Radio Symphony - 2 pytania .

Raf T
Posty: 64
Rejestracja: 4 sty 2015, o 19:58
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Rafał
Lokalizacja: Lublin

Radio Symphony - 2 pytania .

Post autor: Raf T »

Witam . Dziś założyłem ori radio cd symphony i mam dwa pytanka . Czy jest możliwość aby radio samo się włączyło po przekreceniu kluczyka i samo się wyłączyło po wyjęciu kluczyka ? Czy wyświetlacz radia podświetla sie Wam tak samo jak panel od klimy ? Bo u mnie jest taki blado zielony :roll:
Awatar użytkownika
bednar676
Posty: 126
Rejestracja: 13 kwie 2014, o 15:04
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Dominik
Lokalizacja: Kielce

Re: Radio Symphony - 2 pytania .

Post autor: bednar676 »

Kolego co do 1 pytania da sie :) właczasz radio przytrzymujesz przycisk TP strzałką do przewijania naciskasz zeby sie pokazał napis KEY OFF potem pokretłem głosności przekrecasz na key ON przytrzymujesz TP i po sprawie :) zapłon chyba musi być właczony :) Szczegółowy opis masz tu https://mediaportal.skoda-auto.com/reso ... rRadio.pdf strona 4/5 dodatkowe funkcje
Raf T
Posty: 64
Rejestracja: 4 sty 2015, o 19:58
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Rafał
Lokalizacja: Lublin

Re: Radio Symphony - 2 pytania .

Post autor: Raf T »

Ok . Dzięki za informację . Popołudniu sprawdzę czy działa . :)
Maniekadamek
Posty: 42
Rejestracja: 14 sty 2015, o 16:43
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Lokalizacja: słupsk

Re: Radio Symphony - 2 pytania .

Post autor: Maniekadamek »

Witam. Czy do wymienionego modelu można podłączyć subwoofer jeżeli skrzynia jest na cincze?
Raf T
Posty: 64
Rejestracja: 4 sty 2015, o 19:58
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Rafał
Lokalizacja: Lublin

Re: Radio Symphony - 2 pytania .

Post autor: Raf T »

bednar676 pisze:Kolego co do 1 pytania da sie :) właczasz radio przytrzymujesz przycisk TP strzałką do przewijania naciskasz zeby sie pokazał napis KEY OFF potem pokretłem głosności przekrecasz na key ON przytrzymujesz TP i po sprawie :) zapłon chyba musi być właczony :) Szczegółowy opis masz tu https://mediaportal.skoda-auto.com/reso ... rRadio.pdf strona 4/5 dodatkowe funkcje
Robie tak opisałeś i nic . Radio nie gaśnie po wyjęciu kluczyka . :(
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Radio Symphony - 2 pytania .

Post autor: kamracik »

Rozumiem, że udało się przestawić tą opcję i na wyświetlaczu jak drugi raz przejrzysz menu już jest 'key' na 'off'.
Zatem chyba pora na wzięcie miernika do ręki i zobaczenie czy radio dostaje w ogóle napięcie "po kluczyku". Znajdź w internecie opis kostki ISO do radia, wyjmij radio i zmierz miernikiem napięcie na tym pinie, będzie on na schemacie oznaczony jako ACC lub IGN w zależności od opisu. Chyba, że wcześniej miałeś już jakieś radio i włączało/wyłączało się wraz z zapłonem to możesz to pominąć i musisz wtedy poczekać na kolegów, którzy znają to radio.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Radio Symphony - 2 pytania .

Post autor: kamracik »

Zapomniałbym jeszcze jednej rzeczy, w SI przypadkiem nie ma tak, że zasilanie po zapłonie ginie dopiero z wyjęciem kluczyka, a nie z przekręceniem?
Raf T
Posty: 64
Rejestracja: 4 sty 2015, o 19:58
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Rafał
Lokalizacja: Lublin

Re: Radio Symphony - 2 pytania .

