Spadki mocy po 3500 obrotów

Awatar użytkownika
proszek
Posty: 26
Rejestracja: 11 mar 2011, o 17:06
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Aktualnie: 150
Imię: Przemek
Lokalizacja: Sieraków

Spadki mocy po 3500 obrotów

Post autor: proszek »

Witajcie. Ostatnio jak tu byłem pisałem o braniu oleju przez moją Skodę. No i niestety przy kolejnej wymianie okazało się że na 15tyś/km wzięła 20mililitrów.
Ale chciałem Wam opisać inny problem z którym zaczynam się zmagać i nawet mój mechanior nie kuma o co chodzi z autem.

Opisze co się dzieje.
już na ciepłym silniku rozpędzam auto bez gwałtownego przyśpieszania do około 100km/h. Mam obroty na poziomie 2500/3000 tyś. obrotów. Redukuje bieg z 5 na 4 (jak przy wyprzedzaniu) i dodaje gazu, obroty silnika idą do góry. Przez chwilkę silnik ciągnie normalnie do 3500- 4000- tyś. obr. i nagle traci moc i nie przyśpiesza dalej a obroty nadal idą do góry do 5000-6000 obr.
Mechanik stwierdził że turbina działa przez cały czas i ten spadek mocy nie jest związany z turbiną. Również żadnych błędów nie ma po sprawdzeniu na kompie ani żadne kontrolki się nie świecą.
Czy może komuś z Was nasuwa się jakiś pomysł co to może być????
Bo chciałbym zacząć szukać co to ale nie chciałbym wymienić połowy części w silniku na nowe. Aczkolwiek jeśli będzie trzeba :roll:
Dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Spadki mocy po 3500 obrotów

Post autor: Enriquez »

na chłopski (oops. rolniczy) rozum jak obroty wzrastają, a prędkość nie wzrasta to oznacza, że sprzęgło do wymiany
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
proszek
Posty: 26
Rejestracja: 11 mar 2011, o 17:06
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Aktualnie: 150
Imię: Przemek
Lokalizacja: Sieraków

Re: Spadki mocy po 3500 obrotów

Post autor: proszek »

No najlepsze jest to że nie ma oznak że pada sprzęgło a wymieniałem je 50tyś kilometrów temu
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Spadki mocy po 3500 obrotów

Post autor: Enriquez »

spróbuj ruszyć z 4 albo piątego biegu, jak nie zadławisz silnika, to masz jasność
przy tych 3500-4000 obr/min silnik ma widocznie maksymalny moment, którego sprzęgło już nie pociągnie

z innej beczki - pomyśl - jest tylko jeden element w samochodzie na którym może zajść takie zjawisko - jest to sprzęgło - reszta jest na sztywno - tłoki - wał - koło zamachowe później zębatki w skrzyni, półosie, koła. Nie ma gdzie indziej elementu, który mógłby wywołać takie zjawisko tzn. obroty silnika wzrastają a prędkość nie. Na każdym biegu stosunek prędkości obrotowej silnika do prędkości samochodu jest stały, pod warunkiem, że sprzęgło jest sprawne i pracuje.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
proszek
Posty: 26
Rejestracja: 11 mar 2011, o 17:06
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Aktualnie: 150
Imię: Przemek
Lokalizacja: Sieraków

Re: Spadki mocy po 3500 obrotów

Post autor: proszek »

Dzięki wielkie za podpowiedź. Jutro będę jeszcze gadał z mechanikiem bo on też podejrzewał sprzęgło.
Ale dziwie się że po 50tyś wysiadło.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
motogold
Posty: 286
Rejestracja: 22 paź 2012, o 19:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 163/370
Imię: Sławek
Lokalizacja: Rumia

Re: Spadki mocy po 3500 obrotów

Post autor: motogold »

proszek pisze:Dzięki wielkie za podpowiedź. Jutro będę jeszcze gadał z mechanikiem bo on też podejrzewał sprzęgło.
Ale dziwie się że po 50tyś wysiadło.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
Może nie świadomie w czasie jazdy trzymasz nogę na sprzęgle i dlatego Ci usmażyło? Najczęściej kobiety mają tendencję do trzymania nogi na pedale,aczkolwiek facetom też się zdarza :D
Awatar użytkownika
max
Posty: 358
Rejestracja: 9 paź 2013, o 17:43
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Podaj lokalizację

Re: Spadki mocy po 3500 obrotów

Post autor: max »

Stań "pod górkę" i spróbuj dynamicznie ruszyć. Jak buda szybko nie ruszy znaczy sprzęgło powiedziało papa...
=====================================================
jeżeli kogoś obraziłem lub mój post kogoś boli niech go moderator z wątku wypie...i
__________________________________________
SIIFL 2,0TDI DSG6 4x4
ODPOWIEDZ