Webasto

Awatar użytkownika
phil
Posty: 106
Rejestracja: 31 paź 2014, o 18:56
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Sławek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Webasto

Post autor: phil »

No to pojawia się światełko w tunelu , oby to nie był nadjeżdżający pociąg ! Gdzie jest sensowny dealer który współpracuje z przedstawicielami godnych zaufania ogrzewaczy postojowych, tak żebym nie stracił tej gwarancji , bo licho nie śpi ! Fajnie byłoby do tego agregatu który już tam będzie dołożyć moduł GSM i sterować komórką ! A panel sterowania wyrzucić do maxi dota ! Oczywiście aby widzieć jaką ma temperaturę na przykład , bo reszta to komóra sprawę by załatwiła . Ciekawe czy ktoś podjąłby się na zestawienie takiego rozwiązania ? Chętnie przetrę szlak dla potomnych. Enri daj info , finansowo jestem gotowy ,tylko możliwości czy będą? Samochód będzie 25 stycznia.
Czarna perła L&k produkcja drugi tydzień 2015
Awatar użytkownika
phil
Posty: 106
Rejestracja: 31 paź 2014, o 18:56
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Sławek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Webasto

Post autor: phil »

Widzę ,że w między czasie kolega AndrzejWawa odpowiedział ! Witam kolegę , Pewnie że przyjadę na gruchacza ! spróbuję się z tobą na privie skontaktować za chwile ! Póki co odpowiedz na forum dla wszystkich co myślisz nad rozwiązaniem jak powyżej !
Czarna perła L&k produkcja drugi tydzień 2015
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Webasto

Post autor: szms »

Gwarancje i tak tracisz... "Gwarancje" to daje Ci salon u siebie. Jak sie rozkraczysz gdzies w srodku Polski to Ci tego nie uznają.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Webasto

Post autor: Enriquez »

phil, najpierw załóż Webasto, tak żeby działało z pilota i miało menu na maxidocie. Później sterowanie z komórki to już tzw. wisienka na torcie.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
phil
Posty: 106
Rejestracja: 31 paź 2014, o 18:56
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Sławek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Webasto

Post autor: phil »

Mam teraz w obecnym samochodzie ogrzewanie postojowe, ale nie ma niestety podgrzewanej szyby ! dlaczego chcę mieć te dwie funkcje? Otóż wtedy kiedy we wnętrzu mam załóżmy 23*C , a na zewnątrz - 3 i pada śnieg , albo deszcz, to robi się lód na wycieraczkach , wtedy one sztywnieją i wycierają tak że akurat na wysokości moich oczu zaciera ta wycieraczka a nie wyciera . Wtedy wychodzę obstukuję ten lód i tak ciągle ! Dlatego jak już zapłaciłem za tą galopichę 160 tys złotówek to jak dołoże 5 -6 czy 1o tys , to będę miał spokój jak sobie załącze tą szybę i nie będę w określonych warunkach wyłazić i te wycieraczki odkuwać z lodu !
Czarna perła L&k produkcja drugi tydzień 2015
Awatar użytkownika
phil
Posty: 106
Rejestracja: 31 paź 2014, o 18:56
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Sławek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Webasto

Post autor: phil »

Cześć szms ! No to jak to ? To na założenie , załóżmy tego ogrzewania u dealera w warszawie przez wyspecjalizowany serwis np. webasto polska , to nie tracę gwarancji tam tylko ? A co będzie jak nie daj Boże rozkraczy się w drugiej części polski, albo za granicą naszego terytorium? Laweta i ciągnąc samochód do tego dealera z którym to jak gdyby wziąłem ślub za pośrednictwem webasto ? To skoda polska naprawdę jest głucha na ten temat? Myślałem ,że przez ten miesiąc razem z mrozem trochę zelżeli w kwestii ocieplenia wizerunku ! Nie no to kicha normalnie z tym!
Czarna perła L&k produkcja drugi tydzień 2015
tmw
Posty: 3
Rejestracja: 3 lis 2012, o 23:23
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Poznań

Re: Webasto

Post autor: tmw »

