Brak podświetlenia wnętrza po otwarciu przednich drzwi

rafkus
Posty: 103
Rejestracja: 28 lip 2010, o 21:28
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: Rafal
Lokalizacja: Anglia

Re: Brak podświetlenia wnętrza po otwarciu przednich drzwi

Post autor: rafkus »

a czy krancowka zamka w drzwiach kierowcy dziala jako centralka glowna i nieuaktywnia oswietlenia dla reszty drzwi po ich otwarciu??a co z lusterkami zewn i ich oswietleniem od spodu typu "going home"-czy to dziala na tym samym obwodzie??
rafkus
Posty: 103
Rejestracja: 28 lip 2010, o 21:28
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: Rafal
Lokalizacja: Anglia

Re: Brak podświetlenia wnętrza po otwarciu przednich drzwi

Post autor: rafkus »

Witam ponownie!!! wymienilem zamek na nowy i przerobilem szesc zlaczek przy module komfortu(faktycznie byly troche zasniedziale ale bylo sucho)ale oswietlenie nie wrocilo.czy moze znajda sie jakies inne sugestie na ten temat??nie moge nigdzie znalesc jasno podanego schematu elektrycznego oswietlenia wewnetrznego,zeby moze kabel(badz kilka z nich)mozna bylo sprawdzic bezposrednio od modulu po sama lampke podsufitowki.Bardzo prosze o pomoc bo juz nie wiem co z tym robic.Pozdrowionka!!!
Awatar użytkownika
Pawka87
Posty: 44
Rejestracja: 5 mar 2011, o 16:26
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: Pawka
Lokalizacja: Kwidzyn / Gdańsk

Re: Brak podświetlenia wnętrza po otwarciu przednich drzwi

Post autor: Pawka87 »

Chciałbym odświeżyć problem...po otwarciu drzwi i zapalonych światłach nie mam brzęczyka o zapalonych światłach, i dodatkowo jak otwieram drzwi kierowcy pociągając za klamkę, to nie zapala mi się oświetlenie w środku, czyli tak jakby nie widziało, że drzwi od kierowcy się otwierają. Słyszałem, że ten grzybek gumowy w słupku przednim co się naciska i wysuwa. Ale nigdzie za cholerę nie mogę znaleźć takiego do kupienia, nawet w ETCE po 2 godzinach szukania nie mogę znaleźć nr katalowego :(
I love VAGinas.

Żerków VE2014 https://www.youtube.com/watch?v=QSPt3Hi8Zto
Żerków VE2013 https://www.youtube.com/watch?v=sgKsdCE-Sas
Żerków VE2012 http://vimeo.com/59992726
Żerków VE2011 http://vimeo.com/36659622

Stay tuned ;)
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Brak podświetlenia wnętrza po otwarciu przednich drzwi

Post autor: marioti »

a lampka w drzwiach kierowcy zapala się po otwarciu?
Obstawiam mikrostyk. Miałem podobnie w dwóch innych autach z grupy (jedno z 2001r). Najczęściej wyciera się nie tylko sam mikrostyk, ale też plastikowa bieżnia pokrywająca ten haczyk, po którym ten mikrostyk pracuje. Ja bym wymienił cały zamek. W starym seacie mam z przodu zamki Vika. Wiem, że są różne opinie, ale u mnie już chyba 5-ty rok bez problemu.

