Szum wiatru przy przedniej szybie

Pawel8010
Posty: 66
Rejestracja: 26 paź 2014, o 15:27
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Lokalizacja: Grójec

Szum wiatru przy przedniej szybie

Post autor: Pawel8010 »

Witam.

Dwa tygodnie temu była wyjmowana szyba przednia w mojej S1 żeby usnąć korozje na rancie. Po odebraniu samochodu słyszę szum, jakby przy słupku od strony kierowcy (od strony pasażera czasem słychać lekkie podmuchy przy dolnej części szyby). Ustaliliśmy z blacharzem który wykonywał usługę że to przednie potrzybie które nie było dokładnie doklejone. Zostawiłem samochód u tego blacharza w ramach reklamacji, wszytsko już dobrze doklejone a szyba dalej szumi. Jestem już umówiony na przyszły tydzień na kolejną naprawę rekalmacyjną tej usterki ale zaczynam tracić wiarę.

Żeby nie żyć w niepweności, bo usterka jest naprawdę irytująca, może coś podpowiecie, gdzie szukać przyczyny?

Pozdrawiam i z gory dziękuję.
Ostatnio zmieniony 10 gru 2014, o 19:23 przez Pawel8010, łącznie zmieniany 2 razy.
Pawel8010
Posty: 66
Rejestracja: 26 paź 2014, o 15:27
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Lokalizacja: Grójec

Re: Szum wiatru przy przedniej szybie

Post autor: Pawel8010 »

Dodam że szum pojawia się od 110 km/h. Ale ogólnie, jadąc nawet wolniej, mam wrażenie że dochodzi mnie dużo więcej dzwięków z zewnątrz niż przed tą operacją (jakby było uchylone okno).
Decybel
Posty: 1
Rejestracja: 28 gru 2014, o 11:39
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Grzesiek

Re: Szum wiatru przy przedniej szybie

Post autor: Decybel »

Hej
Mam taki sam problem Jak udało by Ci się zlokalizować o co chodzi to był bym wdzięczny jak byś się podzielił wiedzą
Pozdrawiam
Pawel8010
Posty: 66
Rejestracja: 26 paź 2014, o 15:27
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Lokalizacja: Grójec

Re: Szum wiatru przy przedniej szybie

Post autor: Pawel8010 »

Jestem w trakcie wyjasniania :) blacharz poprawił już jedną stronę ale została jeszcze druga. W drugiej połowie stycznia mam do niego odstawić samochód więc podpytam co tam poprawia i dam znać.
Wilks
Posty: 21
Rejestracja: 30 lis 2014, o 17:18
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Sławek
Lokalizacja: Hrubieszów

Re: Szum wiatru przy przedniej szybie

Post autor: Wilks »

Ja miałem sytuację że woda wlewała się do środka jak deszcz mocniej popadał.Kupiłem klej do szyb zdiołem boczki ido dzieła. w garażu weź latarkę i kogoś posadz do środka i świec na słupki i zobaczysz czy są jakieś nieszczelności.
Po tym klejeniu nic już nie cieknie.Pozdrawiam. Zobacz jeszcze czy masz szczelną uszczelkę drzwiową bo przy większych prędkościach będzie gwizdało
ODPOWIEDZ