[S2] KESSY

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: [S2] KESSY

Post autor: pab567 »

sko89 pisze:Jeden woli blondynki a inny brunetki.
Jeszcze rude... i łyse... żona mi mówi, że zadaję się z łysa - zawsze jak wracam i nie znajdzie żadnego cudzego włosa na ubraniu to mówi, że zdradziłem ja z łysą... kobiety...
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [S2] KESSY

Post autor: rezon »

pab567 pisze:......Jak ktoś nie wierzy to niech wyjdzie z samochodu z uruchomionym silnikiem mając kluczyk w kieszeni i pozwoli drugiemu kierowcy odjechać... jeśli myślicie, że samochód po przejechaniu kilkunastu czy nawet kilkuset metrów się zatrzyma to się zdziwicie... więc sko89 - odpuść ta szkodliwość bo nie wiesz, o czym mówisz...

Jako użytkownik KESSY od blisko dwóch lat nie kupiłbym teraz samochodu nie wyposażonego w taki system - i to nawet jesli brakuje mi otwierania machnięciem noga pod zderzakiem (a brakuje mi - Enriquez wziąłbys sie wreszcie za to). Był to zresztą jeden z powodów, dla których zamówiłem nowa Fabię :)
Też lubię mieć system bezkluczykowy - w końcu to trzeci samochód z takim, chociaż pierwszy, który nazywa się Kessy. Z tą dezaktywacją po uruchomieniu nie jest dokładnie tak jak piszesz - odjechać, to odjedzie, ale też wyświetli komunikat Nie znaleziono kluczyka czyli zauważy jego brak w samochodzie, nie tylko w S2 tak działa - w innych też to miałem. Dość często mam sytuację, w której daję komuś kluczyki a sam podjeżdżam na podjazd.
sko89 nie przekonasz o znikomej szkodliwości. tak się składa, że kiedyś miałem dość dużo na studiach o promieniowaniu elektromagnetycznym. Interferencji fal również :) Jak ktoś nie wyrzuca smartfona a mówi o szkodliwości nadajnika Kessy to jak ekolog, który przyjeżdża Grand Cheerokee 4,2l na protest przeciwko globalnemu ociepleniu :lol: Zapomniałem o jeszcze o jednym wrednym emiterze promieniowania w W-wie - każdy większy samolot ma radar, a Okęcie oprócz radarów śledzenia przestrzeni, ścieżek podejścia, ma również radar pogodowy. To są wredne szkodniki :lol: :lol: :lol: A największy z nich to fotoradar :lol: oczywiście na drogach - gdzie mu Kessy do niego :lol: :lol: :lol:
sko89 w pełni uznaję argumenty - nie lubię Kessy, nie chcę go bo nie, jest za duży. Mogę ich nie rozumieć, ale każdy ma prawo do lubienia tego czy innego. Ale argument szkodliwości to trochę kula w płot. Już lepszy jest o większym narażeniu na kradzież - znając częstotliwości bez problemów można zbudować transmiter sygnału Kessy tak aby osoba z odbiornikiem mogła wsiąść do samochodu, a tam już podepnie kompa i odjedzie ;) Albo wymieniana przeze mnie wada - kluczyk w kieszeni potrafi się otwierać i jest niewygodnie :lol: Jak mnie kiedyś wkurzy to obwiążę go gumką recepturką ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2] KESSY

Post autor: sko89 »

Jak chcecie dalej promować temat szkodliwości promieniowania elektromagnetycznego to nie będę przeszkadzał:)) A kluczyk trzeba wsadzić do innej gumki:))
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S2] KESSY

Post autor: Enriquez »

rezon pisze: Albo wymieniana przeze mnie wada - kluczyk w kieszeni potrafi się otwierać i jest niewygodnie :lol: Jak mnie kiedyś wkurzy to obwiążę go gumką recepturką ;)
taki brelok victorinox (jakieś 30zł) rozwiązuje w 99% ten problem - wieszasz sobie na pasku i wrzucasz kluczyk do kieszeni spodni
otwiera się zdecydowanie rzadko

Obrazek
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ik26
Posty: 213
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 11:33
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Małopolska

Re: [S2] KESSY

Post autor: ik26 »

