Brak komunikacji

Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Brak komunikacji

Post autor: Enriquez »

to pomóż sobie z tym ząbkiem małym śrubokrętem
łatwiej Ci będzie jak zdejmiesz gatewaya ze stelaża
od strony wtyczki, pod spodem są take dwa plastikowe zatrzaski, trzeba je mocno ścisnąć
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
fandc80
Posty: 24
Rejestracja: 3 cze 2014, o 20:57
Samochód: Inny
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)

Re: Brak komunikacji

Post autor: fandc80 »

Albo ten kabel tak ciężko siedzi albo coś ze mną nie tak :-). Jeśli chodzi o ten ząbek to jest ten "dinks" w tym okienku takim?
Obrazek
Jak widać już mi się trochę wygiął i jest na środku okienka, a pierwotnie był bardziej na prawo.
A co do zdjęcia gatewaya to te dwa plastikowe zatrzaski to schodzą lekko ale i tak ciężko gateway'a stamtąd wydostać bo z jednej strony przeszkadza śruba od hamulca a z drugiej (tak powyżej tych dwóch zatrzasków) tak wygląda jakby coś też go trzymało. I już któryś dzień się z tym morduje i... nic :-(
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Brak komunikacji

Post autor: Enriquez »

nie wiem jak Ci pomóc
ten środkowy języczek musi być dociśnięty do obudowy i wtedy wtyczka wychodzi
skąd jesteś? Logowałeś się z iPlusa, więc właściwie nie wiadomo skąd - może ktoś będzie mógł zerknąć na to na miejscu
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
fandc80
Posty: 24
Rejestracja: 3 cze 2014, o 20:57
Samochód: Inny
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)

Re: Brak komunikacji

Post autor: fandc80 »

Udało mi się w końcu wypiąć wtyczkę od gateway'a ale bez jego demontażu się nie obyło. Kable gateway - columbus zbadane i wszystko ok. Sam gateway otworzony i wszystko wygląda ok. Jednak po podłączeniu wszystkiego nic się nie poprawiło. Czy jest możliwość żeby ten gateway szwankował, może wszystko w nim nie działa? A w ogóle co by się działo jakby całkowicie padł gateway? Nie można by uruchomić auta? Mam gateway o nr 1K0 907 530 P.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Brak komunikacji

Post autor: Enriquez »

całkowicie padnięty oznacza ciemności i martwotę - no może nie do końca - można zaryglować drzwi z pilota :)
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
fandc80
Posty: 24
Rejestracja: 3 cze 2014, o 20:57
Samochód: Inny
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)

Re: Brak komunikacji

Post autor: fandc80 »

Czyli mój gateway działa... A jaka usterka mogłaby powodować te "dolegliwości" o których pisałem wcześniej (radio się nie włącza po przekręceniu kluczyka i nie wyłącza po jego wyciągnięciu, nawigacja nie analizuje swojego położenia na bieżąco w czasie rzeczywistym - jak nie jadę zgodnie z trasą to nie zmienia trasy - jak jadę w nocy to nie przyciemnia się ekran automatycznie, czasem trzeba kilka razy nacisnąć przycisk "włącz/wyłącz" żeby prawidłowo się uruchomiło, wariuje podświetlenie radia bez powodu się włącza podświetlenie, a czasem jadąc w nocy jest nieoświetlone). Po podłączeniu (wcześniej) do komputera występował brak komunikacji z radiem i nawigacją. Co zarządza "pracą" radia? Oprócz gateway'a coś jeszcze ma wpływ? Ktoś pisał, że sesja (wersja softu) nie ma znaczenia.
fandc80
Posty: 24
Rejestracja: 3 cze 2014, o 20:57
Samochód: Inny
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)

Re: Brak komunikacji

Post autor: fandc80 »

Oprócz tego co napisałem wyżej nie działają przyciski na kierownicy. A to jest w tym najdziwniejsze, że czasem działa wszystko ok a czasem (częściej) nie działa. Czy powodem tego może być jakieś błędy (złe) zakodowanie nawigacji? A jak radio odbiera sygnały z kierownicy? Jest bezpośrednio podpięte czy może poprzez gateway'a? Chłopaki pomóżcie...
RSuperb1
Posty: 7
Rejestracja: 19 lut 2016, o 21:46
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Brak komunikacji

Post autor: RSuperb1 »

Witam. Podobny problem dotknął moje radio. Komunikacja zanikała, aż ustała całkowicie. Stanęło na tym, że "brak komunikacji z radiem i nawigacją" objawia się brakiem dźwięku z radia, media nie włączają mp3 z dysku, RST 510 nie współpracuje z MAXI-DOT i kierownicą.
Jak zakończyła się usterka fandc80, bo jakby wątek się urwał?
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Brak komunikacji

Post autor: pab567 »

Możliwe przyczyny:
1. Wiązka
2. Gateway
3. Płyta zasilania i interfejsów nawigacji.
4. Płyta radiowa nawigacji.
5. Płyta główna nawigacji.

Jak jesteś z Warszawy lub okolic to zapraszam. Ewentualnie możesz mi wysłać radio kurierem.
RSuperb1
Posty: 7
Rejestracja: 19 lut 2016, o 21:46
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Brak komunikacji

Post autor: RSuperb1 »

Jestem z Jeleniej Góry, więc ewentualnie kurier, ale powinienem chyba coś najpierw sprawdzić w instalacji, np dokopałem się do gateway'a -wygląda dobrze tzn. pożaru nie było, kable mogę przedzwonić, czy coś jeszcze proponujesz? na CAN przy radiu jest ok 11V/3V przy włączonej stacyjce, podobnie pod siedzeniem kierowcy na jakimś ustrojstwie.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Brak komunikacji

Post autor: pab567 »

Jak chcesz to będę w sobotę miedzy 11:30 a 14 pod Wrocławiem, możesz wpaść to zdiagnozujemy.
ODPOWIEDZ