Sterowanie webastem z komórki ma Frytol. O ile pamiętam ma nawet do tego aplikacje. Jego znajomy produkuje sterowniki. Nie wiem jak często tu bywa ale dam mu znaka, żeby wpadl i cos więcej napisał.
AndrzejWawa

Re: Webasto

Post autor: AndrzejWawa »

Phil to co napisales z komórka to jedna z możliwości do wyboru,ja już temat przeswietlalem a w środę dopytam z maxidotem bo tego nie sprawdzałem ale sterowanie komórka to norma obecnie w Webasto, jedyny mankament to ciut wyższa cena
jarkow
Posty: 469
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Webasto

Post autor: jarkow »

Przy fabrycznej ogrzewanej szybie i dołożonym webasto nie masz tylko włącznika bezpośredniego na panelu climatronika. Możesz go włączać przez maxidot, tam też jest wybór ogrzewanie/przewietrzanie. Tak jak napisał Enri, najpierw załóż webasto, a sposób dodatkowego sterowania to pikuś.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Webasto

Post autor: szms »

phil pisze:Cześć szms ! No to jak to ? To na założenie , załóżmy tego ogrzewania u dealera w warszawie przez wyspecjalizowany serwis np. webasto polska , to nie tracę gwarancji tam tylko ? A co będzie jak nie daj Boże rozkraczy się w drugiej części polski, albo za granicą naszego terytorium? Laweta i ciągnąc samochód do tego dealera z którym to jak gdyby wziąłem ślub za pośrednictwem webasto ? To skoda polska naprawdę jest głucha na ten temat? Myślałem ,że przez ten miesiąc razem z mrozem trochę zelżeli w kwestii ocieplenia wizerunku ! Nie no to kicha normalnie z tym!


Dopytaj o to dokladnie. Skoda raczej nie wystaje przed szereg, w Hondzie, Fiacie i Oplu tak jest, wlasnie dzieki profesjonalnemu montazowi salon (nie kto inny) pozostawia u siebie gwarancję. Lepiej to sprawdz ;)
Awatar użytkownika
phil
Posty: 106
Rejestracja: 31 paź 2014, o 18:56
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Sławek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Webasto

Post autor: phil »

No właśnie domówiliśmy się z kolegą AndrzejWawa na środę i jak wszystko dobrze pójdzie to wysłuchamy co oni tam w tym salon/serwis mają do zaproponowania ! także damy znać !. Pozdrawiam.
Czarna perła L&k produkcja drugi tydzień 2015
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: Webasto

Post autor: frytol »

tmw pisze:Sterowanie webastem z komórki ma Frytol. O ile pamiętam ma nawet do tego aplikacje. Jego znajomy produkuje sterowniki. Nie wiem jak często tu bywa ale dam mu znaka, żeby wpadl i cos więcej napisał.
Melduje się wywołany do tablicy! :)

U mnie Webasto jest fabryczne (odklikane jako opcja przy zamawianiu auta). Sterowanie z guzika na panelu climatronica i pilota, a także programowane z Maxi-DOT. Czasem auto stoi tak, że nie miałem zasięgu pilota i z pomocą przyszła mi firma kolegi, która produkuje różne sterowniki obsługiwane przez Internet/SMS/CLIP (dzwoni się na numer sterownika).

W praktyce wygląda to tak, że mam w bocznym schowku w bagażniku (zasilanie z gniazda zapalniczki, bo nie chciałem bardziej tego 'integrować' w instalację) małe urządzenie, które ma w sobie kartę SIM (można wykupić od producenta, albo wsadzić dowolną własną) i do wyjść sterujących tego urządzenia podłączonego mam pilota, który został w tym celu rozebrany (kupiłem sobie drugiego pilota na Allegro i dokodowałem go do sterownika Webasto).

Takie rozwiązanie daje możliwość zdalnego włączenia/wyłączenia grzania/wentylacji, bez kanału zwrotnego, czyli mamy jedynie możliwość zdalnego naciśnięcia przycisku ON lub OFF na pilocie do którego jest podłączone. Nie mamy informacji, czy nasza operacja odniosła skutek, bo sterujemy jedynie guzikami i nie mamy żadnej informacji zwrotnej. Jest to oczywiście do zrobienia, np poprzez czytanie na wejściu kontrolera stanu, który wysyłany jest na diodę LED w pilocie, albo jeszcze głębsze wszycie się w samą elektronikę pilota, ale kolega ma co robić i nie bardzo chciałem go tym męczyć, dla mojej 'jednostkowej' wersji.