Enriquez pisze:
rezon pisze: Albo wymieniana przeze mnie wada - kluczyk w kieszeni potrafi się otwierać i jest niewygodnie :lol: Jak mnie kiedyś wkurzy to obwiążę go gumką recepturką ;)
taki brelok victorinox (jakieś 30zł) rozwiązuje w 99% ten problem - wieszasz sobie na pasku i wrzucasz kluczyk do kieszeni spodni
otwiera się zdecydowanie rzadko

Obrazek
Trzeba mieć pasek albo chodzić w jednych portkach :D
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] KESSY

Post autor: szms »

kurdę... a mi się nigdy sam nie otworzył.

coś jest nie tak z moim kluczykiem? Halo.. pomóżcie.
Liczę na szybką radę bo zaraz wyjeżdżam...

z drugim miałem podobnie, może jakaś wadliwa partia???????
reklamować w ASO??????
ik26
Posty: 213
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 11:33
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Małopolska

Re: [S2] KESSY

Post autor: ik26 »

A wku..ij się to ci się otworzy
Awatar użytkownika
Puch4
Posty: 536
Rejestracja: 20 maja 2014, o 07:46
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Warszawa (Bemowo)

Re: [S2] KESSY

Post autor: Puch4 »

szms pisze:kurdę... a mi się nigdy sam nie otworzył.

coś jest nie tak z moim kluczykiem? Halo.. pomóżcie.
Liczę na szybką radę bo zaraz wyjeżdżam...

z drugim miałem podobnie, może jakaś wadliwa partia???????
reklamować w ASO??????
może nie masz grota :lol:
SKODA Superb III FL 2.0 TDI Obrazek
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S2] KESSY

Post autor: Enriquez »

ik26 pisze:Trzeba mieć pasek albo chodzić w jednych portkach :D
Masz dwa kluczyki i do dresu możesz sobie przypiąć jeden zestaw a do kąpielówek drugi.
Co więcej - mając kessy możesz sobie od razu zaprogramować ustawienie foteli - do adidasów inaczej, do szpilek inaczej ... :mrgreen:
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: [S2] KESSY

Post autor: noso »

sko89 pisze:Ja wymieniłem promieniowanie elektromagnetyczne jako wg mnie zbędne dodatkowe obciążenie przy tego typu funkcjonalności urządzenia. Dla mnie gadżecie. Nie twierdziłem, ze jest to najważniejsza wada, która grozi utratą zdrowia. Obok innych wad Kessy plasowałem ją gdzieś na końcu. Osobiście nadal oceniam Kessy raczej negatywnie uznając ją jako typowy przerost formy nad treścią. Ale to jest oczywiście kwestia gustu i osobistych upodobań. Dopiero jako dodatkową wadę uznałem ew. szkodliwość promieniowania elektromagnetycznego. Wobec przekonywania mnie przez innych, że tego typu promieniowanie nie jest szkodliwe, temat z automatu się rozwinął i urósł do głównego, a początkowo był trzeciorzędny.

Na dodatek jeżeli po odpaleniu silnika kessy przestaje promieniować to bardzo dobrze, nie wiedziałem.
To, że raz odpalony silnik będzie chodził do wyłączenia lub skończenia paliwa bez kluczyka wewnątrz wozu wiedziałem i tak ma być. To ze względów bezpieczeństwa aby ew awaria kluczyka/zakłócenia łączności lub wyładowanie baterii nie spowodowało samoczynnego wyłączenia silnika, np. w trakcie wyprzedzania.

