katalogowym jak nie zapomnę to dziś go podam, ja zamawiam te dłuższe choć te krótsze i tak do OII pasują. Te dłuższe nie dośc że są tańsze to jeszcze w komplecie dają te dwa plastikowe zakończenia.
Tu jest wątek na OCP
http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.p ... ycieraczki" onclick="window.open(this.href);return false;
dekard
Posty: 63
Rejestracja: 7 kwie 2011, o 04:37
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Poznań

Re: wycieraczki - wybór piór

Post autor: dekard »

Ja ostatnio zakupiłem Valeo (w sklepie z częściami do skody) i pojeździłem na nich 1 dzień (słownie jeden). Smugi + skrzypienie po przejechaniu 10 km. Żeby było śmieszniej to nie wina szyby bo tak się złożyło, że szybę wymieniałem i na tej nowej działają tak samo.
Na reklamacje oczywiście oddałem - co prawda nie od razu (brak czasu) tylko po mw. 10 dniach. Byli mocno zdziwieni, bo wcześniej reklamacji nie było. Były podejrzenia, że na przymrozku je załatwiłem ale prawda niestety taka, że zdjąłem je w ten sam dzień w który założyłem bo nie dało się na nich ujechać. Jestem ciekaw jak się sprawa potoczy.
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: wycieraczki - wybór piór

Post autor: Nematode »

W instrukcji jeśli dobrze pamiętam jest napisane aby wycieraczki wymieniać co 3 miesiące. Ja mam auto już ponad rok i jeszcze nie zmieniałem wycieraczek bo działają bez zarzutu i nie zostawiają żadnych smug. Co prawda na upartego mógłbym wymienić tylną wycieraczkę, bo zostawia jedną czy dwie kreski, ale to tak trochę byłaby wymiana na siłę. Podejrzewam, że byłaby tak samo dobra jak te z przodu gdyby nie fakt, że dużo więcej syfu siada na tylnej szybie i że jak chcemy spryskać tylną szybę to zanim płyn wyleci z dyszy to wycieraczka już ze 2 czy 3 ruchy robi na sucho i przez to się niszczy.
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
Piterko
Posty: 241
Rejestracja: 6 sty 2012, o 21:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: wycieraczki - wybór piór

Post autor: Piterko »

moze te valeo maja to do siebie ze sa slabe w tym modelu... zawsze mialem dobra opinie na temat valeo ale teraz duzo stracilo w moich oczach.. No i nie jestem sam wydajac taka opinie bo kolega dekard ma to samo. Ja nie reklamowalem tylko dalej tak jezdze ale zaczyna mnie to denerwowac. Bede brnac w temat wymiany samych gumek i mysle ze cos pomoze. Btw dzisiaj latalem sobie firmowa octavia 2fl no i tam wycieraczki tez wyjechane. Ale nie same piora tylko ramiona nie maja sily docisku i na dole szyby juz nic nie zbiera... Wina sprezyny? czy ten model tak ma..
DAJ MU NA ZIMNYM ! ;d
rafik11
Posty: 39
Rejestracja: 15 lip 2011, o 15:25
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: lublin

Re: wycieraczki - wybór piór

Post autor: rafik11 »

mnie te gumki wystarczają na jeden rok, rok mija i zaczynają pozostawiać smugi. A co do tej OII FL to na pewno miała wyrobione sprężyny bo sama w sobie nie zostawia "mazajów".
lecho1985
Posty: 28
Rejestracja: 26 cze 2010, o 07:58
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: wycieraczki - wybór piór

Post autor: lecho1985 »

Ja wymieniłem rok temu kopiłem oryginalne ale po znajomości za 100 zł ale w tym roku i bez zimy i już piszczą wiec są słabe.

Lelo
Awatar użytkownika
Mihau
Posty: 119
Rejestracja: 20 mar 2011, o 11:43
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 231@352
Lokalizacja: Syreni Gród!

Re: wycieraczki - wybór piór

Post autor: Mihau »

Ja wymieniłem po 22k km i ok. 17m-cach, bo nie dość, że były pocięte od zaschniętych much to już były smugi, że podczas mżawki nie dało rady jechać.
O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT
Obrazek
ODPOWIEDZ