Sterować mogę na kilka sposobów:
- Telefon na numer karty SIM w urządzeniu. Połączenie jest odrzucane, a kontroler realizuje przy każdym połączeniu funkcje naprzemiennie (włącz/wyłącz/włącz/wyłącz). Numery z których możliwe jest sterowanie definiuje się poprzez panel WWW z którego obsługuje się urządzenie.
- SMS na numer karty SIM w urządzeniu z poleceniem. Tutaj możemy ustalić sobie polecenie, które wysyłamy i realizujemy funkcję. Oczywiście z możliwością ograniczenia numerów z których obsługiwane są polecenia i dodatkowo z możliwością ustalenia hasła.
- Sterowanie przez Internet bezpośrednio z panelu WWW z którego obsługuje się urządzenie.
- Sterowanie z widgetu na Androida, gdzie mam dwa oddzielne widgety, jeden do ON i drugi do OFF. Tej wersji głównie używam. Przy czym uwaga jest taka, że widgety mają zniknąć za jakiś czas i ponownie powrócić - coś mają przerabiać.

Fajnym dodatkiem jest to, że urządzenie ma swój wbudowany termometr, czyli wiemy jaka jest temperatura w miejscu gdzie jest zainstalowane. Dodatkowo można podłączyć termometr dodatkowy na kablu i wyprowadzić go sobie gdzie się chce (np. gdzieś na zewnątrz auta). Temperaturę można sobie wyświetlać również w postaci widgetu na telefonie. Dodatkowo urządzenie mierzy poziom napięcia, tak więc wiadomo jak ma się akumulator - na panelu WWW rysowane są wykresy zarówno dla temp. jak i zasilania.

Link do urządzenia, które mam u siebie:
http://www.psenso.com/pl/gsmcontrol/models/compact

Urządzenie firmy kolegi, tak więc może to brzmieć trochę jak reklama, ale sensowniejszego rozwiązania, poza wymianą sterownika Webasto nie znalazłem, więc komuś może się przydać. Postaram się zrobić dzisiaj/jutro jakieś zdjęcia jak całość wygląda w samochodzie.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Webasto

Post autor: Enriquez »

tu znalazłem gotowe, dedykowane urządzenie:
http://allegro.pl/telestart-gsm-zdalne- ... 08884.html

co prawda trochę droższe, no ale nie trzeba kupować pilotów, za to trzeba gdzieś pociągnąć te kabelki - coś za coś
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: Webasto

Post autor: frytol »

Z tego gsmcontrola też można by dociągnąć sterowanie do samego modułu Webasto i sterować bezpośrednio modułem bez konieczności wykorzystywania pilota. To co jest zawarte w opisie tego sterownika co do weryfikacji czy moduł działa czy nie, nie jest do końca prawdą. Mamy tylko informację o tym co zostało podane na wyjściu sterownika, ale nie wiem jak zareagował na to moduł od Webasto - jeżeli mamy rezerwę, lub jest jakiś błąd, który uniemożliwia włączenie grzania, to sterownik nadal będzie myślał, że je włączył.
Awatar użytkownika
lockin
Posty: 87
Rejestracja: 22 lis 2014, o 07:38
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: DW

Re: Webasto

Post autor: lockin »

AndrzejWawa pisze:W Wawie w PolMot Skoda przy Gruchacza zlecasz i zakładają, ja też rozważam,
Wszystko masz programowalne, a Skoda i tak zleca montaż firmie zewnętrznej ale można zamontować w certyfikowanej firmie poza ASO i nie tracisz gwarancji, a w Skodzie akurat mają promocje, koło 700 zł taniej wychodzi przy wersji "5", w środę będę w ASO na Gruchacza bo mi termostat będą wymieniać wiec jak masz czas to podjec i pogadamy to się dowiesz od nich co i jak, a jak nie to gdzieś pid Wawa Webasto z certyfikatem montuja
Wiesz może jaka cena i czas montażu?
ODPOWIEDZ