Post autor: Raf T »

kamracik pisze:Rozumiem, że udało się przestawić tą opcję i na wyświetlaczu jak drugi raz przejrzysz menu już jest 'key' na 'off'.
Zatem chyba pora na wzięcie miernika do ręki i zobaczenie czy radio dostaje w ogóle napięcie "po kluczyku". Znajdź w internecie opis kostki ISO do radia, wyjmij radio i zmierz miernikiem napięcie na tym pinie, będzie on na schemacie oznaczony jako ACC lub IGN w zależności od opisu. Chyba, że wcześniej miałeś już jakieś radio i włączało/wyłączało się wraz z zapłonem to możesz to pominąć i musisz wtedy poczekać na kolegów, którzy znają to radio.
Poprzednio było radio nie ori i sie po wyjęciu kluczyka przestawało grać . Próbowałem na wszystkie chyba sposoby , na zapłonie robić tak jak było napisane i bez zapłonu . Np . Dioda "ala" alarm da radę wyłączyć z ustawień a jak ustawiam key on naciskam tp i zero zmian . Może to wina radia :?: :?:
Awatar użytkownika
bednar676
Posty: 126
Rejestracja: 13 kwie 2014, o 15:04
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Dominik
Lokalizacja: Kielce

Re: Radio Symphony - 2 pytania .

Post autor: bednar676 »

Jak bylo radio nie ori to pewnie kable sa pozamieniane przy kosci ISO
Raf T
Posty: 64
Rejestracja: 4 sty 2015, o 19:58
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Rafał
Lokalizacja: Lublin

Re: Radio Symphony - 2 pytania .

Post autor: Raf T »

bednar676 pisze:Jak bylo radio nie ori to pewnie kable sa pozamieniane przy kosci ISO
Stare radio po wyjęciu kluczyka gasło . Wiązka tyle co ją widać wygląda na nie ruszaną . Same wtyczki też wyglądają na nie ruszane . Może ktoś ma zdjęcie kostki prądowej aby widzieć kolory przewodów lub ja rozpisaną kolorami .
Awatar użytkownika
bednar676
Posty: 126
Rejestracja: 13 kwie 2014, o 15:04
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Dominik
Lokalizacja: Kielce

Re: Radio Symphony - 2 pytania .

Post autor: bednar676 »

Piny w kości iso wychodza bez mniejszego problemu wystarczu wcisnac igłe od gory kostki przy pinie wtedy zabepieczenie przy pinie ze zamyka i pin wychodzi :) przy ponownym wsadzeniu pinu trzeba odgiąc zabezpieczenie ;) Napewno jest cos przestawione poniewaz nie oryginalne po podpieciu do auta nie ma podtrzymania :D
Awatar użytkownika
bednar676
Posty: 126
Rejestracja: 13 kwie 2014, o 15:04
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Dominik
Lokalizacja: Kielce

Re: Radio Symphony - 2 pytania .

Post autor: bednar676 »

wrzuc zdjecie swojej kosci zasilajacej to przepatrze u siebie jak bede miał chwile wolnego ;)
motogold
Posty: 286
Rejestracja: 22 paź 2012, o 19:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 163/370
Imię: Sławek
Lokalizacja: Rumia

Re: Radio Symphony - 2 pytania .

Post autor: motogold »

Zgadza się,że nie ori gaśnie a ori nie.Też przerabiałem u siebie ten problem i dopiero ze zdjęciem ori wtyczki zasilania udało mi się ustawić tak jak powinno.
Raf T
Posty: 64
Rejestracja: 4 sty 2015, o 19:58
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Rafał
Lokalizacja: Lublin

Re: Radio Symphony - 2 pytania .

Post autor: Raf T »

bednar676 pisze:wrzuc zdjecie swojej kosci zasilajacej to przepatrze u siebie jak bede miał chwile wolnego ;)
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 16 sty 2015, o 10:19 przez Raf T, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Radio Symphony - 2 pytania .

Post autor: kamracik »

Z tych zdjęć dla mnie nic nie wynika, cytując internet "robione bułką" ;)

Poniżej masz zdjęcia schematu w Twoim radiu oraz standardowej kostki ISO. Interesuje Cię tylko i wyłącznie kostka 'A', druga powinna być w porządku.

Symphony - tak powinno być:
Obrazek

Standardowa kostka ISO - tak zapewne masz:
Obrazek

Tutaj masz opis również innych diagramów.
http://www.tehnomagazin.com/Auto-radio- ... nector.htm

Zanim jednak zaczniesz przepinać piny potwierdź (zwłaszcza te +12V) miernikiem, że są to faktycznie te właściwe, aby niczego nie upalić.
ODPOWIEDZ