A co do "grzybka" to spójrz na auto, coś mi się wydaje, że nie masz takiego. To rozwiązanie do dzisiaj stosowane ale przeważnie w autach z Korei, itp. Przykład: kolega ma Kia Stinger, najbogatszą wersję, październik 2017, i... włączniki "grzybkowe" w słupkach. Rozwiązanie bardzo tanie i szybkie w naprawie. Całkiem rozumiem dlaczego cały Wschód nadal to stosuje.
Tylko zachód europy wyspecjalizował się w "strzyżeniu" klienta. Popsuty mukrostyk za 2zł... u.. tak to nie zarobimy, więc co nam szkodzi zespolić go z zamkiem za 700zł :-)
Dzisiaj wymieniałem silniczek otwarcia klapy w seaciku. Stary silniczek ale w pełni rozbieralny, 2x własnoręcznie naprawiałem i wytrzymał dodatkowe 4-lata. Niestety rozsypał się, zmęczenie materiału po 19-latach od produkcji. Nowy silniczek produkcja 2010, już wszystko klejone i nic nie zrobisz.
Iktorn
Posty: 31
Rejestracja: 14 sty 2018, o 00:50
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: Kto to wie
Imię: Igor

Re: Brak podświetlenia wnętrza po otwarciu przednich drzwi

Post autor: Iktorn »

To i ja się podepnę pod temat, mianowicie mam następujący problem. Po otwarciu jakichkolwiek drzwi nie zapala mi się oświetlenie u góry tzn. zapal się podświetlenie nóg, lampki w drzwiach tylko u góry się nie włącza. Dodam że jak ręcznie włączę oświetlenie w środku to wszystkie lampki działają poprawnie. Ktoś ma jakiś pomysł?
Mynia
Posty: 7
Rejestracja: 10 sie 2017, o 06:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Marek

Re: Brak podświetlenia wnętrza po otwarciu przednich drzwi

Post autor: Mynia »

100% popalone styki w gornej lampce. Wyciagnij ja i zobacz na płytce jak to slabo wygląda.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Iktorn
Posty: 31
Rejestracja: 14 sty 2018, o 00:50
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: Kto to wie
Imię: Igor

Re: Brak podświetlenia wnętrza po otwarciu przednich drzwi

Post autor: Iktorn »

Mynia pisze:100% popalone styki w gornej lampce. Wyciagnij ja i zobacz na płytce jak to slabo wygląda.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Rzeczywiście lampka rozebrana. Wszystko popalone... udało się polutowac wiec jest jakoś uratowana ale nie zmienia to faktu ze trzeba szukać nowej. Dzieji za podpowiedz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Badej
Posty: 30
Rejestracja: 28 gru 2014, o 10:16
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Maciek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Brak podświetlenia wnętrza po otwarciu przednich drzwi

Post autor: Badej »

Iktorn pisze: 26 kwie 2018, o 18:40
Mynia pisze:100% popalone styki w gornej lampce. Wyciagnij ja i zobacz na płytce jak to slabo wygląda.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Rzeczywiście lampka rozebrana. Wszystko popalone... udało się polutowac wiec jest jakoś uratowana ale nie zmienia to faktu ze trzeba szukać nowej. Dzieji za podpowiedz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Trochę odkop ale dopytam, trzeba szukać całej lampki czy można kupić samą płytkę ?
Mynia
Posty: 7
Rejestracja: 10 sie 2017, o 06:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Marek

Re: Brak podświetlenia wnętrza po otwarciu przednich drzwi

Post autor: Mynia »

Wymontuj i zobacz stan styków.
U mnie pomogła zabawa lutownicą.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6010 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
tomics
Posty: 3
Rejestracja: 10 maja 2014, o 10:17
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Warszawa/Miastków

Re: Brak podświetlenia wnętrza po otwarciu przednich drzwi

Post autor: tomics »

U mnie to samo, niestety zabawa lutownicą nie wystarczy, czy można wymienić tylko przełącznik od oświetlenia czy cały moduł czy płytka?
Iktorn
Posty: 31
Rejestracja: 14 sty 2018, o 00:50
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: Kto to wie
Imię: Igor

Re: Brak podświetlenia wnętrza po otwarciu przednich drzwi

Post autor: Iktorn »

u mnie problem pojawił się po wymianie bcm-a cały problem wynikał ze źle zakodowanego bortneza wziąłem sprawę w swoje ręce kupiłem kabel pędziłem 4 godziny w aucie ale już wszystko działa 8-)
ODPOWIEDZ