pab576 jeżeli chodzi o badania nad wpływem promieniowania elektromagnetycznego na organizmy żywe, zdecydowanie wiem co mówie (ogólnie, nie tylko o kessy chodzi).
Ja natomiast jako użytkownik kessy od ponad 1,5 roku bez żalu bym z niego zrezygnował. Natomiast absolutnie nie ze zintegrowanego kluczyka i centralnego zamka sterowanego z kluczyka radiowo. Tak to już jest. Jeden woli blondynki a inny brunetki:)))
Cieszę się też, że system kessy nie tylko ma anteny odbiorcze.
Kolego posiadasz kessy?
sko89 pisze:Jak już kiedyś pisałem, nie widzę w Kessy nic rewelacyjnego. Gdyby to była zamiast kluczyka cienka karta, którą można nosić w portfelu z dokumentami, to co innego. Ale dostaniesz normalne, klasyczne kluczyki, identyczne jak bez kessy, i w czasie jazdy będziesz musiał go trzymać w kieszeni albo gdzieś luzem w samochodzie. Zamiast przekręcić kluczyk w stacyjce trzeba nacisnąć przycisk. Nie ma też w Skodzie opcji otwierania bagażnika ruchem nogi pod tylnym zderzakiem. Przy wyjściu z samochodu trzeba pamiętać aby zabrać kluczyk. Poza tym w czasie jazdy cały czas siedzisz w zasięgu promieniowania elektromagnetycznego, które zinterferowane z promieniowaniem BT i GSM nie jest pewnie na dłuższą metę obojętne dla zdrowia.
Jak ktoś słusznie napisał wyżej, jak masz kessy to nic nie zrobi się samemu. Ja już je mam ponad 1,5 roku i nic rewelacyjnego w tym nie widzę. Na etapie zamawiania samochodu usiłowałem nawet zrezygnować z tej funkcji ale nie ma takiej możliwości w mojej wersji. Przy tym jak ostrzegają w instrukcji, kessy może nie zadziałać w bliskiej okolicy innego źródła promieniowania np. stacji bazowych gsm itp. i wówczas nie jest to podstawą do wezwania pomocy Skody w ramach gwarancji. W skrajnej sytuacji holowanie na koszt klienta. Ja miałem kiedyś taki numer koło Pałacu Kultury w Warszawie. Nie mogłem otworzyć drzwi. Ale na szczęście pomogło odblokowanie drzwi z kluczyka przyłożonego do lewego podszybia.

Konieczność odczekania przy wyłączaniu silnika nie jest związana z dieslem tylko z obecnością turbo i dotyczy też silnika benzynowego, jeżeli ma turbo. Tak jak napisał Enriquez. Ja w praktyce robię tak, że jak wsiadam do samochodu to pierwszą rzeczą jaką robię to odpalenie silnika (niech sobie olej wszędzie dopłynie) a jak wysiadam to ostatnią czynnością jest jego wyłączenie. Turbo pracuje przy obrotach silnika powyżej ok. 2000. Po spokojnej jeździe miejskiej, szczególnie w korku, nic się nie stanie jak wyłączysz natychmiast. Ale po jeździe po autostradzie lub z max prędkością w mieście zdecydowanie trzeba odczekać.
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2] KESSY

Post autor: sko89 »

A jak myślisz?
alojz
Posty: 16
Rejestracja: 24 lis 2014, o 09:42
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Śląsk

Re: [S2] KESSY

Post autor: alojz »

Enriquez pisze: Co więcej - mając kessy możesz sobie od razu zaprogramować ustawienie foteli - do adidasów inaczej, do szpilek inaczej ... :mrgreen:
Zwykły chyba też się da zaprogramować mając memory albo ja źle doczytałem na szybko?
LMB
Posty: 1365
Rejestracja: 27 cze 2013, o 16:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: [S2] KESSY

Post autor: LMB »

alojz pisze:
Enriquez pisze: Co więcej - mając kessy możesz sobie od razu zaprogramować ustawienie foteli - do adidasów inaczej, do szpilek inaczej ... :mrgreen:
Zwykły chyba też się da zaprogramować mając memory albo ja źle doczytałem na szybko?
tez sie da :)
"In 1969 I gave up women and alcohol - it was the worst 20 minutes of my life."

Powered by George Best
Awatar użytkownika
Docent83
Posty: 498
Rejestracja: 20 lis 2014, o 13:25
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: Seria
Imię: Krzyś ;)
Lokalizacja: Pomorskie

Re: [S2] KESSY

Post autor: Docent83 »

Mam pytanie co do kessy i foteli.
W którym momencie kessy wydaje dyspozycję do zmiany pozycji fotela?
Rozpoznanie kluczyka? Otworzenie drzwi? Zaplon?
Pytam na zaś...
Czy dobrze kojarze ze fotele w pełnej opcji maja trzy ustawienia do zapamiętania?
http://www.azeroplus.pl
http://www.palniklukowy.pl
od 21.03.2015 Superb II FL 2.0 TDI 170
Obrazek
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: [S2] KESSY

Post autor: pab567 »

Otwarcie drzwi
ODPOWIEDZ