nie dogrzewa silnika

Awatar użytkownika
bandit57
Posty: 203
Rejestracja: 9 wrz 2010, o 23:34
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 196KM / 410 Nm
Imię: Michał
Kontakt:

Re: nie dogrzewa silnika

Post autor: bandit57 »

Wymieniony na nowy ori w ASO. Male prawdopodobienstwo by byl zly choc niestety nie moge tego wykluczyc. Objawy sa podobne po zmianie termostatu, tylko ze zaczal trzymac 90 na autostradzie. W miescie dalej dupa. Wszelkie uwagi i propozycje mile widziane :)
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: nie dogrzewa silnika

Post autor: rezon »

sprawdź tak pisałem chłodnicę po uruchomieniu silnika.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
LMB
Posty: 1365
Rejestracja: 27 cze 2013, o 16:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: nie dogrzewa silnika

Post autor: LMB »

bandit57 pisze:Wymieniony na nowy ori w ASO. Male prawdopodobienstwo by byl zly choc niestety nie moge tego wykluczyc. Objawy sa podobne po zmianie termostatu, tylko ze zaczal trzymac 90 na autostradzie. W miescie dalej dupa. Wszelkie uwagi i propozycje mile widziane :)
Jak rezon pisal - sprawdz maly i duzy obieg. Jesli thermostat jest OK, to nie otworzy duzego obiegu nim nie osiagnie pewnej temperatury. Postaraj sie rozgrzac auto w miejscu I macaj weze I chlodnice. Jak chlodnica zrobi sie szybko ciepla w obecnych temperaturach, masz winowajce.
"In 1969 I gave up women and alcohol - it was the worst 20 minutes of my life."

Powered by George Best
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: nie dogrzewa silnika

Post autor: rezon »

słusznie prawisz waść :) ale chyba nam nie wierzy :(
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
bandit57
Posty: 203
Rejestracja: 9 wrz 2010, o 23:34
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 196KM / 410 Nm
Imię: Michał
Kontakt:

Re: nie dogrzewa silnika

Post autor: bandit57 »

Spoko, jutro sprawdze. Bardzo bym chcial aby tak bylo ze wstawili wadliwy termostat. Ale wydaje mi sie to malo prawdopodobne. Co najlepsze - tak wstawili ze cieknie z niego. Prawidlowe zachowanie jest takie, ze jezeli sie zagrzeje do 90 to juz nie ma prawa zejsc nizej. Dobrze mysle?
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: nie dogrzewa silnika

Post autor: rezon »

Dobrze myślisz. Chyba, że blokuje się w pozycji otwarty - wtedy spadnie i niżej.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
bandit57
Posty: 203
Rejestracja: 9 wrz 2010, o 23:34
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 196KM / 410 Nm
Imię: Michał
Kontakt:

Re: nie dogrzewa silnika

Post autor: bandit57 »

Kontynuacja tematu. Nowy termostat - dalej to samo. Sprawdzone dodatkowe swiece grzejace płyn + jakies czujniki - są ok. Poszlo zapytanie do producenta co z tym fantem :roll:
Zauwazylem ze kiedy olej jest rozgrzany to trzyma temp.plynu a jezeli spada ponizej 90C , to i temperatura plynu chlodzącego spada.
Ma ktos pomysl? Chlodnica?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: nie dogrzewa silnika

Post autor: Enriquez »

dziwny temat... skoro chłodnica jest odcięta i nagrzewa się wyłącznie masa silnika z płynami w nim, a mimo wszystko nie osiąga temperatury to coś tu nie halo. A może czujnik temperatury oleju/wody się sp...lił. Patrzyliście co pokazuje po podłączeniu do kompa? Wszystkie temperatury powinny być mniej więcej w tych samych zakresach.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
bandit57
Posty: 203
Rejestracja: 9 wrz 2010, o 23:34
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 196KM / 410 Nm
Imię: Michał
Kontakt:

Re: nie dogrzewa silnika

Post autor: bandit57 »

Panowie dalej mam problem z temperatura, miedzyczaie jeszcze jeden termostat wymieniony, egr.. Ma ktoś jakis pomysl albo mial podobnie?
Po miescie 70 stopni to góra przy temp. -7C. Srednie spalanie przy takich niskich temperaturach 10l.
Zero błędów na kompie.Dołączam foty:
Załączniki
IMG_2941.JPG
IMG_2969.JPG
AndrzejWawa

Re: nie dogrzewa silnika

Post autor: AndrzejWawa »

u mnie od paru dni podobnie tyle że mój Superb dopiero 10000km zamknął więc aż dziwne aby termostat tak szybko padł, zobaczymy, 7 stycznia mam wizytę w ASO na wymianę termostatu

tyle że mi grzeje normalnie 90 stopni podczas jazdy ale np. na światłach na skrzyżowaniu jak włączę ogrzewanie kabiny zaczyna w mgnieniu oka temperatura spadać do 70 stopni i jak ruszam ze skrzyżowania to wraca na 90 stopni, mam nadzieję że to tylko termostat
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: nie dogrzewa silnika

Post autor: Zaj007 »

A ja myślę, że to normalne w niskich temperaturach, że silnik nie nagrzewa się do tych niby 90st. Zwłaszcza jak delikatnie się jeździ.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: nie dogrzewa silnika

Post autor: Zaj007 »

No dokładnie. Ja mam tak w każdym aucie z turbodieselem na CR).
Jak chcecie mieć niby 90st C to trzeba kombinować z osłoną chłodnicy na zimę lub jeździć bez ogrzewania lub pałować (oczywiście po rozgrzaniu silnika).

Jedynie gdzie temperatura wzrasta to starsze benzyniaki.
Obrazek
AndrzejWawa

Re: nie dogrzewa silnika

Post autor: AndrzejWawa »

wszystko wszystkim ale tak na logikę, moim zdaniem temperatury nie trzyma ponieważ termostat się nie zamyka a wystarczy że zostanie choćby milimetrowa szpara i juz temperatura spada na światłach podczas postoju na włączonym silniku
jak opisałem w ASO to powiedzieli że bank termostat i od razu na wymianę zapisali
ja cały czas jeźdzę dieslami i nigdy mi nie latała wskazówka od temperatury jak silnik osiągnął 90 stopni,
możliwe że Wam się zacinają termostaty, a jazda na takim termostacie to wyższe zużycie silnika i paliwa bo musi bogatszą mieszankę podawać
Awatar użytkownika
bartek_grchw
Posty: 100
Rejestracja: 23 wrz 2011, o 17:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Bartek
Lokalizacja: Warszawa(WF)

Re: nie dogrzewa silnika

Post autor: bartek_grchw »

Mi tak samo w żadnym dieslu po osiągnięciu 90 st nigdy nie spadała temp, nawet jak się dogrzewałem stojąc w miejscu ponad godzine, przy -20 st na dworzu, więc moim zdaniem nie jest to normalne.
AndrzejWawa

Re: nie dogrzewa silnika

Post autor: AndrzejWawa »

7 stycznia wyjmą termostat a ja sprawdzę czy się nie zacinał, myślę że będzie:) a póki co bawcie się dobrze chyba że ktoś pracuje, bo ja mam służbę:)

a Wam życzę udanej zabawy, zdrowia i lepszego 2015 roku od 2014 roku:)
ODPOWIEDZ